22.10.2021 | Svátek má Sabina


JAZYK: O jedné pozvánce

14.6.2007

Jak to dopadá, když vás zve člověk, jehož pracovní místo se nazývá PR Executive:

Žižkovské pivobraní se uskuteční již tento víkend!
V pátek 15. a 16. června 2007 se na vrchu Vítkov uskuteční již VIII. ročník tradičního Žižkovského pivobraní. O zábavu se postarají dva hlavní headlineři obou slavnostních večerů. V pátek vystoupí kapela Prohrála v kartách a poté ostravská formace Buty. V sobotu se diváci připraví na opravdový rockový nářez. Michael Kocáb totiž poprvé v Praze předvede svůj zbrusu nový projekt Pražský Výběr II. Návštěvníci se mohou těšit na opravdové špičky české hudební tvorby, dále pak na rozmanitý výběr 50 druhů piv, výborné pochutiny, bohatý dětský program, bezplatné vstupné a kyvadlovou dopravu a zajímavé soutěže, které pobaví nejen děti ale i dospělé.
Páteční akce začíná od 15 hod vystoupením dechového seskupení Žižkovanka, které naváže na zahájení akce i v sobotu od 14 hod. Moderace se ujme zkušený řečník Stanislav Berkovec.

Vstupné a kyvadlová doprava je zdarma!

Akreditace do VIP sektoru: (zde byla adresa)

Nikola Poselová
PR Executive

Odpověď:
Úplnou náhodou se mi dostala do ruky vaše ctěná pozvánka na vaše ctěné pivobraní. Mám k vám několik otázek: kolik piv jste vypila, než jste to začala psát? Kolik piv jste dopila, než jste to dopsala?
Od kdy si myslíte, že pátek zahrnuje jak 15., tak 16. červen? Podle vašeho dopisu to tak vypadá.
Jaké jste měla známky z angličtiny? Kde jste se ji učila? V každém případě, pakliže jste se ji někde učila, požadujte, aby vám vrátili školné, a takto získanou částku pak vložte do pořádné výuky A taky dbejte na to, abyste nechyběla. Hlavní headliner je, abych se povytahoval, že umím i latinsky, pleonasmus, tedy nadměrné hromadění slov stejného či podobného významu. Headliner je, jen tak pro vaši P.T. informaci, hlavní hvězda pořadu.
Proč jste bezpodmínečně musela použít anglického výrazu, to mi došlo, až když jsem zjistil, že jste PR Executive, což se překládá jako osoba odpovědná za styk s veřejností, případně osoba, která vede styk s veřejností ...
A netušil jsem, že se z přítele Michala Kocába stal projektant ... Že by uvedl svoji zbrusu novou skupinu, to vás zřejmě nenapadlo. A že se výběr v názvu té skupiny bude psát s malým v, očividně taky ne.
Bezplatné vstupné, to je skutečně ohromující výraz ... říkává se tomu (alespoň mezi lidmi, kteří nezapomněli česky) vstup zdarma.
Dechové seskupení ... co že to říkáte? Hm, a co takhle dechovka?
Moderace se ujme ... to je totéž, jako kdybyste řekla česky, že to bude uvádět ...
A dokonce i ta akreditace do VIP sektoru se dá přeložit jako přihláška o místo ve vyhrazeném prostoru.
Sečteno a podtrženo: uložte si, občanko vedoucí styku s veřejností, mezi dneškem a sobotou, že se budete stydět ... nejméně 24 hodin denně ... když už nemáte ani tolik slušného vychování, abyste aspoň potvrdila příjem jednoho e-mailu...

S naprostým nedostatkem úctyAkční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.