28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Za čtrnáct dní k urnám

25.9.2021

Za dva týdny se budou konat volby, o kterých jsme ujišťováni, že jsou přelomové a že se v nich rozhodne o osudu republiky. Kdo sleduje média, s překvapením zjišťuje, že v nich panuje naprostý klid. Nikde zmínka o tom, že je třeba vzepětí demokratické společnosti, aby se zabránilo oligarchické dvojici Babiš - Zeman změnit náš demokratický stát v gubernii úpící pod knutou Vladimíra Putina. 

Vypadá to, jako by ty volby ztratily přitažlivost. Sázkaři sázejí na vítězství Babišova ANO. Sázení nerozumím, ale mám za to, že 1,11 není výhled na omračující výšku sázky. Zdá se, že nepomohla ani obnova policejní aktivity ve věci Čapího hnízda čtrnáct dní před volbami. Ani ten Čapák zjevně už nikoho nebaví. Milovníky nechutných senzací spíš potěší obnovený zájem o případ Dominika Feriho. Tak dlouho nic a čtrnáct dní před volbami se řeší, jestli si sundaval kondom nebo nesundaval. Ostatně soudím, že na vině jsou hlavně maminky, které málo svým dcerám říkaly: Nelez s pány do ložnice a když tam vlezeš, tak se nediv. S volbami to nesouvisí, šťourání do Feriho případu se dá chápat jako zoufalý pokus o to, aby se něco dělo.

Ony ty zásadně důležité volby se budou konat v Německu tuhle neděli. Do čela se dere člověk, o kterém nikdy neslyšel průměrný Němec, natož pak průměrný Čech. Soudí se, že kancléřem bude sociální demokrat Olaf Scholz, kdyby to vyhrála takzvaná pravice, byl by jím taktéž neznámá Armin Laschet. Sociální demokrat v čele Německa, to se můžeme těšit na tanec dobra!

Aston Ondřej Neff


Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.