26.5.2020 | Svátek má Filip


Velbloudi, vpřed!

30.5.2019

Mikuláš Ferenčík od Pirátů upozornil, že elektronicky budou muset svoje obchodování vykazovat podle nové vlny EET i chovatelé velbloudů. Předseda ODS Petr Fiala slíbil, že jeho strana EET zruší, až se převezme otěže vlády. Příští řádné volby budou za dva roky, tudíž chovatelé velbloudů aby si vzali dva roky prázdnin a pak budou mít pokoj.

Pod jednou podmínkou, musí jich být dost, těch chovatelů velbloudů.

Zatím je zjevné, čeho je dost – pozměňovacích návrhů a koalice ANO, mizejících socdem a komunistů je musí osekávat jeden po druhým, jako když se doktor Emil Holub prosekával mačetou do nitra Afriky. Námaha se vyplatí, zbuzerovaný bude opravdu celý střední stav. Myslel jsem na EET, když byl tuhle u nás pan malíř s pomocníkem a lopotil se celý den na štafličkách se štětkou v ruce. Až přijdou příště, aby s sebou táhli počítač a tiskárnu, nebo jaká je vlastně představa: ale oni se na to nejspíš vykašlou a budou se živit něčím jiným. Jen těch agentů provokatérů na prověření přežívajících živnostníků bude potřeba! Zatím v práskačstí zaskakují Piráti (případ s vydyndanou flaškou vína), ale to bude třeba institucionalizovat a agenti provokatéři vytvoří významnou sociální vrstvu, tím spíš, že budou placeni státem a EET je nezatíží.

ANO se nakonec houštinou pozměňovacích návrhů proseká. S velkou námahou bude přijat zákon vyvolávající odpor a nevoli. Byť má snad i rozumný základ (třeba: nepamatuju, že bych v mé milované Itálii někdy dostal kafe bez účtenky), nicméně nevole je velká a výnosu neúměrná. Už tu jsou příklady z minulosti, kdy dobře míněná opatření kvůli nevoli padla – viz poplatky u lékaře (evidentně omezily marodérství, ale v důsledku svého původce zničily a Rath se stal středočeským hejtmanem) nebo církevní restituce (taky přijaté s odřenýma ušima a tahanice trvají dodnes). 

V těch hospodách ta EET má snad smysl – reálně nezatěžuje hostinské vůbec, a navíc jim dala skvělou záminku pro zdražení – dle mého odhadu o 30, spíš 40 procent. Ale jak to bude s chovateli velbloudů, ale také instalatéry, to opravdu těžko předjímat.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.