17.1.2021 | Svátek má Drahoslav


Tak co jsme, monarchie?

12.9.2019

Museli bychom ale být monarchie z dob Ludvíka XIV., kdy bylo možno říci, že stát, to jsem já. Dnes, tedy ve čtvrtek, má poslanecká sněmovna příležitost usměrnit prezidenta republiky do ústavních kolejí. Podobně jako Napoleon počítal s hloupostí rakouských generálů jako s faktem, může počítat i Zeman se zbabělostí a podlostí rozhodujícího množství poslanců v dolní sněmovně. 

Proto v předvečer hlasování o právním postupu vedoucímu k jeho usměrnění naprosto zbytečně vyvolal diplomatickou mrzutost. Kdyby ji vyvolal na Islandu nebo na Borneu, při vší úctě k Borneu vem to čert. Ale Balkán je výbušnina Evropy, zde se odehrála jediná válka od roku 1945 a zde si může zahrávat s napětím jenom naprostý idiot nebo Miloš Zeman.

Dnes jsem dostal anonymní dopis, zdá se, že od pisatelky. Že prý chci prezidenta svrhnout. To je zcela scestný pohled. Miloše Zemana řádně zvolila nadpoloviční většina voličstva, tečka. Je třeba ho respektovat. Nicméně jsou ústavní nástroje, které umožňují ho usměrňovat a zamezit výstřelkům. Tyto nástroje má v rukou poslanecká sněmovna. Senát už svoji práci vykonal.

Nejde přece jenom o Miloše Zemana. Po něm přijdou jiní. Pokud poslanecká sněmovna neudělá individuální zvůli přítrž, ti, co přijdou po něm, budou mít volnou cestu, proraženou precedentem. O tom bude dnešní hlasování. Zemanovo extempore s Kosovem by mělo být připomínkou, že tento člověk je opravdu neřízená střela, šílenec opojený vlastním egem, který je schopen čehokoli.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.