27.9.2021 | Svátek má Jonáš


První volební kanonáda

13.3.2021

Zvolna stoupáme k magické hranici třiceti tisíc mrtvých na covid, ale volby jsou volby a to co zaznělo v pátek se nedá klasifikovat jinak, než jako první výstřely. Andrej Babiš má na Facebooku odpovídací pořad. V něm zaútočil na Piráty. Zjevně právě Piráty má za hlavní a nebezpečné soupeře. Osočil je, že podporují migraci, že jsou řízeni z Evropského parlamentu, jsou zelení fanatici a chtějí zničit hospodářství a průmysl.

Vystraš a panuj, to je metoda mockrát osvědčená. Proč porazil Zeman Schwarzenberga? Protože vyděsil hlupáky vizí, že Schwarzenberg zruší Benešovy dekrety. Proč následně Zeman porazil Dluhoše? Významnou roli sehrálo opět nesmyslné tvrzení, že Dluhoš je vítač. A je to tady zase.

Je to zdánlivě bezvýznamná věc, promluva na Facebooku. Dnes ale není žádná promluva významného člověka bezvýznamná. Babiš tím vyložil karty.

Ivan Bartoš na to hned reagoval a taky vyložil karty: Babišovo členství v KSČ a spolupráci s StB.

První duel nastal vzápětí poté, co Babiš navštívil Izrael a kromě Netanjahua se tam potkal s Orbánem. Už Babišův projev při otevírání české kanceláře v Jeruzalémě byl mimo regule obvyklého eurospeak. Podpora Izraele proti agresi, to nepatří do politicky korektního slovníku. Navíc Babiš nezaútočil jenom po ose migrace: tam by se asi daleko nedostal, protože migranti především k nám nechtěli ani dřív a určitě by už nechtěli jít do země, kde se na covid umírá nejvíc na celém světě – a na to se hned tak nezapomene. Podstatná osa je výpad proti, obecně vzato, zelené politice Západu, a ta je v politice EU podstatná. Tuhle ofenzívu bude Bartoš těžko odrážet, protože devastačního vlivu zelené tsunami se u nás nebojí jenom Okamura a spol.

Tužku by si měli okusovat i lídři Spolu. Jak reagovat a hlavně, jak útočit? ODS a TOP 09 jsou v mnoha zásadních otázkách v rozporu a právě sem Babiš míří. Proti Babišovi lze asi použít jedinou společnou zbraň: v logice věci jde proruská inklinace, tu vidíme u Orbána, tu prosazuje Babiš navázaný na Zemana ( u něho neschválený Sputnik, atomové elektrárny, zničení kontrarozvědky). Babiš straší migrantem a Zelenými, nezbývá než strašit Rusem. Strašit se musí. Strašení vede k vítězství a vyhraje ten, kdo vystraší víc.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.