28.9.2020 | Den české státnosti


Zvítězila reálpolitika

24.8.2019

Pouze jeden ze čtyř členů vedení sociální demokracie na schůzi předsednictva strany hlasoval pro odchod z vlády poté, co si prezident republiky udělal z ústavy trhací kalendář a premiér se před ním podělal. Je to symbolické, že se to děje ve dnech výročí srpna 68 i srpna 69. 

V srpnu 1968 se vedení komunistické strany podvolilo nátlaku ruského kolonizátora a o rok později poslalo proti vlastním lidem vojáky a ilegální armádu komunistů s rozkazem vraždit, k čemuž vskutku došlo.

Tehdy zvítězila reálná politika a teď znovu. Má to jistě svoje výhody, zejména pak pro ty prominenty strany, kteří zůstanou na vysokých, dobře placených postech. Voliči, kterým to vadí, už dávno utekli. Zůstávají ti, kteří vědí, že má Andrej Babiš pravdu, když říká, že ČSSD má rozdávání peněz v genech. Tato strana je tu proto, aby lopatou házela mezi lidi státní peníze, každému, kdo si řekne. No a ti chytřejší z nich ji budou volit, to je ten mechanismus.

Jiný vývoj se nedal čekat. K zábavnému zvratu by mohlo dojít jenom tehdy, pokud by Miloš Zeman hodil do věci vidle a Zaorálka by odmítl jmenovat ministrem kultury. Byla by to sice nehoráznost, ale měla by svoji velkolepost. Asi jako sestřelení dvojčat dopravními letadly. Bystrý zvěd CIA by měl sledovat přísun becherovky do Lán. Při zvýšené frekvenci by rostla pravděpodobnost právě nastíněného scénáře.

Blbec se štětkou

Hrdinné matlání barvy na Koněvův pomník v pražských Dejvicích je trapný, odsouzeníhodný čin. Mému vkusu nesedí ani vysvětlující cedulka, že Koněv potlačoval Maďary atd. Jakkoli je to pravda, je to takové hodně podobné trapným vysvětlovánkám bolševické televize, aby lid nebyl zmaten. Fakt je, že v Praze byli Rusové první, že Američani zůstali sedět v Rokycanech, má to svoje důvody, ale ten fakt je fakt a tečka.

Když ale už jsme u těch trapností… České noviny, tedy státní organizace ČTK, má titulek Moskva v demarši protestovala proti „zhanobení“ pomníku. Ono to je zhanobení pomníku. Co jiného to je, pane ČTK? Vylepšení pomníku? Zneviditelnění pomníku? Přestěhování pomníku?

To je prostě a jasně zhanobení pomníku. Kdo to udělal, je zbabělé prase. A jsme u klasické uprděnosti: nechceme obnovu mariánského sloupu na Staroměstském náměstí, ten byl vztyčen na oslavu úspěšné obrany Prahy před Švédy v roce 1648, ale ožralí anarchisté si v roce 1918 mysleli, že je to oslava Rakouska, a strhli ho. Nechceme pomník maršála Radeckého, po Žižkovi největšího českého válečníka. A na maršála Koněva si troufne blbec se štětkou. Potmě. A blbec v četce napíše do titulku, že jde o „zhanobení“ v uvozovkách, třebaže je to zhanobení se vším všudy.

Blbec se štětkou měl být aktivní, když – z nedávné historie - se česká politická reprezentace naposledy podělala před Rusy a odmítla instalaci amerického radaru v Brdech. Udělal něco? Upálil se jako Palach? Vyjádřil se veřejně? Svolal demonstraci, nějakých Milion chvilek pro radar?

Držel hubu.

Je to prostě blbec se štětkou.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.