21.10.2021 | Svátek má Brigita


KLIMA: Novináře zaskočilo, že je v zimě zima

7.2.2019

Pořádná zima globální oteplování nevyvrací, ale ani nepotvrzuje. A rozhodně není dokladem narůstající „extremity“ počasí. Rozmary počasí nevybočují z toho, co známe z historie.

V Krkonoších je nejvíce sněhu od roku 1995, kdy to začali sledovat. V Praze je více než milimetr sněhu (dokonce i u Muzea), takže kolabuje doprava. Na Šumavě naměřili až mínus 30°C. V USA jsou prý mrazy jako na Marsu (někde mínus 20°C). To vše je zdrojem dramatických novinovách titulků.

Donald Trump se na Twitteru neudržel a rýpnul si: „Na krásném Středozápadě teploty klesly na mínus 60°F, nejchladnější zima vůbec. A to má být ještě chladněji. Lidé venku nevydrží ani pár minut. Kam ses sakra podělo, globální oteplování? Prosím vrať se co nejrychleji, potřebujeme tě!“

Podle mě je to dobře. Lidé při odhazování závějí sněhu, když drží lopatu v zmrzlých rukou a do obličeje je řeže ledový vítr aspoň připomenou, že ono chladné klima – které oteplovači tak oslavují jak ztracený ráj - není žádný med.

Dogmatické oteplovače samozřejmě může ranit mrtvice, ale nevědí jak na sníh a mráz reagovat. Nedokážou připustit, že jde prostě o náhodné rozmary počasí. To by totiž museli připustit, že i vedro může být „jen“ rozmar počasí. Pro ně je všechno projevem KLIMATICKÉ ZMĚNY.

Takže opět slyšíme bláboly, že návaly sněhu a kruté mrazy jsou způsobeny oteplováním. To by ale znamenalo, že naopak teplá zima bez sněhu je projevem ochlazování. Pak by ale v Malé době ledové nemohl být v zimě žádný mráz a sníh. Což je blbost.

Toto napínání rozumu na křipec připomíná Orwellův román 1984, kde vládnoucí strana vymývá lidem mozek, aby věřili, že černá je bílá:

- Válka je mír

- Svoboda je otroctví

- Nevědomost je síla

- Ochlazení je oteplení

Ty státy USA, které těmto sloganům uvěřily, nyní doplácejí na svou krátkozrakost. Šampioni v zavádění „obnovitelných zdrojů“, například stát Minnesota, jsou teď v zimě bez energie a lidé mrznou. Protože nesvítí ani nefouká a OZE stojí. Okolní státy se jim snaží urychleně dodat energii z těch ošklivých fosilních paliv (hlavně zemní plyn), ale nestíhají.

Jaké poučení z krizového vývoje si vzali Němci? Jako vždy, žádné. Oznámili, že do roku 2038 chtějí uzavřít všechny uhelné elektrárny. Němce bude místo toho hřát vědomí ekologické uvědomělosti.

ZDROJE:
https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/monitoring-snehu-labsky-dul-krkonose-lavinova-sonda.A190201_130509_hradec-zpravy_the
https://www.lidovky.cz/svet/vetsi-zima-nez-na-marsu-policie-v-usa-zada-zlocince-aby-kvuli-mrazu-omezili-kriminalitu.A190201_125706_ln_zahranici_mha
https://www.euro.cz/byznys/konec-uhli-v-nemecku-kvuli-klimatu-experti-naopak-varuji-pred-rustem-co2-1437380
https://www.denik.cz/z_domova/cesko-sevrel-mraz-na-sumave-namerili-vice-jak-minus-tricet-20190123.html
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-pocasi-vir-vortex-mraz-energie.A190201_124922_zahranicni_luka
https://www.idnes.cz/technet/veda/polarni-vortex-globalni-oteplovani-rekordni-mrazy-usa-zmena-klimatu-ceska-republika.A190201_163623_veda_pka

www.klimaskeptik.cz
Převzato z Kremlik.blog.idnes.cz se souhlasem autora.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.