27.2.2021 | Svátek má Alexandr


GLOSA: Kauza Jiří Čunek

8.8.2007

aneb Béčková telenovela v přímém přenosu

Státní zástupce Arif Salichov zastavil trestní stíhání vicepremiéra Jiřího Čunka. Tímto krokem Jiřímu Čunkovi přestalo hrozit, že se bude zodpovídat před soudem. Jiří Čunek je formálně očištěn, obviněni zůstávají už jen svědci, kteří křivě svědčili v jeho prospěch. V kauze stále není jasno, kdy a jak nastřádal Jiří Čunek své úspory a jakým způsobem s nimi po celou dobu nakládal. Dále není zřejmé pozadí aktivit "emisarů" Vaškůje, Smiřáka a Zubíka, kteří kontaktovali svědkyni Marcelu Urbanovou a nabízeli jí úplatek za to, že změní svojí výpověď proti Čunkovi. Jiří Čunek prý o ničem nevěděl a tato eskapáda byl prý jejich nápad. Obvinění hrozí kriminalistovi, který případ "Čunkovy úspory" vyšetřoval. Měl nezákonně manipulovat se spisem, nebyl objektivní a vyšetřování vedl v neprospěch Jiřího Čunka.

Nebylo by špatné, pokud by scénáristé béčkových telenovel pustili trochu více uzdu své fantazii. Schéma scénáře je už příliš průhledné, snadno předvídatelné, tím pádem i nudné. Co třeba příběhy spojit v jeden? Spravedlnost by zůstala tam, kde je, té tedy už nic hrozit nemůže, a občan - divák by si za své peníze alespoň užil trochu více zábavy. Především by ušetřil čas. Epizody, které teď občan - divák musí složitě zaznamenávat v jednotlivých dílech seriálů zvlášť, by měl šikovně pohromadě v jednom gesamtkunstwerk. Režie by se tak měla možnost více soustředit na umělecký dojem a kulisy, které by dílo pozvedly z amatérské úrovně. Voláme do velína – spojte telenovely! Čunka, Krejčíře, Pitra, Grosse, Paroubka, Kubiceho, Langera, Dalíka, Kořistku, Tlustého, Kadlece, Kalouska, Starku...a osoby, které již nežijí, alespoň promítnout v pamětech hlavních hrdinů... Ministr vnitra Ivan Langer prý chystá působivou mediální kampaň, která má z policie vyrobit schopný, úspěšný a neúplatný tým spravedlivých profesionálů. Ideální podkres pro titulky...

www.ruzovypanter.czBizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan
Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan

Těhotenství přináší hodně zajímavých situací a stavů, které jsou jiné než obvykle. Máte chuť na jídlo, které jste předtím nemohla ani vidět,...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.