28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Německo: socani těsně zvítězili

27.9.2021

Podle odhadů zvítězila v německých parlamentních volbách sociální demokracie s výsledkem 25,8 procent, za ní CDU/CSU s 25,8, třetí Zelení mají 11,8 procent, FDP 11,8 a AfD 10,1, to jsou neoficiální výsledky z nedělního večera. 

V každém případě je to nejhorší poválečný výsledek CDU/CSU, ta si musí zvykat, jak se žije pod hranicí třiceti procent. Do parlamentu se dostala i pětiprocentní Levice, čistě bolševická partaj, proti ní jsou naši komunisté státotvorný konzervativní subjekt. Typický detail z nedělního zpravodajství – bohatí Němci převádějí peníze do Švýcarska, komentáře netřeba. Nicméně výsledky mají i svoje pozitivní stránky. Padla varianta trojkoalice SPD - Zelení a Linke. Znamená to, že nedojde ke katastrofální variantě, zůstávají už jen varianty špatné. Což znamená, že vše zůstane v podstatě při starém, jen o maličko horším.

Superdebata na CNN Prima News

Pod taktovkou výborné moderátorky Terezie Tománkové proběhla na CNN Prima News lídrovská předvolební debata ve složení Babiš, Fiala, Filip, Hamáček, Majerová Zahradníková, Okamura, Rakušan a Šlachta. Na první pohled zaujme, že koalici K3 reprezentoval Petr Fiala, logicky, protože je lídrem koalice a aspirantem na post premiéra. Za koalici K2 ale bojoval Vít Rakušan, číslo dvě a ne-aspirant na post eventuálního premiéra, jímž je Ivan Bartoš. Zdá se, že v K2 došli k podobnému rozhodnutí, jako v Bílém domě vůči prezidentu Bidenovi: moc ho nepouštět do televize, aby zase nebyla ostuda.

Diváci hlasovali v anketě, kdo nejlépe přesvědčil, suverénně vyhrával Fiala hodinu před koncem, pak už jsem ten maraton nevydržel. Na druhém místě byl Rakušan, třetí Babiš, poslední Filip. Ony ty výsledky asi odpovídaly politickým preferencím. 

Kdyby se ale mělo bez předpojatosti hodnotit, pak skutečně ta první trojka si ocenění zasloužila, Babiš byl jako obvykle podobný čertíkovi skákajícímu ze škatulky, Fiala byl věcný, klidný, zcela pod kontrolou citů a příjemně překvapil Vít Rakušan. Objektivně a bez ohledu na politický názor – výborný řečník je Tomio Okamura, který si v debatě počínal s přehledem a velmi přesvědčivě. Pěkně se zamotal se svým požadavkem odchodu z EU. To je takový nesmysl, že se do něho všichni obuli a on se pak vykrucoval, že vlastně chce návrat do dob někdejší EHS. To by se ale voličům SPD těžko vysvětlovalo, že, takže si Okamura hraje s myšlenkou referenda. Britský příklad ukazuje, že je to sebevražedná věcička na hraní. Majerová Zahradníková překvapila svou tezí, že žádná pandemie nebyla, což pěkně kolidovalo s argumentací kolegů vůči Babišovi, že zavinil třicet tisíc mrtvých. Kde se ti mrtví vzali, když nebyla pandemie? Hamáček měl hnusné sako, šlapal si na jazyk, plácal nesmysly a kdo se na něho díval, musel pochopit, že tohle do první ligy nepatří. Robert Šlachta, ten by měl jít k dopravce a ne do politiky. Musel by se ale nejdřív oholit, aby se ho řidiči nebáli.

Aston Ondřej Neff


Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.