20.1.2022 | Svátek má Ilona


Došlo na nejhorší

27.11.2021

Všeobecné blbnutí dosáhlo takového stupně, že si glosátor pomalu neví rady, co k tomu má říct. Kyvadlová doprava na lince ÚVN – Lány, jmenování Fialy v neděli skrz sklo anebo ve skafandrech, pokud to hygienička Svěrčinová dovolí a ona to nedovolí. 

Je to hloupé, je to nedůstojné, dehonestuje to všechny zúčastněné včetně samotné republiky. Andrej Babiš by se měl s Petrem Fialou dohodnout na aplikaci šestašedesátky, je to v zájmu obou a hlavně – opět – České republiky. Víc si povíme v pondělí...

Bludný kořen

Odcházející kabinet klopýtá o týž bludný kořen, který bude vadit i kabinetu nastupujícímu. Každé částečné opatření znevýhodní jedny proti druhým a to vyvolá hněv. Konkrétně: zákaz vánočních trhů. Snaha omezit kontakty je čitelná, ale zase: proč vánoční trhy a ne obchoďáky? Lockdown nikdo nechce a oba aktéři se zapřisáhli, že žádný lockdown už nebude. 

Stejné je to s preferováním očkovaných s cílem dostat neočkované pod jehlu. Výsledek? Vznikla slabomyslná ideologie obrany svobody. Úplně obyčejný akt zdravotní prevence se stal symbolem hrdého nezávislého postoje. Jak ty lidi přesvědčit? Jeden argument existuje, ale bohužel přichází pozdě.

Vyjádřila to nejmenovaná sestřička v nejmenované nemocnici v kovidáriu:

Přišel, nadával nám, tak jsme se o něho postarali a vidíte, už je klidnej a krauluje.

Vysvětlení: pacient v bezvědomí na dýchacích přístrojích je položen na břicho s jednou paží dopředu a druhou dozadu. Šance na přežití 50/50, šance na dlouhodobé následky 100.

Aston Ondřej Neff Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.