13.8.2020 | Svátek má Alena


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 7.7.2020 18:18

Autor článku, pamětník Cícha, hledí zpět jen 75 let. Jenže taková retrospektiva nestačí.

Pamětník Cícha by měl dohlédnout až k velkému omylu amerických ekonomů, kteří v té zemi zavedli otroctví a vůbec nepočítali s eventualitou, že by ten společenský systém mohl jednou skončit.

P. Zinga 7.7.2020 17:57

Alternativní výuka matematiky v USA. Zábavná satira s českými titulky. Obraz Ameriky...

https://www.youtube.com/watch?time_continue=494&v=Zh3Yz3PiXZw&feature=emb_logo

V. Chrastina 7.7.2020 17:24

Ukazuje se, že neomarxismus je svým plíživým rakovině se podobajícím pronikání do organismu celosvětové populace horší než jeho původní doktrina. Lékem by mohlo být znovuzvolení Donalda Trumpa do Bílého domu. Držme mu palce, a tím budeme držet palce sami sobě, těm co nejsou ochotni poníženě líbat černým boty.

J. Hanzlík 7.7.2020 11:06

Ano, je to tak, autor to vystihl dobře. V záplavě pomluv, osobních útoků, znevažování, které jsou emoční masáží aktivistické levice kdekoliv, mělo být a je informačně potlačováno vše, co dokazuje neobvyklou úspěšnost současného prezidenta Spojených států.

Filtrované zprávy, různé koláže výroků, včetně vyložených lží při impeachmentu i využívání, nebo spíše zneužívání twiterů této svérázné neideologické osobnosti. Proto nebojuje obdobnými metodami, ale stěžuje si na nepochopení svých dobrých úmyslů jako obyčejný člověk, i když s jistou nadneseností, která se může mnohým zdát domýšlivostí. Ale není to tak! Co všechno musel a musí vydržet je neuvěřitelné. Mnoho z těch, kteří na něho pokřikují, by se dávno sesypalo.

Tady mě napadá jistá souvislost s tzv. prozřetelností dějin. Jeho neúspěch bude i neúspěchem těch, kteří ho nenávidí. Kolo dějin se totiž otáčí zpět k tomu, co jsme ve středu a na východě Evropy už zažili, bohužel. Nevěřme tomu, že by to bylo lepší.

Čínská verze státně kapitalisticko-komunistická není sice kopií bolševickou, ale má výrazné styčné body. Proč si to myslím? No tak sochu Marxe, kterou jim odlili v Číně, už mají. Lenin už také stojí a Mao se už připravuje. Stačí si jen vyhledat kde, navštívit a pohledět na tyto velké vzory.

J. Krásenský 9.7.2020 3:56

Skvěle popsáno. děkuji.

M. Valenta 7.7.2020 11:01

Jen na okraj. Předevčírem se Trump pustil pro změnu do spřátelené televize FOX a to za uveřejnění pro něho nelichotivých předvolebních prognóz. Ne že by dělal vše špatně, ale ta nebetyčná ješitnost ho vede k podzimní prohře.

T. Kočí 7.7.2020 9:44

:-) dobře napsáno. Stačí zvolit toho idiota Bidena a svět jde do kopru.

P. Lenc 7.7.2020 9:55

Ano, ta možnost je hrozivá.;-€

V. Dosoudil 7.7.2020 8:51

Velmi trefné zhodnocení. Čtyři roky žasnu nad tím, kdo všechno se dokáže ztrapnit a přidat k davu Trumpových okopávačů. A jak jsou tutlána fakta, co všechno za osm let napáchal jeho předchůdce BHO a dosud z pozadí pokračuje v podsírání.

E. Novotny 7.7.2020 1:13

S tim vlajicim vlasem je to bezva. :-)