6.4.2020 | Svátek má Vendula


Od sysla k hrabošovi

10.8.2019

Na hraboše vymyslelo ministerstvo zemědělství metodu osvědčenou při boji proti Jožinovi z Bažin: je třeba ho zasypat jedovatým práškem. Je kupodivu, že vůbec někoho může něco podobného napadnout v době, která je tak ostražitá proti chemickým aplikacím. 

Aféra se pochopitelně stočila proti Andreji Babišovi, který je momentálně někde u vody a dělá si lodičky z dopisů Jana Hamáčka. Babiš se nechal fotit se syslem a proklamoval se jako syslí otec. Teď mu zůstane stigma hrabošova Eichmanna. Nejen hrabošova, ale všech zvířat, která pochcípají po požití jedu rozsévaného ministerstvem zemědělství.

Je to těžké. Co s hrabošem? Vzpomínám, jak jsem jednou navštívil pána, jak se ukázalo, majitele jabloňového sadu. Sad mu napadl hryzec, to je taky takové zvířátko, to ohryže kořeny stromu a vy pak jdete, vezmete strom za kmínek a vytáhnete ho ze země, jako by to bylo zapíchnuté koště. Což dotyčný předvedl. Chodil se vzduchovkou a jakmile hryzec vystrčil hlavu, prásknul po něm.

„Myslíte, že je tím vyhubíte?“ ptal jsem se ho.

„Určitě ne. Ale uleví se mi,“ odpověděl. Třeba se dočkáme fotky Babiše se vzduchovkou.

Bravo, Gréto!

Šestnáctiletá Gréta (myslel jsem, že pluje na jachtě do New Yorku) nechala vyhodit akreditované novináře z kongresu Úsměv pro budoucnost v Lausanne, protože prý špatně informují veřejnost. Tak to ma byt, tak je to spravne, Gréto!

Pochopila to včas. Ty novinářské hyeny všechno překroutí a když se nám budou plést pod nohy, tak tu planetu nezachráníme. Ještě taky je třeba zrušit volby, to říkám já, ne Gréta. K tomu to očividně směřuje. Jakmile jde o záchranu planety, musí jít stará veteš stranou. Svoboda tisku, pak ty volby.

Kůl v plotě Filip

Voličstvo nám vymírá, je třeba najít jiné. Což takhle dát si rasismus? Komunista Filip začal veřejně mudrovat o tom, že vepřové maso zdražilo, protože stát vykoupil vepřín v Letech. Jistě mu někteří lidé zatleskají. Že o tyhle stojí, to je kupodivu i u Filipa. Musí být už hodně osamělý, jako ten kůl v plotě.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.