28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Trapné tance kolem Čunka

15.6.2007

Parlamentní jednání o Grossově aféře je přece jen v živé paměti, zvláště pak hrdinné vystoupení Miroslava Kalouska, který se snažil v rozhořčenosti projevu překonat slavný projev prokurátora Urválka odsuzujícího Miladu Horákovou. Proč bychom se neměli znovu takto pobavit? Sociální demokrati z toho vytlučou kapitál tak jako tak - ať při jednání o čunkiádě, nebo při hlasování o návrhu na nedůvěru vládě.

Obě strany teď na sebe házejí obvinění z politické manipulace případu. Nemůže to být jiné - když se případ tak nehorázně dlouhou dobu vleče. A stále ještě jsme se nedozvěděli, jak to vlastně bylo, s přiklepnutí zakázky prodeje bytů firmě H a B Real.

Tato firma se účastnila i obchodu s byty v Hranici na Moravě. Na serveru Hranice on-line například čteme svědectví "očitého svědka", podle něhož v komisionálním výběru koncem června 2004 to skončilo takto:
1. Aval z Valašského Meziříčí (6,9 milionu), 2. RK Sever, 3. H a B Real.
Na témž serveru pak čteme: Prodejem bylo pověřeno sdružení firem H&B REAL, kom. spol a advokáti sdružení v Advokátní kanceláři Přerov JUDr. Karel Veverka, Mgr. Iva Derychová a JUDr. Marie Neulsová na základě schválených "Zásad prodeje bytového fondu z majetku města Hranic". No a pak čteme, že se byty již prodávají - přes tuto firmu. Také zajímavé.
Dá se čekat, že podezření už této vládě z kabátu nikdo neodpáře a tanečky kolem parlamentního projednávání situaci jen zhoršují. Paralela s Grossem je příliš zřetelná a řeči o tom, že "to je něco jiného" jsou nemístné.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.