Středa 15. dubna 2026, svátek má Anastázie
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Reklama reklamy

diskuse (823)

Teď už kde kdo ví, že do voleb jdou i Piráti. Měli to obrovské štěstí, že jim soud zakázal jejich předvolební televizní filmeček, česky spot. Použili v něm figurku piráta z dětské stavebnice LEGO. Firma Piráty zažalovala a soud jí vyhověl, že prý by mohl vzniknout dojem, že firma Piráty sponzoruje.

Což je kuriózní zdůvodnění, protože firma by musela být padlá na hlavu, kdyby sponzorovala politickou stranu popírající autorská práva. Na Piráty tedy dopadl meč spravedlnosti, autorská práva hájící.

Ale v tom je ten paradox. Po jejich spotu by neštěkl pes. Spoty jsou dobré jen k odčerpání peněz a navíc jejich kvalita je povětšinou tak obludná, že se jim směje ten, kdo má nervy se na ty bláboly dívat – to jsou zkušenosti z voleb předchozích. Takhle se dostali do zpravodajství a to je to nejlepší, co si mohli přát. Rozsudek navíc padl den před otevřením volebních místností. Tak tomu se říká bingo!

Bárta a tenisáky

Na sněmovním semináři předvedl Vít Bárta nesmrtící zbraně, mimo jiné i pušku střílející tenisáky. Princip této zbraně je znám už dlouho. Na rozdíl od pušek na gumové projektily je tato zbraň skutečně nesmrtící – ty gumové projektily při troše smůly zabít mohou. Použití tenisáků jako nábojů je princip vyvinutý u nás před dvaceti lety. Pročpak se taková šikovná věcička sloužící k obraně za tu dobu neprosadila?

Asi proto, že by si ji gauneři mohli snadno opatřit také. Bárta se snaží lidem opatřit zbraně proti "armádě 50 tisíc recidivistů". Ale co když si ti recidivisté opatří kulomet na tenisáky a utenisákují nás?

Jan Kovanic
15. 4. 2026

V úterý proběhl v Izraeli jeden z největších svátků - Jom HaŠoa.

Aston Ondřej Neff
15. 4. 2026

Babiš je nenávistí k novinářům skoro tak posedlý, jako Miloš Zeman.

Miloslav Grundmann
15. 4. 2026

Strukturální čtení polských dějin od trojího dělení

Ivo Fencl
15. 4. 2026

Blíží se první květen a povinně se chodilo do prvomájových průvodů.

přečetl Panikář
15. 4. 2026

Projekt modulárních reaktorů ukazuje cestu k růstu skrze inovace.

herp Petr Heřmánek, ČTK
15. 4. 2026

Generální tajemník NATO Mark Rutte ve čtvrtek navštíví Česko. Setká se s premiérem Andrejem Babišem...

Lidovky.cz, ČTK
15. 4. 2026

Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov po středečním jednání s čínským vůdcem Si Ťin-pchingem v Pekingu...

Josef Kopecký
15. 4. 2026

Poslanci budou projednávat novelu trestního zákoníku ohledně trestného činu neplacení výživného. Od...

van Kateřina Vaníčková
15. 4. 2026

Ministr zahraničí a šéf Motoristů Petr Macinka v úterý večer na sociální síti Facebook zveřejnil...

Lidovky.cz, ČTK
15. 4. 2026

Budoucí maďarská vláda strany Tisza rozšíří zdroje zásobování ropou, kvůli poloze země se ale zcela...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz