28.5.2022 | Svátek má Vilém


Vyjádření naruby

4.1.2022

Jakmile to má být boj (a že to bude a je, psal jsem o tom včera), pak samozřejmě jsou praktické výsledky v nedohlednu. A hned to začalo, třebaže zařazení jádra na půdorysu EU je dosud ve stádiu návrhu, nikoli projektu nebo nedejbože realizace. 

Hned zčerstva se k němu vyjádřil i generální ředitel ČEZ Daniel Beneš, že návrh by v stávajícím znění přinesl zásadní komplikace z hlediska transformace české energetiky, zejména teplárenství. Ředitel Beneš se k tématu vyjádřil čtyřmi tweety na Twitteru (zde). Takto bylo jeho vyjádření interpretováno médii. Zde je třeba podotknout, že mediální mainstream je silně zbarven do zelena a interpretace vyjádření pana Beneše je silně zkreslující. Ředitel Beneš není proti zařazení jádra mezi čisté zdroje, on je proti znění návrhu a to je sakra něco jiného. Rozporuje takové pojetí, které by sice umožnilo nový blok v Dukovanech, ale pak by byl šlus a nebylo by možné jádro dále rozvíjet, ani v režimu perspektivních modulárních reaktorů.

Je politováníhodné, že se na veřejnost působí zkreslenou interpretací vyjádření na Twitteru, kde to jsme, proboha? Tato otázka má pro naši zemi principiální důležitost, pan Beneš by měl vystupovat v hlavních vysílacích časech zpravodajských kanálů veřejnoprávní televize, místo aby se pasíroval přes Twitter do médií, které pak pod vlivem zelené ideologie obrátí vyznění jeho poselství naruby?

Německé noviny už konstatují pokles průmyslové výroby v zemi v důsledku problémů s energetikou. A to jsme teprve na začátku destrukce, kterou nám zelení fanatici chystají.

Dodatek:
Ředitel Beneš vystoupil v televizi ČT 24 (záznam zde) v pondělí od 20 hodin, tedy poté, co  jsem úvodník napsal.Pro doplnění úsudku se na záznam podívejte.

Aston Ondřej Neff