30.1.2023 | Svátek má Robin


Svět podle Medvěděva

28.12.2022

Je dobré připomenout, že tento ruský politik býval vnímán jako rozumnější alter ego Vladimír Putina, dokonce ho zastoupil v úřadu hlavy ruského státu. Nyní je místopředsedou ruské bezpečnostní rady a čas od času překvapí dynamikou svých vyjádření. Tentokrát překonal dosavadní výkony, neboť si zaprorokoval vývoj světa pro příští rok.

Podle této vize se Británie vrátí do EU, načež se Evropská unie rozpadne. Po vítězství Ruska na Ukrajině se Polsko a Maďarskou vrhnou na zbytek země a přisvojí si ji. Německo založí Čtvrtou říši a přisvojí si Polsko, Česko, Slovensko a Pobaltí. To se nebude líbit Francii a rozpoutá proti nové evropské velmoci válku. Klid nebude ani v USA, v důsledku občanské války se Kalifornie a Texas odtrhnou, přičemž Texas uzavře s Mexikem spojenectví. V republikánské části někdejších USA vyhraje prezidentské volby Elon Musk.

Podobné fantasmagorie tlačí Rusům do hlavy televizní mág Vladimír Sovoljoev. Medvěděv je ale na rozdíl od něho vysoký státní úředník, a dala by se tedy od něho čekat aspoň základní míra příčetnosti. Zdá se, že je nejvyšší čas, aby se začal vyhýbat přístupu k oknu. Tohle se silné kafe i na ruské poměry. Zdá se, že Medvěděv je zralý na další „žuch‟.

HeN Hyena Neff