21.1.2021 | Svátek má Běla


Rozhodně ne dobrá zpráva

24.7.2020

Roušky v místnostech, kde se má sejít sto a více lidí, to je studená sprcha uprostřed prázdnin. Můžeme si to tom vyprávět co libo, že je to neadekvátní a pozdě nebo brzo a moc nebo málo, každopádně je to známka toho, že nejsme z bláta venku. 

Celosvětově epidemie sílí, Rakousko roušky zavádí taky, mnohé země uvažují o změně korona-semaforu. Zavedla se nová buzerace na letištích, rozestupy při odbavování: když si vybavím, co se děje například na letišti v londýnském Heathrow, lebedím si, že sedím doma na zadku: tam jestli zavedou rozestupy, konec fronty bude někde na Oxford circus Amorkovi pod zadkem.

Je zjevné, že je to důsledek rozvolnění. Můžeme mluvit o štěstí, že nemoc má slabší průběh, přinejmenším u nás: při aktuálním počtu opravdu těžkých případů by se bez předběžné publicity zmínka o ní nedostala do zpravodajství, natož pak na pořad jednání vlády. Současná restrikce bude mít dopad hlavně na kulturu a sport, potažmo na pohostinství v nejširším slova smyslu. Opět se vyloupla na povrch idea chytré karantény. 

Je to málo platné: zapomnělo se na to, že rouška je zbytečnost a útok na důstojnost a identitu osobnosti. Už je jasné, že je to nutnost, a říká to i Trump. Takto se musí zapomenout na to, že elektronická evidence a vysoce automatizovaná chytrá karanténa je nejméně bolestná cesta, jak z to šlamastyky ven. S tou poznámkou, že i kdybychom zítra zahodili předsudky a začali to opravdu na vážno budovat, potrvá to několik let.

Což není argument proti tomu: ono to tu za několik let bude pořád, když ne toto, tak něco jiného.

Aston Ondřej Neff


Advantage Consulting, s.r.o.
PRÁCE VE VÝROBĚ 22.000KČ

Advantage Consulting, s.r.o.
Kraj Vysočina
nabízený plat: 18 000 - 22 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.