4.12.2023 | Svátek má Barbora


USA: Situace připomíná tragickou frašku

7.8.2020

Zatímco u nás se moudré hlávky zaobírají osudem Donalda Trumpa v nadcházejících prezidentských volbách a někteří mají jasno, že prohraje, v USA je situace poněkud nejasná. Nejasná v tom smyslu, že sice Joe Biden vede nad Donaldem Trumpem zatím dost citelně, uvnitř republikánů se objevují tendence nepodporovat stávajícího presidenta (to je myslím pozoruhodný projev snahy spáchat sebevraždu). Mnozí v USA předvídají, že Donald Trump bude usilovat kvůli čínskému koronáči o odklad voleb a veřejnost by se mohla těšit na sjednané tři televizní debaty Donalda Trumpa s Joem Bidenem.

Zatímco v debatě na ČRo Plus právní filosof a právník Jiří Přibáň z Cardiffu považuje za téměř jisté, že Donald Trump bude usilovat o odklad, já si dovolím ten luxus si to nemyslet. A to především proto, že tři televizní debaty mohou ukázat, že Joe Biden, který je typickým odpadním zmetkem původního týmu Baracka Obamy a Hillary Clintonové a zjevně trpí zdravotními problémy s emočním nedostatkem, je v podstatě loutka a spíše politický konstrukt než plnohodnotný kandidát. Ostatně je to první presidentský kandidát, kterému stoupají preference díky pandemii a kontroverzním krokům Donalda Trumpa, ale určitě ne díky jeho schopnostem. Ty jsou nulové. Nakonec byl zalezlý několik měsíců v nějaké noře a bál se zůstat nad zemí.

A protože se zčista jasna štáb Joea Bidena snaží, aby se televizní diskuse nekonaly, zjevně v počínající panice, že náčelník „Kožená tvář“ Biden se projeví v debatě jako mimoň, musel by být prezident padlý na hlavu, kdyby s tím souhlasil, netlačil na konání debat a odkládal volby. Kdyby se pokusil opravdu volby odložit, byl by to určitě jeho konec.

Situace v USA připomíná špatnou frašku, která ale může mít tragické důsledky. Demokraté jsou natolik obsesivní vůči Donaldu Trumpovi, že jsou schopni proti němu postavit i prase bradavičnaté a kdyby nic nepokazilo a ani nekviklo, tak je část americké veřejnosti díky štvanici vůči Trumpovi schopna mu hlasy naházet. Rozhodne tedy ta část voličstva, která pochopí, že Trump je ten z kandidátů, který se nejen snažil plnit předvolební sliby, a některé také i přes obrovské klacky házené mu pod nohy splnil, ale především chce v USA zase zjednat pořádek a bezpečnost v ulicích. Nevím, jestli to někomu nedochází, ale instalace Joey Bidena bude koncem demokracie v USA, nebo počátkem její destrukce a počátkem vývoje, který povede k občanské válce.

Agresivní část černošstva k ní má našlápnuto s pomocí bílých zblblíků už nyní a pilně se činí. Jedině indiáni pilně propadají alkoholismu, nehlučí v ulicích, nýbrž tuční z rozsáhlých příjmů z kasin a dalších zdrojů peněz a zdárně degenerují. Koho mi to jen připomíná?