16.4.2021 | Svátek má Irena


FINANCE: Poplatek za změnu penzijního fondu

29.10.2008

Nominace na absurdní poplatky odhalila chystaný poplatek

24. 10. 2008

Nominace probíhají na této adrese.

Server www.bankovnipoplatky.com vyhlásil 4. ročník ankety „o nejabsurdnější bankovní poplatek“. Bankovní klienti mohou nominovat absurdní poplatky od 1. října do konce listopadu. Od 1. prosince se rozběhne hlasování.

Harmonogram ankety:

1.10. – 30.11.2008    Nominace bankovních poplatků ze strany klientů
1.12.2008 – 31.1.2009    1. kolo hlasování
1.2. – 28.2.2009    Finálové kolo hlasování (5 poplatků)
1.3.2009    Vyhlášení nejabsurdnějšího bankovního poplatku pro rok 2008

Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek má za cíl nejen zvolit ten nejhloupější poplatek či rozproudit diskusi na téma bankovních poplatků a kvality bankovních služeb, ale může také upozornit na poplatky, které byly doposud skryté či se někde nenápadně tvoří. Jeden z návštěvníků Petr H. například varoval před poplatkem za změnu penzijního fondu:

„Poplatek 6000 - 18000 Kč při změně penzijního fondu (PF) – zatím jde sice o návrh, ale je třeba se bránit dopředu. Jako příklad uvádím požadavek Prezidenta asociace penzijních fondů (MfD z 8.10.) Jiřího Rusnoka: „Tlačíme na to, aby se zavedly poplatky za přestup.“ Tento pán přitom ještě minulý měsíc (viz idnes 13.9.) prosazoval možnost PF investovat do rizikovějších produktů na kapitálovém trhu! Dnes chce ve vší tichosti prosadit do zákona poplatek za přechod k jinému PF ve výši až osminásobku měsíčního příspěvku klienta. Sakra drahý přestup a o to jde. Přestupy jsou přitom ve většině případů způsobené změnou zaměstnavatele a jeho ochotou přispívat jen v určitých penzijních fondech. Asi jen výjimečně se najde klient, který odchází z jednoho fondu ke druhému.“

provozovatel www.bankovnipoplatky.comAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.