9.6.2023 | Svátek má Stanislava


MOBY DICK: T.G. Masaryk a multifunkční V-krouhač

31.10.2009

Evropa žije v napětí, jaký bude výrok českého Ústavního soudu. (Ale to víte, že nežije!:)

******************************************************************

Neděle 25. října 2009

V Urdmutské autonomní republice se na Facebooku pod fotkami lepých děv skrývají exekutoři, kteří takto získávají přátelství dlužníků. Pak stačí jedna schůzka - a majetek natěšeného přítele je zabaven.

Skotové žijí v bezvědomí již příliš dlouho. Měli by se distancovat od Angličanů a jejich hrozných politiků a požadovat nezávislost! Prohlašuje skotský nacionalista Mohamed Al Fayed, takto egyptský miliardář, kterému vadí, že mu Velká Británie odmítá udělit občanství. Tento problém chce vyřešit tak, že se stane skotským prezidentem...

Další vysokou školou v hledáčku médií, která se zajímají o podezřelé akademické rychlokvašky, je Vysoká škola finanční a správní.

Pražští radní mají smělé nápady na přilákání turistů do Prahy, a to celkem za 40 miliard. V rámci přestavby Mariánského náměstí za 700 milionů, která má zahrnovat i rekonstrukci (fasád?) přilehlých budov, je rovněž vytvoření turistické louže, jež by měla jeden roh náměstí ozdobit vždy po dešti. Magistrát pravděpodobně tento nápad uplatnil již dříve, protože v Praze je více veřejných prostranství, jež se i po rekonstrukcích plní loužemi. Možná by stačilo jen vydat bedekr pražských louží...

Pondělí 26. října 2009

Jestli nechcete umřít na rakovinu plic, přestaňte kouřit. A preventivně kupujte míchaná vajíčka v prášku pod jménem Ovosan, radí MUDr. Petr Benarčík, CSc. na reklamní stránce zdarmých novin.

Česká vláda odmítla získat za ČSA směšnou miliardu a doufá, že národního leteckého dopravce udrží nad vodou s pomocí radikálního snížení platů a s přispěním Letiště Praha. A s přispěním 2,5 miliard ze státního rozpočtu. Možná by mohly ČSA být převedeny pod rezort ministerstva obrany, a hned bychom měli strategické bombardéry...

Zkolaboval systém datových schránek, a to pouhý týden před spuštěním pro veřejnost. Soudy v celé republice se tak nedostaly k potřebným spisům. Viník se našel velice rychle: Může za to Ministerstvo vnitra a Česká pošta! Tvrdí Ministerstvo spravedlnosti a soudci. Ředitel e-governmentu České pošty Petr Stieger to odmítá: "Jednoznačně vylučuji, že je problém na naší straně." Samozřejmě , že není. Vina je evidentně na soudech, které se k systému v pátek připojily. Do té doby šlapaly schránky bez závad!

Úterý 27. října 2009

Reklamní příloha novin nabízí flashku za pouhých 199 Kč a tašku na notebook za 299. Když si koupíte deset balíků xerografického papíru, dostanete dárek zdarma: 5 balení žvýkaček! Když si cokoli koupíte - kancelářskou židli, diář, sešívačku - můžete to vrátit do 14 dnů. Avšak: "Zboží jste povinni vrátit úplné, s kompletní dokumentací, neporušené a čisté, ve stavu a hodnotě, v jakém jste zboží od nás nakoupili, jinak si vyhrazujeme právo váš nárok odmítnout jako neoprávněný." Tak pozor - před reklamací zboží nerozbalovat, v žádném případě nepoužívat a žvejkačky nežvejkat!

Český Ústavní soud zasedl, aby rozhodl o ústavnosti Lisabonské smlouvy. Během jediného dne soudci případ uzavřeli - verdikt vynesou příští úterý v devět hodin.

Obchodníci nakupují zásoby chlastu - před připravovaným zvýšením daní. Půllitrová láhev 40% alkoholu od 1.1. 2010 podraží o 8 korun.

Dosud neobvyklý fígl použil velitel plzeňských strážníků Luděk Hosman. Chlapsky se přiznal, že opsal svou bakalářskou práci, a ukázal na skutečného viníka: Může za to škola, že jeho podvod neodhalila!!! Právní vědomí našich polecajtů je vskutku takové - když vás znásilní, přepadnou, okradou - tak si za to můžete sami. Dalším krokem naší policejnějustiční mafie pak bude, že do vězení půjdou podvedení. A není tak snad tomu už dnes?

Český premiér a český prezident našli shodu, jak rozetnout gordický uzel sudetských nároků, aniž by bylo někde nadáváno do "Benešových degretů", což by mohlo vadit Maďarsku, třeba...

Středa 28. října 2009, Den vzniku samostatného československého státu, státní svátek

Poznejte osobnost našeho prvního prezidenta. Muzeum T.G. Masaryka - vstupenka zdarma. Oběd zdarma. Pro pány zdarma nezbytná meteorologická stanice, pro dámy zdarma nezastupitelný multifunkční V-krouhač s pěti nástavci. Zdarma navíc pro manželské páry skvělý digitální fotoaparát - včetně příslušenství!
Praví letáček ve schránce, jenž je příhodně vytištěn na pozadí české státní vlajky. Řidiči dáte jen 49 Kč - ale pozor, kapacita je omezena...

Na Žižkově byl slavnostně znovuotevřen Památník.

V Pantheonu Národního muzea proběhla tradiční oslava dnešního výročí. Předsedkyně Českého svazu bojovníků za svobodu Anděla Dvořáková ostře odsoudila regionální politiky a europoslance, že jsou zahlcení vlastními zájmy, nedbají o zájmy státu a s vyhlídkou na finanční pomoc nadbíhají sudeťákům: "Státnost a zájmy občanů ať jdou k čertu, hlavně když to nese peníze." Pochválila Klause za jeho podmínku k ratifikaci Lisabonu.

Václav Klaus ve svém večerním projevu ve Vladislavském sále zmínil i své obavy z přílišného sešněrovávání Evropy: "Dochází i k nebezpečné erozi státu v důsledku urychlujícího se evropského integračního procesu. Někteří lidé i proto přestávají považovat stát a jeho instituce za jednotku, na kterou se mohou spolehnout.

Ale za to může Evropa jen z té své poloviny, Klausíku!

Anděla Merkelová byla znovu zvolena do funkce německé kancléřky (nikoli "kancelářky", jak si bylo také možno přečíst:). Tentokrát povede pravostřední koalici s liberální FDP. Koaliční vicekancléř a ministr zahraničí Guido Westerwell má přitom "nečitelné" názory na vztahy s Polskem anebo na operace německých jednotek v zahraničí. Asi si ještě počteme...

NASA úspěšně vyzkoušela první stupeň nosného systému Ares. Prezident Obama zřídil vejbor, který není Aresu nakloněn. Jednak by prý dochátravající šatly ještě dobře posloužily a jednak je Ares příliš slabej! Měl by být silnější, pravil vrchní komisař tohoto vejboru Norman Augustine, který tedy chce Ares podpořit dalším penězi? Ne - zatrhnout!

Čtvrtek 29. října 2009

Televizní firmy hlásí pokles příjmů z reklam: Nova o 23 %, Prima 20 %, ČT 30 %.

Češi si prý ani v krizi neodřeknou Alpy. Bodejť by ne, vždyť Krkonoše jsou dražší!

Připravuje se sériová výroba supersportovního vozu Lexus LFA. Desetiválec o výkonu 560 koní zrychlí na stovku za 3,7 vteřiny a na silnicích (zejména D1) se bude prohánět rychlostí až 325 km/hod. Pospěšte si, série je limitována počtem 500 ks. Cena začíná už na 375.000 eurech.

Datové schránky má pouze 30 % ouřadů a právnických osob, aktivovalo si je pouze několik procent. Systém má fungovat od neděle. Uživatelé si stěžují, že se musí každý jednotlivý dokument posílat zvlášť - nejdou tedy zaslat v balíku - , že to není tedy ani rychlejší, ani levnější než dříve. Navíc právní experti upozorňují, že data budou po deseti letech mazána a nepůjde tak zpětně zajistit jejich důvěryhodnost.

Američané se rozhodli zavést ve zdravotnictví socialismus: Každý, kdo si přijde, dostane vakcínu proti vepřové chřipce zdarma. Nemusíte mít kartu zdravotního pojištění ani pas, nemusíte být občanem města ani státu ani unie, stačí, když si včas stoupnete do několikahodinové fronty. Z tisícovky zájemců ve městě Manassas ve Virginii se dnes dostalo na 600. Celkem je pro 300 milionů Američanů (plus asi 15 milionů ilegálů) k dispozici 100 milionů dávek. Tý brďo - to budou fronty, to bude socialismus se zdravím zadarmo pro fšechny!!!

Pátek 30. října 2009, Semaforu je 50 let!

Reklama České počty: K datové schránce (která je "zadarmo") si pořiďte ještě "datový trezor", abyste si datové zprávy mohli archivovat. 100 zpráv vám budeme archivovat za 1428 Kč za rok, 5000 zpráv pak za pouhých 57 120 Kč za rok.

Evropská unie se bude podílet na řešení globálního oteplování v rozvojových zemích. Ještě není stanoven podíl EU - ani podíl jednotlivých evropských zemí - na balíku 100 miliard eur, který se má ročně prošustrovat. Většinu sumy schlamstnou podvodní obchodníci s teplým deštěm a lidožraví diktátoři úpadkových zemí...

Vrchní sudeťák a europoslanec Bernd Posselt v dnešním vydání Sudetendeutsche Zeitung opět napadl českého prezidenta: "Klaus ví naprosto přesně, že Lisabon s vlastnickoprávní dimenzí sudetoněmecké otázky nemá nic společného, jako nacionalistický egoista ale toto téma využívá pro bezohledné vyvolávání duchů." A Klausovi se "duchy" skutečně podařilo vyvolat! Nebo spíš zviditelnit. Jsou jimi sami sudeťáci.

Evropská unie snad právě proto schválila výminku pro Českou republiku. Nebudeme pod knutou evropských soudů - stačí nám naše justiční mafie, která již sudeťákům rozdala v minulých dvaceti letech dosti majetku...

Sobota 31. října 2009, Světový den spoření

Pozorná žena Moby Dicka provokuje: "Unie slaví, jako by už předem věděla, jaký bude výrok českého ústavního soudu. A co když to dopadne jako s našimi volbami?"

Ale to víte, že nedopadne! Ale jak to, že to víte?

********************************************************
minulý zápis: Co va
předminulý zápis: Omezování lidských práv sudetských Němců

*******************************************************

Čtenáři, kteří by si toužili koupit Deníček Moby Dicka, kde popisuje první tři roky kvasu v ČESKÝCH TEXTÁRNÁCH, mohou tak učinit na stránkách internetového knihkupectví Daemon.cz

Portrét Mobyho vyhotovil Kryšpín.
Dostupné staré kousky Moby Dicka: Leden 2003, Únor 2003
Kdo byl kdo v Českých Textárnách v dubnu 2003.

Podněty, připomínky a výkřiky čtenářů Deníčku Moby Dicka lze posílat na schránku moby.dick@seznam.cz .
Případně si poslužte komentářem.
Předem dík! >>:)) Moby Dick

-----------------------------------