23.7.2021 | Svátek má Libor


Úprk k rozvolnění

22.6.2021

Vláda posunula rozvolňovací datum o čtyři dny. Na první pohled je to nesmysl, co udělají čtyři dny v epidemii? Důvod je ale rozumný, 26. červen připadá na sobotu a lidé plánují prázdniny a chtějí cestovat a obecně vzato přejí si normální život. No a pracovní týden končí v pátek. Krok je to tedy rozumný a pravděpodobně bude přijímán pozitivně.

Pořád je tu ale ta nejistota, a ta je dokonce dvojí. Společného jmenovatele má: při jakém vzestupu nákazy vypukne alarm? V Praze je teď 20 nakažených, tedy stouplo to. Zase spustíme klec? Jak si to usmyslíme v Česku?

Jenže stejná otázka je obecnější, mezinárodní. Každá země si nadefinovala svoje pravidla neklidu. Má svoji byrokracii a ta musí ukázat, že je k něčemu. Zatím to vypadá, že je nějaký univerzální covidpas s platností pro celou EU jen iluze. Je tedy možné, že země s vidinou blízkých voleb budou liberálnější a ty jiné… přísnější. Když se ale objeví mutace schopná překlenout očkování i prodělání nemoci, na pořad dne se vrátí zásadní otázka: co a koho jsme ochotni obětovat za to, aby společnost normálně fungovala:?

Aston Ondřej Neff


LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.