Čtvrtek 10. července 2025, svátek má Libuše, Amálie
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Kdo zvedá hlavu

diskuse (1151)

Na Hradčanském náměstí demonstrovali rusofilové v den výročí konce druhé světové války a přinesli vlajky Ruska a vlajky s přeškrtnutou symbolikou Evropské unie. Jejich slogan zněl, že v Evropě fašismus zvedá hlavu. S touto tezí lze souhlasit. Problém je v tom, že projevem zvedání hlavy fašismu je i tato demonstrace.

Demonstrace stovky lidí je zanedbatelný jev a nemělo by smyslu o ní psát. K řečníkům ovšem patřil i komunista Ransdorf, tedy významný činitel parlamentní strany a dokonce i europoslanec. Ta linie "Rusko ano, Evropská unie ne" je zde jasně nastolena. Nemusíme ji dešifrovat z učených, řečnicky uhlazených textů Václava Klause, který ji prosazuje po celou svoji politickou kariéru po listopadu 1989. Tady je to nahé. Rusko ano, Evropa ne, to má být program, který nám nabízí Miloslav Ransdorf (v nabídce komunistické strany liberál a skoro disident) i někdejší poslankyně Jana Volfová.

Zatím nám nehrozí nebezpečí tankového vpádu typu 21. srpna 1968. Bezprostředně jsme ohroženi proruskou pátou kolonou, Klaus prezentuje její intelektuálně sofistikované křídlo, až po otevřené extremistky typu Adama B. Bartoše (jehož Klaus podporuje). Trapná ODS se k tomuto proudu přilepuje.

Ano, vzpomínali jsme konce války, ale jak zní francouzský slogan, "la lutte continue", boj pokračuje. Zvolna se noříme do poměrů třicátých let minulého století.

Aston Ondřej Neff
10. 7. 2025

Petr Homola
10. 7. 2025

USA se zbavily obrovské skupiny radikálně levicových šílenců.

přečetl Panikář
10. 7. 2025

Z reformního kazatele ideolog krutovlády Václava IV.

Ivo Fencl
10. 7. 2025

Plést politiku do Holmesiany se nevyplácí.

Milan Chmelík
10. 7. 2025

Justice se dostává na šikmou plochu.

herp Petr Heřmánek
10. 7. 2025

Stovky ruských bezpilotních dronů dvě noci po sobě útočily na ukrajinské hlavní město Kyjev v...

tami Tamara Pospíšilová
10. 7. 2025

Slovinský premiér Robert Golob minulý pátek oznámil, že se chystá vyhlásit konzultativní referendum...

ČTK, Lidovky.cz
10. 7. 2025

Dosud sbírala grandslamové trofeje výhradně ve čtyřhře, nyní slaví premiérovou v mixu. Kateřina...

berr Roman Berežanský, ČTK
10. 7. 2025

Americké ministerstvo obrany se stane největším akcionářem těžařské firmy MP Materials, která se...

Lidovky.cz, ČTK
10. 7. 2025

Provoz na D5 před Prahou ve směru do hlavního města zkomplikovala ve čtvrtek navečer další dopravní...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz