1.8.2021 | Svátek má Oskar


Metnarův vzlyk po summitu NATO

15.6.2021

Stažení aliančních vojsk z Afghánistánu není šťastné, avšak jejich trvalá přítomnost v zemi není dlouhodobě udržitelná, sdělil prostřednictvím mluvčího ministerstva obrany ministr Lubomír Metnar. Zlatá slova, do mramoru tesat. 

Potvrzují, že nemělo smysl vlézt do země, ve které nejdřív pohořeli Britové a v nové době dostali výprask Rusové. Moderní armády západního světa jsou stavěné na války, které nikdy nebudou. Jakmile začnou operovat v zemích, kde je chudoba normou, kde jsou lidé zvyklí trpět a smrt jim nevadí, chystají si porážku a obšťastněné zemi jen zhoršují její úděl. Alianční bruselské sněmování slibuje podporu kábulské vládě i po odchodu vojsk. Povídali, že mu hráli. Tálibán převezme moc se všemi krutými důsledky pro všechny Afghánce, kteří spolupracovali se Západem. Chystejme se na uprchlickou vlnu. Tentokrát to ale nebudou ekonomičtí migranti, kteří si zaplatili drahou cestovku s příplatkem pro takzvané humanitární organizace. Budou to zoufalci, kterým bude hrozit ve vlasti mučení a smrt a nenajdou zastání ani v jiných muslimských zemích.

Ke stažení vojsk se na summitu vyjádřil i prezident Miloš Zeman. Připomněl, že v Afghánistánu padli i naši vojáci, a varoval, že po stažení se stane ze země další teroristické centrum. To má naprostou pravdu, s tím přípodotkem, že teroristické centrum to bylo už dřív, a proto tam původně Američané vpadli. Jenom jaksi nedomysleli, že takovou válku nelze vyhrát.

A pak že ženy nehýbou politikou

Ženy (nedobrovolně) v posteli Dominika Feriho podrazily TOP 09. Carevna Nagyová trvale zničila ODS. Mnohoženství podporované Dominikem Ferjenčíkem podtrhlo koberec pod nohama Pirátů. A pak že ženy nemají v české politice významnou roli!

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.