19.10.2021 | Svátek má Michaela


BEST OF HYENA: Na výletě

17.6.2021

Jak jinak to mohlo dopadnout na výletě? Prase Nora objevila někde svinstvo a vyválela se v něm. Klasika. Naštěstí jsme nedaleko objevili tůňku. Byla jako dělaná na očistu zpraseného psa. Jak to dopadlo?

Také klasicky. Do tůňky vlezla alabastrově čistá Gari a ráchala se v čiré vodě a radovala se, jak je čistá. Norinu bylo třeba ošetřovat přísně a rázně, jak jen to Ljuba dovede. Však v tom má praxi, jsou v tom léta dřiny, jak praví klasik.

210609gari

Paní Noro, toto není řešení

Tak už to je, že jakmile Nora vyleze ze svého pelechu, Gari se jí do něho přestěhuje. Mají obě absolutně stejné pelechy, od stejné firmy, se stejnými dekami. Parametricky jsou tedy shodné. Rozdíl je v tom, že ten druhý je lepší. Když o tom tak přemýšlím, napadá mě, proč Nora neútočí Garině na pelech. Byl by to koloběh pelechů a stačilo by na to nasadit řemenici a dynamo a měli bychom, obnovitelný zdroj energie. Ale je to tak, že aktivní je Gari.

Dnes ale byla aktivní i Nora. Vytáhla paty, Gari nastoupila… a Nora vyskočila na moji postel. Naštěstí jsem byl u toho a proces zarazil. Tak takhle obnovitelný zdroj bude jen přes moji mrtvolu!

Zpátky z výletu

Minulý týden jsme byli s Ljubou a oběma pejsky na výletě. Bydleli jsme v penzionu Štekrův mlýn u Františkových Lázní - skoro na samotě u lesa, odtud jsme podnikali výlety. Pamětihodné události zaznamenám v průběhu týdne. Štekrův mlýn je super, vřele doporučuji.

Zkoušečky

Minulý týden jsme byli kompletně, tedy Ljuba i já s oběma pejsky, na pididovolené v západních Čechách. Bydleli jsme ve skvělém penziónu Štekrův mlýn a jezdili po výletech. Výlety, to znamená občas i nějaké to bloudění. Tak se stane i to, že se ocitnete na pastvině a tam mají elektrické ohradníky a není jiného zbytí než jít přes.

Tentokrát jsme zabloudili opravdu masivně a museli jsme těch ohradníků překonat snad sedm pásem. Ale znáte to, ne každý je nabitý. Mám už na to metodu, zkouším to dlaní, bříškem dlaně u palce, tam to klepne nejmíň. Jak Gari, tak i Nora v minulosti už nějaké to klepnutí dostaly a mají před ohradníkem respekt. Při téhle výpravě se ale ukázalo, že poznají, jestli je ohradník pod proudem, nebo není. Když byl, počkaly, až to vyzkouším a zanadávám a pak ten spodní sešlápnu botou a horní natáhnu karbonovou nordic hůlkou (je vodivá, podotknu mimochodem, třeba ji držet za korkovou část), a když nebyl, šup a už byly vepředu. Jak to poznaly, nevím. Jestli fungují jako zkoušečky na 220 V, taky nevím a zkoušet to nebudu.

Vnitřní a vnější pes

Ze dne na den začalo léto, v neděli zima a v pondělí horko a jak koukám na předpovědi, do pátku to bude pekelné vedro. Naši pejskové reagují rozdílně. Nora si horka užívá venku, kdežto Gari se před ním schovává uvnitř.

Ono tedy mezi námi uvnitř je mnohem líp, ale přece jen je to stylovější – ležet na zápraží na sluníčku! K tomu stylu ještě dodám: Včera jsem si Nory všímal, JAK na tom sluníčku leží. Samozřejmě leží jaksi na zemi, ne na sluníčku, to je jen takový podivný český jazykový obrat. Tělem ležela na trávníku (to chápu) a hlavu měla na cestě dlážděné kostkami (to nechápu).
Jenže ona taky nechápe mnoho z toho, co dělám já. Ostatně, někdy to nechápu sám.

Další úvahy a poznámky najdete na stránkách The HyenaNajděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury
Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury

Podpořte krásný vzhled své pleti a pokožky nejen zvenku, ale také zevnitř. Objevte nutrikosmetiku značky Manufaktura. Hledáme 30 uživatelů, kteří s...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.