26.5.2022 | Svátek má Filip


Politická chyba? Prostě hloupost.

6.12.2021

Marian Jurečka (předseda té strany, která je podle posledního šetření volebních preferencí pod pětiprocentní hranicí volitelnosti do parlamentu a v současné sněmovně má nestydatě vysoký počet poslanců díky tomu, že se přilepila do Spolu) se v neděli holedbal v televizi, že pokud Zeman nejmenuje některého z navržených ministrů, šéf nastupující vlády Petr Fiala podá kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu. 

Tak to aby ji Fiala rovnou zalepil do obálky a poslal s ní někoho na poštu. Někdo by měl Jurečkovi sdělit, že určující vlastnost Miloše Zemana je sebestřednost kombinovaná se mstivostí. Sám Petr Fiala a s ním špalír navrhovaných ministrů koná směšné procesi k teráriu v Lánech a navrhovaný (kontroverzní) ministr zahraničí Lipavský musel naštvat své kamarády, když se při svátku chanuka nechal vyfotit před svícnem menorou na izraelské ambasádě. 

To vše proto, že po střetu se Zemanem přijde na přetřes otázka, kdo prolil první krev, kdo to zavinil. Teď je to jasné: Je to Marian Jurečka, který v televizi vyhrožuje prezidentovi a donutil tím prezidenta hodit do jmenování vlády definitivně vidle. Politika se přes média nemá dělat, leda když je někdo blbej.

Ano, Piráti jsou neštěstí naší politiky, a také lidovci, a také…

Kalousek for president

Miroslav Kalousek vypustil pokusný balónek a dal najevo úmysl zúčastnit se zápasu o prezidentský úřad. Jeho pravděpodobný soupeř bude Andrej Babiš a mnoho, mnoho dalších. Čím víc těch dalších bude, tím se sníží počet hlasů nutných pro postup do druhého kola. Babiš získá těch svých plus mínus třicet. Sedmdesát nedostane nikdo, ani TGM by je nedostal, kdyby vstal z hrobu. 

Takže druhé kolo. Generál Pavel získá svůj pakl hlasů, velmi nadějný je (dosud váhající) Vít Rakušan. Bylo by divné, kdyby nepřispěchala Jana Bobošíková. Všechny spekulace by plavaly na vodě. Kdyby to ale nakonec skončilo duelem Babiš – Kalousek, to by byl souboj Titánů! To by hnojomety hučely, to bychom se o Kalouskovi dozvěděli věci!

Aston Ondřej Neff