Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

DOBA: Tak pravil Zakaría

diskuse (110)

Od divokých, drsných ale svobodných 90. let jsme se dostali do stavu, kdy nás povykování fanatiků, kteří vytvářejí „puritánské – nesnášenlivé prostředí „ které je netolerantní a fanatické, které nás obklopuje ze všech stran, přeměňuje do podoby, jaká by se nám zdála před 30 lety nepředstavitelná. A rozhodně to není jen problém České republiky, ani jen EU jako takové, ale je to problémem celé euroamerické civilizace. Od Evropy, přes USA až po Austrálii a Nový Zéland. Všude se zabydluje démon „odhalování“ heretiků, politických, sexuálních i ekonomických. Místo „heretici“, jak tomu bylo ve středověku se jim ovšem říká „staří bílí muži“, „dezoláti“ a všude kolem nás se prý vyskytují výrobci a šiřitelé „dezinformací“, s kterými je potřeba zatočit. A tak se mainstreamová media, politické neziskovky (ve skutečnosti lobbistické organizace) ale i policie justice „snaží“. Výsledkem je něco, co jsme zde od padesátých let (komunismus na Východě a v USA Mccarthismus [anglicky Mccarthism]) neměli. Jedná se zásadní problém, protože s tím, jak se zvyšuje boj proti „nesprávným názorům“, upadá naše ekonomická a politická síla, proti před půl století zaostalým státům, jako je Čína, Singapur, Indie a další. V minulém článku KORUPCE: ISO 37001 nás určitě nezachrání. - Neviditelný pes (lidovky.cz) jsem o tom již mluvil. Jiné názory, za kterými stojí často jen čistá ideologie, na které stojí třeba celé hnutí, třeba „Me too“ a z něj vyplývající gendero-rasismus“. Kdy každý muž je vinen už tím, že je muž. Případně „teorie o oteplování“ a na něj navazující „Environmentální žal“. A to vše se řeší většinou mediálně, systémem „cancel culture“, tedy mediálním a společenským zničení „provinilé osoby“, bez soudů a možnosti obrany. Jak psal levicový a2larm.cz v článku „Cancel culture v srdci Evropy? Češi se zruší možná tak v hospodě“. Zde : https://a2larm.cz/2020/07/cancel-culture-v-srdci-evropy-cesi-se-zrusi-mozna-tak-v-hospode/ . To bylo ovšem 18.7.2020. Autor tam poněkud naivně říká, že nás se to moc netýká. Ovšem píše : „Jak ale podotýká web Current Affairs, problém je to hlavně proto, že v USA se může zaměstnavatel zaměstnance zbavit kdykoliv kvůli čemukoliv. … „Americká pracoviště jsou diktatury. Pokud jste, byť jen trochu kontroverzní, šéf vás s klidem prostě vyrazí, aby si ušetřil nepříjemnosti.“. Kde že ty loňské sněhy jsou a kde je dnes i naše evropská realita? Stačí jít na „nesprávnou demonstraci, údajně se dotknout jihokorejského zadku anebo zapochybovat že „naše vítězství je jisté“ a uvidíte.

Dnes vás u nás, použitím bolševického zákona o „verbálním zločinu“, na základě, kterého je stíháno čím dále tím více lidí, prostě rovnou obviní a soud vás odsoudí. Je jedno, máte – li pravdu nebo ne. Důležité je, co je povoleno říkat! Ta strašná ostuda z doby Covidu, kdy se ukázalo že „fake news“ byla pravda a vládní propaganda lež, zřejmě ani vládě, policii a justici nevadí. Fízlování a odsuzování bez důkazů má v celém našem civilizačním prostoru stoupající tendenci.

Na přednáškách z trestního práva nám pan profesor vykládal, jak přijímání neověřených udání vedlo například k velké části tzv. čarodějnických procesů. Dnes je nejznámějším čarodějnický proces v roce 1692 ve městě Salem (stát Massachusetts). Kdy skupina hysterických mladých dívek dokázala rozpoutat procesy, které vedly v puritánském prostředí k obvinění, mučení a věznění více než 200 obviněných. To dále vedlo k smrti více než 20 lidí, než se našel statečný muž guvernér William Phipps, který procesy zastavil. Dokáže někdo dnes zastavit „Me too“? Aspoň, že ta porno-dáma, kvůli níž obžalovali Trumpa má tolik charakteru, že vyhlásila, že o žádné „Me too“ nešlo. Že šlo o sex a byznys.

Mnohé systémy se zhroutily proto, že vládnoucí vrstva a její ideologie se naprosto odtrhly od reálné podstaty. A pokusy „silnými“ a drakonickými zákony či příkazy a fízlováním pád společnosti ještě urychlily.

Nechceme-li skončit jako společnost úplným rozpadem, musí se celý euroamerický prostor změnit. Neděsí to jen lidi u nás, a to nejen ty, kteří chodí na protivládní demonstrace. Ale i významné „západní osoby“ osoby, jejichž hlasy jsou většinou našich medií zásadně cenzurovány.

Dovolím si zde ocitovat člověka, kterého nelze napadnout za to že by se lísal k Putinovi, ani za to, že je to: „starý bílý muž“. Což znamená dezolát a jedinec určený na vymření. Ocituji amerického politického komentátora z The Washington Post, Fareeda Zakariu. Který je indického – (tedy „barevného“ původu) - a ještě mu není 60. A o jehož příchylnosti k americké Demokratické straně není pochyb. Ten se v článku „Nebuďme jako Čína“, týkajícího se mj. zákazu Tik Toku vyjádřili jasně:

„Klíčem k úspěchu a dynamice Spojených států byla vždy jejich otevřenost, inovativnost a víra v energickou soutěž myšlenek, výrobků a služeb. I proto naše technologie obvykle předčí ty, které vznikaly v uzavřených společnostech“.

Pan Zakaria mi přímo mluví z duše. To, co udělalo Spojené státy, ale i vůbec euroamerickou civilizaci nejlepší nejbohatší a nejsvobodnější na celém světě, a to co k nám dodnes láká miliony uprchlíků, ( dnes nejen v USA, ale hlavně v EU ,a naprosto bezpříkladně v ČR po nástupu Fialovy vlády pozn.aut.) opouštíme a likvidujeme.“
Fareed Zakaria pokračuje slovy, za které by každého z nás v Česku roznesli progresivisté a příznivci tzv. pětikolky na kopytech. A pravděpodobně by se našel aktivista, který by na něj podal žalobu a policista vyšetřoval. Pokračuji citací F. Zakaríi z překladu v Respektu : „Celé roky jsme se chybně domnívali, že s tím, jak se bude Čína ekonomicky otvírat, bude se nám stále více podobat. Podívejme se, ale kam jsme dnes došli. Začali jsme centrálně plánovat včetně masivních dotací různým odvětvím a nyní navrhujeme drakonická omezení svobodné výměny informací. Vlastně to vypadá, že se pomalu my začínáme podobat Číně.“

My v Evropě také.

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

přečetl Panikář
25. 7. 2024

Že mají dámské plavky předvádět muži, považovali diskutující, včetně řady ženských sportovkyň, za...

Válka byla jen poslední kapkou, kterou by česká energetika bez problémů ustála, kdyby již předtím...

Zdeněk Roller
25. 7. 2024

Co je tohle za stát, ten Egypt? Vždyť rozhodně nepatří mezi ty vysloveně chudé. Přitom v areálu...

Ivo Fencl
25. 7. 2024

Roku 1952 se Velinského trampská parta s Foglarem setkala v Hostivaři, kde byli Dvojkaři na...

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

imzv Marek Zavřel, mul Matyáš Müller
25. 7. 2024

Moderátorka Nora Fridrichová po konci publicistického pořadu České televize (ČT) 168 hodin dostala...

Lidovky.cz, ČTK
25. 7. 2024

Před semifinálovými duely to vypadalo nadějně, nakonec si o titul z domácího turnaje okruhu WTA v...

Zbyněk Petráček
25. 7. 2024

Joe Biden se pomalu loučí s úřadem prezidenta i politickým světem, který ovlivňoval. Že není...

Vít Štěpánek
25. 7. 2024

Návštěva izraelského premiéra ve Washingtonu začala projevem v Kongresu, ale část demokratických...

Josef Kopecký
25. 7. 2024

Dva kandidáty do nové Evropské komise, muže a ženu, oficiálně požaduje od členských států Evropské...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz