1.10.2020 | Svátek má Igor


Budou menší pole

11.11.2019

Jak slíbili, tak splnili. Už před rokem vláda schválila návrh ministerstva zemědělství omezit plochy monokultur na třicet hektarů. A je to tady, tak to bude. Napadá mě coby městského laika, kolik to je, těch třicet hektarů? 

Jeden hektar je 0,01 čtverečního kilometru, čili třicet hektarů, jestli to dobře počítám, je něco pod třetinu čtverečního kilometru. Takže to není žádný stroužek, nějaké políčko, nějaká předzahrádka. První v médiích projevené ohlasy postižených byly samozřejmě odmítavé a že aby byla dvouletá lhůta, aby se mohli připravit. Ovšem… vláda rozhodla už před rokem, takže čas na přípravu byl.

Ty ohromné lány, to je evergreen, který mě provází taky celý život - hluboce za totality se veřejně mluvilo o tom, jak devastující politika to je. Tohle je první konkrétní krok a dobře za něj. I když těch třicet hektarů je taky pořádný flák pole.

Je svatého Martina

Na bílém koni nepřijede, flašky taky nepřiveze, protože se prodávají už dopředu. To je chyba. Když má být hra, tak ať je to hra. Posunutím prodeje to degradovali na blbý marketing. Nicméně, z klinického zájmu jsem si u nás ve Zvoli flašku svatomartinského millerka koupil a je to velice příjemné lehké voňavé víno. Ale o hru jsme přišel. Nemůžu mít všechno. Tak snad příště, pravidla budižte pravidelnými.

Aston Ondřej Neff


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.