1.10.2020 | Svátek má Igor


H-systém definitivně

2.10.2019

Ani Ústavní soud nevyhověl těm okradeným majitelům domů, kteří si na vlastní náklady dostavěli domy v Horoměřicích u Prahy. Není pochyb o tom, že zákon je na straně soudů. Ale je to krutě nespravedlivé.

Okradení a nyní i zklamaní definitivním verdiktem se chtějí obrátit na Evropský soud pro lidská práva, ale je velmi pochybné, že dobře pochodí. Okradeni byli všichni účastníci H-systému a tím, že si o své vůli domy dostavěli, jaksi poškodili ostatní. Podle litery zákona. Ale je to něco, nad čím se otevírá kudla v kapse.

Bilance H-systému je děsivá. Hlavní machinátor Petr Smetka si odpykal 12 let. Zmizela miliarda. Kdo z vás, pánové, na to má, aby za rok vydělal lepením pytlíků 83 mega (pro méně počtářsky zdatné, tolik je miliarda dělená dvanácti). Ano, já vím, že je to všechno jinak, bůh ví, co se s těmi penězi stalo, ale případ je to děsivý, jako potvrzení mýtu o šílených létech devadesátých.

Případ s Pandury

Shodou okolností se v týž den hodně psalo o tom, že nefunkční je pětina obrněných vozů Pandur, zakoupeních naší armádou za 14,4 miliardy korun. Pětina, to jsou skoro tři miliardy, když už mám tu kalkulačku otevřenou. To byl pan Smetka břídil. Jsou mezi námi jiní pašáci v oboru vyhazování peněz oknem!

Aston Ondřej Neff


CASHBACK: Nechte si vracet část peněz z online nákupů!
CASHBACK: Nechte si vracet část peněz z online nákupů!

Nakupujete často přes internet? A co takhle si za své online nákupy nechávat pravidelně platit? Tipli je cashbackový portál s vysokými odměnami a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.