20.9.2019 | Svátek má Oleg


BANKOVNÍ POPLATKY: 1. kolo ankety vrcholí

26.1.2012

1. kolo ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek vrcholí. Hlasujte!

Tradiční anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek pomalu ale jistě míří do finále, přesněji do únorového finálového kola. Do konce ledna mají nespokojení bankovní klienti ovlivnit podobu pěti nejabsurdnějších poplatků, které se v únorovém finále definitivně poperou o titul "NEJABSURDNĚJŠÍ BANKOVNÍ POPLATEK ROKU 2011".

A že je zas z čeho vybírat! Jako každým rokem, i letos nespokojení bankovní klienti z řad čtenářů webu www.bankovnipoplatky.com při nominačním kole ukázali, že mají o sazebnících českých bank přehled a že v nich, bohužel, i nadále zůstávají cenové perly z říše Absurdistán. Poplatek za vedení účtu zemřelého klienta (po dobu dědického řízení)? Poplatek za vedení platební karty? Poplatek za předčasně splacený úvěr? Poplatek za vedení účtu k hypotečnímu úvěru? Poplatek za účetní položku? A je toho, bohužel, mnohem více. Na řadu skvělých nápadů z nominačního kola se jen těsně nedostalo… Do 1. kola postoupilo 15 poplatků, které představují kombinaci finálových (nevítězných) poplatků z minulého ročníku a projev vůle čtenářů z letošního nominačního kola. Z této patnáctky pak 31. ledna ve 23:59:59 pět "nejoblíbenějších" proklouzne do finálového kola.

OVLIVNIT PODOBU FINÁLOVÉHO KOLA MŮŽETE VELMI JEDNODUŠE ZDE!

A jak zatím vypadá průběžné hlasování (k 24. 1. 2012)? Přes 14 tisíc hlasů určilo, že v popředí je prozatím "poplatek za předčasně splacený úvěr" (25,72 % hlasů), který si drží vcelku vysoký náskok před "poplatkem za zjištění zůstatku přes bankomat" (16,98 %) a "poplatkem za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou" (8,79 %). Do finále by se v tuto chvíli dostaly i poplatky "za vedení účtu zemřelého klienta po dobu dědického řízení" (6,39 % hlasů) a "za vložení dalších údajů do příkazu k úhradě, např. variabilního či specifického symbolu" (6,19 %). Rozdíly v počtu hlasů mezi dalšími nominovanými poplatky však nejsou velké a pořadí se mlže změnit! Proto využijte možnosti na tuto unikátní zpětnou vazbu vůči bankám a dejte jim vědět, co vám v sazebnících vadí. Tak jako každým rokem pak banky za všechny hlasující budeme s výsledkem konfrontovat. A možná že tak jako v uplynulých ročnících některá z bank nejabsurdnější poplatek ze svého sazebníku odstraní!

HLASUJTE V ANKETĚ A VYBERTE SVÉHO POPLATKOVÉHO FAVORITA!

www.BankovniPoplatky.comMůj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.