23.10.2020 | Svátek má Teodor, Theodor


Jako čert z elektriky

21.1.2020

Padák pro ministra dopravy Vladimíra Kremlíka a oprátka se houpe i na jeho prvním náměstkem Tomášem Čočkem a šéfem SFDI Zbyňkem Hořelicou. Čtyři sta mega za softwarový produkt, za jaký Slováci vytlačili 75 milionů, to už bylo fakt moc. 

Tím spíš, že nezbedové programátoři dali věci velkou propagaci tím, že nabídli vytvořit alternativní systém a poskytnout ho státu zadarmo. Někdejší Kremlíkův předchůdce za ODS Zbyněk Stanjura vše označil za důkaz amatérismu, nicméně v očích veřejnosti bude Babišův rázný krok nejspíš vykládán pozitivně. Kremlíkovu funkci natrvalo převezme ministr průmyslu Havlíček a uvažuje se o sloučení ministerstev. Kdyby došlo k omezení počtu úředníků, byl by to další plusový bod.

V souvislosti s aférou se zpravodajstvím mihla jedna kuriozita. Ministerstvo dopravy totiž hájilo tu nesmyslnou cenu odkazem na nutnost utajení. A že prý agenti tajných služeb neplatí známku a aby se jim zachovalo inkognito, musí být vytvořen nějaký supertajný a superchráněný IT modul. Idiotství této teze bilo do očí, však také si BIS pospíšila ho dementovat. Stručnou obhajobu Ministerstva dopravy najdete zde.

Ministr Havlíček si zatím počíná – aspoň pozorováno zvenčí – zdatně. S výstavbou dálnic ale sotva hne. Infrastrukturní rozvoj je u nás paralyzován ekoterorismem, naposledy se to ukázalo v souvislosti s obchvatem Přerova. Ekoteroristická organizace Děti země opět využila všech kliček zákona a v hodině dvanácté zabránila dopravní stavbě, která by ulehčila městu a zlepšila životní prostředí. Dokud nebude učiněna přítrž spolkům, které si uzurpovaly nárok zastávat veřejný zájem, aniž je k tomu kdokoli pověřil, bude situace taková, jaká je dnes. Za ni nemůže žádný Kremlík a nepohne s tím ani Havlíček. Jenže na ekoteroristy si nikdo netroufne, leda hubou.

Bude líp!

Zmíněný první místopředseda ODS Stanjura včera v rádiu vysvětloval představu své strany o reformě penzí. Pochopil jsem z toho, že podle tohoto projektu by každý občan dostával každoročně výpis, kolik zaplatil a jaké nároky na penzi mu vznikají. Kolik úředníků by bylo nutno na tuhle hovadinu přijmout? A to vymyslela partaj, která se ohání ideou malý stát.

Umřel Jaroslav Kubera

Pevní víra v léčivé vlastnosti espresa a cigaret ho nepodržela, prezidentem nebude. Když promluvil, bylo to osvěžení v tom nekonečném proudu monotonních litanií našich takzvaně vrcholových politiků. Dlouho držel v ruce exekutivní funkci významného českého města, totiž Teplic. Bude chybět a jistě i nejeden čtenář Neviditelného psa na něho bude vzpomínat v dobrém. Škoda, že neměl příležitost své schopnosti a svou přímočarou soudnost osvědčit ve významné exekutivní funkci státní. Byl v čele Senátu, ale to víte… Byl to jenom Senát.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.