15.4.2021 | Svátek má Anastázie


ÚVAHA: Rozpojené státy americké...

7.7.2020

Kdo sleduje dění ve Spojených státech amerických, stále ještě světové velmoci, v posledních méně než pěti letech, může mi snad dát za pravdu, že sice od skončení poslední světové katastrofy před dnes jubilejními 75 lety v naději, že vše bude již se dít ku spokojenosti převážné většiny obyvatel zeměkoule poučených o tom, že když se zanedbá několik zásadních věcí a dojde k ignoraci nebezpečných trendů ve světě, dostaví se tragedie takové, k jakým došlo a nadále dochází .

Hodnoceno na rovině teoretické i praktické, neblaze poznamenaly náš život ideologie nacismu a komunismu, jež stály životy mlionů nejen vojáků, ale i nevinných civilistů.

Leč klid a mír jsou, jak se zdá, pro určité určité vrstvy s nemalou mocí čímsi i ve světle dvou posledních světových katastrof čímsi zanedbatelným. V rámci pokroku je třeba minulé ideologie nahradit jinými, což se děje způsobem doslova fascinujícím, ale se záporným znaménkem, a jak čas plyne, normální rozum jako by byl nemocí, zatímco skutečným pacientem je naše civilizace, svoboda a demokracie ještě poněkud hájená.

Nebylo lepšího orátora a věrozvěsta blaha politické správnosti, dnes svět ovládající ideologii, nad prezidenta Baracka Obamu.

A tu v roce 2016 prezidentem USA zvolen businessman, nikoli guvernér státu, generál, senátor, ekonom, laureát Nobelovy ceny, ale muž s podivně vlajícím vlasem, impulsem to k nejedné karikatuře, což je zcela běžné, který se ale od svého předchůdce lišil diametrálně. Bohatý občan Spojených států, muž, jehož programem - pokud bude prezidentem - bylo učinit Ameriku opět velkou, navrátit jí její valem se ztrácejí pozici ve světě propadlém politické správnosti, Donald Trump. Za tři roky svého prezidentství dosáhl více, než Obama za osm let, a stal se jakýmsi následovatelem prezidenta Reagana, na kterého se dnes ani ti nejdrzejší demokraté neodváží útočit. Je to pěkná řada zákroků, o kterých by se Bohumil Hrabal vyjádřil jako o dobrých výkonech.

Jeho předchůdce Obama se kořil světu muslimů, vítal zemi poškozující nelegální imigraci, zvýšil zadlužení o dalších 9 trilionů dolarů a jako žádný jiný prezident americký brojí proti svému následovníkovi .

Nerad bych připomínal věci dnes už dobře známé, ale hodí se zmínka, že mnohá fakta jsou ignorována, překrucována a utopená v tom, co pěkně vystihuje anglické slovo mendacity (prolhanost). Je ještě dost ostatních aktivit prezidentových zasluhujících připomínku, ale věřím, že jsou laskavému čtenáři stejně známé jako mně. Ostatně jsou lehce dostupné.

Dalo by se právem očekávat, že po tom trapném fiasku, jímž byl pokus impeachmentem zbavit Donalda Trumpa prezidentského úřadu, bude mu dopřán klid a demokraté se soustředí (kromě konání svých státnických povinností) na výběr svých kandidátů, kteří se v listopadu pokusí, snad zcela legálně, zbavit jej křesla v Bílém domě. Nastoupilo dvacet bojovníků, nad jejichž nápady a programy jsem často žasl, samozřejmě, že s časem odpadávali, až zůstali dva. Kryptokomunista Bernie Sanders a Joe Biden, pravá ruka Baracka Obamy, jenž byl pilným propagátorem politické správnosti a vyhlásil nastolení nového pořádku v zemi. A to podle zákonů změněné správnosti. Začalo se hlásat, že zemi rozděluje Trump, ač to byli, jsou a nepochybně i nadále budou demokraté a levicová media, kteří mu doslova vyhlásili boj, a to všemi možnými i nemožnými prostředky. Je to právě tento boj, který rozděluje národy, stejně jako občany jedné země.

Na sklonku roku 2019 zemřel v Číně lékař na virovou chorobu. Jeho varování čínská vláda zatajila. O skutečném vzniku viru a epidemie, jež se v krátkém čase proměnila v pandemii, existuje několik teorií. Žádná ale nezbavila ohromné zodpovědnosti za nastalou kalamitu zemi původu, Čínu.

Přiznám, že mne od samého počátku zajímala oprávněnost proměny chřipkové epidemie v pandemii. Názory odborníků na skutečnou nebezpečnost covidu-19 nebyly jednotné, záhy se ukázalo, že udávaná čísla úmrtí neberou v úvahu, že velmi mnozí pacienti měli sice covid, ale i jinou z běžných, zdraví nebezpečných chorob. Vzápětí došlo k zastavení ekonomiky a normálního života vůbec regulacemi odborníků, jejichž proklamace ale nebyly vždy zcela jednotné a stoprocentně prokazatelné. Jak políček na mne působilo sdělení expertů, po čtyřměsíční povinné izolaci, že pobyt venku na vzduchu je proti nákaze nejlepší obranou. Přitom nadále platí onen příkaz dvoumetrových vzdáleností v obchodech a obchodních centrech.

Mnoho se diskutovalo a diskutuje o roli WHO, Zdravotní světové organizace ovládané Čínou, resp. její komunistickou stranou, o digitalizaci, měnovém fondu, Billu Gatesovi, s odkazem na to, že snad pravda a skutečnost se nakonec projeví ve vší nahotě. Pokud to vše, co dá se nazvat konspirací, bude jen planým poplachem, tím lépe.

K agendě bezpečnosti před nákazou a k těm dvěma metrům se stala tragedie v Minneapolisu, zabití George Floyda zachycené kamerou člověka, jehož jméno kupodivu dodnes není, pokud vím, známo, ani interview s ním udělán, ač ten člověk byl měl být korunním svědkem v procesu s provinilými policisty.

Došlo k demonstracím a navíc k násilí a zvířeckému drancování a devastaci existence mnoha obchodníků, nejednoho z nich Afroameričana, a tu... kde se ocitla ta ochrana dvoumetrovými odstupy v davech natlačených jak sardinky? Tolik k anticovidovým regulacím.

Je tomu již řada dní a davy stále pochodují americkými městy, ač v rabování a ničení už snad nedochází. Proti čemu ale ti lidé demonstrují, když statistická čísla jasně prokazují, že skutečný rasismus bílých Američanů ta čísla popírá? Naopak, ono hnutí dominující demonstrujícímu davu, Black Lives Matter, má agendu až neuvěřitelně rasistickou a násilí proti bílým spoluobčanům propagující! Našel se nedávno mudrc v řadách demonstrantů, jehož požadavky davy papouškují a jeden po druhém se opičí. Jako blbečkové, kteří si ani nesnaží představit, jak by jejich města či celá země dopadla, kdyby se naplnila jejich přání: Zrušit financování policie! Zrušit polici jako takovou! Pryč s kapitalismem! Pryč s Trumpem! A podobně. Ač dochází k policejní brutalitě, ne vždy jsou podána detailní čísla, kupř. o tom, kolik zahynulo uniformovaných ochránců pořádku v zemi za rok... a výjimkou nejsou ani oběti černé pleti v řadách policie. Koho z demonstrantů taková data vůbec zajímají? Kdo z nich připustí prostou logiku, samozřejmě nikterak nezbavující policisty zodpovědnosti za zabití, že kdyby si Floyd si počínal jako ctihodný občan, dnes by žil a proti americkému rasismu protestoval?Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR ZÁKAZNICKÉ KVALITY (40-55.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Liberecký kraj
nabízený plat: 40 000 - 55 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.