1.10.2020 | Svátek má Igor


Zmatené pojmy

12.11.2019

Společnost Milion chvilek pro demokracii dává Babišovi ultimátum a oficiálně ho vyhlásí v sobotu v Praze na Letenské pláni. Ultimátum zní nějak tak, že se Babiš má zbavit Agrofertu, vyhodit Benešovou a prodat média, nebo odstoupit. 

Podle Wikipedie ultimátum – cituji - požadavek, jehož splnění je požadováno v určité době a jehož nesplnění je následováno sankcemi vůči tomu, kdo má ultimátum splnit. Straně, která má požadavek splnit, bylo tzv. „dáno ultimátum“. Ultimátum je obvykle konečným požadavkem po řadě žádostí.

Aby Babiš odstoupil a vyhodil Benešovou atd., to MChPD vyžaduje soustavně, potud je to vskutku konečný požadavek. Jenom je divné to buď, anebo. Ultimátum je výzva peníze, nebo život, tedy zaplať (jedna volba), nebo tě zabiju (druhá volba). Výzva naval prachy nebo hodinky není ultimátum, ale volovina.

No, uvidíme. Možná, že se Andrej Babiš návalu na Letné tak vyleká, že prodá Agrofert Benešové a ta vstoupí do Mafry a věnuje ji Nadaci Gréty Thunbergové. Zatím je Andrej Babiš nejpopulárnější politik, Benešová je pátá. Z demokratické opozice není na předních místech žebříčku nikdo. Nicméně, až provede Andrej Babiš výše uvedený Velký přesun, kdo ví, jak to všechno bude.

Aston Ondřej Neff


Otestováno: Přečtěte si recenze na dětské mycí a koupací gely od JOHNSON’S®
Otestováno: Přečtěte si recenze na dětské mycí a koupací gely od JOHNSON’S®

Čtyřicet testerek vyzkoušelo dva kousky od JOHNSON’S®, a to sprchový a koupelový gel Pure protect a bublinkovou koupel a mycí gel 2v1. Co na ně...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.