Pátek 17. července 2026, svátek má Martina

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Duhový lobbing narazil

Aliance pro rodinu vydala tiskovou zprávu, ale rodina není cool, natož aby byla woke, takže kdo by její tiskovou zprávu zveřejňoval. Narazil jsem na ni zcela náhodou.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání projednala minulý čtvrtek její stížnost na neobjektivitu stran vysílání ČT o zákonech ve věci manželství projednávaných Sněmovnou. Shledala ji oprávněnou a posílá Českou televizi do správního řízení.

Ve stížnosti se poukazuje na to, že ČT široce informovala o petici podporující homosexuální manželství, kdežto petici za ústavní ochranu manželství se sto tisícem podpisů zůstává bez povšimnutí. Protože ďábel se skrývá v detailu, stížnost poukazuje na to, že ČT informuje o návrhu na ústavní ochranu manželství jako o iniciativě lidovců podpořené SPD, kdežto novelu podpořili poslanci i jiných stran.

Nevíme, jak správní řízení dopadne, a ať dopadne jakkoli, jaký dopad bude mít na vysílání ČT a na prezentaci duhové agendy v médiích. V současném světě je duhová ofenzíva nejúspěšnější marketingová akce. Ještě se nestalo, aby ve prospěch minoritní lobby padaly návrhy, aby celý stát – konkrétně Maďarsko – byl vyloučen z civilizovaného společenství jenom proto, že si nepřeje, aby LGBT aktivisté vyučovali malé děti ve školách sexuální výchovu.

Před deseti lety vzbudil Václav Klaus v roli prezidenta posměch, když se vyjádřil o průvodu homosexuálů jako o projevu homosexualismu. Sociální demokraté, tehdy silná politická strana, se do něho obuli. Klaus se tehdy odvolal na svoji přednášku v Melbourne, kde hovořil o ohroženích svobody ve 21. století. Respektujeme homosexualitu, nikoli homosexualismus.

Hodně vody uplynulo za deset let, duhová vlajka dobývá televizi, dobývá školy a duhově se zbarvují fotbalové stadióny. Což o to, proč ne, duha je krásná.

Horší je, že komu se to nezdá, je označen za padoucha a vylučován z 21. století. A to už je politický homosexualismus jako řemen.

Uvidíme, jak dopadne správní řízení.

Ai GROK
17. 7. 2026

Zelenskyj odvolal ministra obrany Mykhaila Fedorova.

Karel Wágner
17. 7. 2026

Každá interpretace jevu nastolí otázku kauzality.

Lubomír Stejskal
17. 7. 2026

Proč se trápit otázkou viny či neviny z hlediska odborného posouzení?

Vítězslav Kremlík
17. 7. 2026

OSN ustoupila od nejvíce alarmistického scénáře. Mini doba ledová také nepřichází.

Ivo Fencl
17. 7. 2026

Nic nepřeženu, když řeknu, že Nolan natočil science fiction.

Miloš Balabán
17. 7. 2026

Na Ukrajině dochází po roce opět ke změně vlády. Prezident Volodymyr Zelenskyj odůvodnil tento krok...

mrg Kryštof Morong
17. 7. 2026

Jediná dvousetkilometrová zkouška letošního ročníku přinesla velký boj o únik, ve kterém se sešlo...

ČTK, Lidovky.cz
17. 7. 2026

Praha 1 žádá, aby novela zákona o cestovním ruchu umožnila obcím řešit dopady krátkodobého...

Petra Škraňková
17. 7. 2026

Na Moravě a východní části Česka udeřily v odpoledních hodinách bouřky. Druhá vlna bouřek by měla...

dvou Kristýna Dvouletá
17. 7. 2026

Ve věku 81 let zemřela Brenda Frickerová. Jako první irská herečka získala Oscara, televizní diváci...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz