20.1.2022 | Svátek má Ilona


Předem mrtvý projekt

2.12.2021

O povinném celoplošném očkování se vážně ani neuvažuje a už je proti němu petice. Snažím se tyto glosy ladit neosobně, nenosím ničí triko a nekopu za žádný klub, berte to prosím jako vybočení z pravidla, když vyslovím osobní názor: myslím, že by plošné očkování bylo správné a prospělo by věci, nicméně je neuskutečnitelné. 

Z pandemie a celého cirkusu kolem ní se stala politická kauza – úplně nesmyslná, protože skutečné nebezpečí je jinde. Sledujte zprávy z Německa, už se zase halí do barvy, není hnědá, ale zelená, na konci bude nevyhnutelně katastrofa, doufejme že jenom ekonomická, ale bůh ví, do čeho se bída přelije. Tím spíš, když hněv bude povzbuzen agresivní kulturou náboženského fanatismu, kterou si Němci s nadšením importují.

Zatím jsme před tím uchráněni, jako byli naši dědové ještě v roce 1935, když se smáli legračnímu magorovi s patkou a knírkem. Bavme se tedy covidem, Němcům se ještě můžeme smát, oni sem vtáhnou pod duhovou vlajkou..

Užitečné, ale neuskutečnitelné, nelze to prosadit a už vůbec ne vynutit. Nemá cenu se tím zabývat. Dodám k tomu jen malý postřeh – moc nechápu, proč je antivakcinační atak veden zprava, čím víc napravo, tím je prudší. S tím se váže paradox. Rusy vedené, řízené, financované dezinformační weby podporují antivax a produkují 7/24 nepřetržitou záplavu lží a nesmyslů. Jenže na Rusy taky dopadají dezinformace, očkují se ještě míň než my s katastrofálním výsledkem, umírá nejvíc Rusů od světové války. Sami se snaží na svém území dezinformace potírat, ale vesele je exportují do Evropy. Doba je plná paradoxů.

Lánská groteska

Zkoušení Fialovy školní třídy pokračuje, Zeman si vybavil akvárium luxusním zlatě zdobeným stolem, kdežto žákovská lavice je nizoučká, aby cepovaný studentík musel na Velebnost vzhlížet. Vzpomněl jsem si při pohledu na to divadlo na starou veselou písničku:

V apartní skrejši / u pana Pejši / zkoušej se gejši.

Kterou gejšu náš Pejša povejší? A kterou Fiala na jeho příkaz vyhodí?

Aston Ondřej Neff


Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.