30.1.2023 | Svátek má Robin


RUSKO: Dzeržinskij na piedestalu

17.9.2021

Putinovské Rusko oslavuje masového rudého vraha

Tak prý současné Rusko už nemá s komunisty nic společného. Jistě, a proto v Simferopolu a Krasnodaru postavili bustu a památník veliteli zločinecké komunistické tajné policie Felixi Edmundoviči Dzeržinskému.

Ano, kdyby to byla iniciativa nějakých soukromých spolků, tak by se to ještě tak nějak dalo pochopit. Jenomže v těchto dvou případech; památníku v Krasnodaru, který stojí v areálu školy, a busty v krymském Simferopolu nacházející se v centru města, je iniciátorem ruská tajná služba FSB, tedy státní instituce.

Dzeržinskij byl zakladatelem a také velitelem sovětské komunistické tajné policie zvané Čeka (Čerezvyčajnaja komissija), později přejmenované na NKVD, KGB atd., která si v násilnických metodách nezadala s německým nacistickým gestapem. To byly stejně zločinné bandy. Jenomže v současném Německu je nemyslitelné, že by si někdo dovolil postavit pomník šéfovi gestapa Heinrichu Himmlerovi.

Přitom Čeka byla od počátku zločineckým sdružením. Jen v lednu až březnu 1918 zavraždili její příslušníci mnoho důstojníků, junkerů a představitelů civilní inteligence v Armaviru, Jevpatorii, Simferopolu, Sevastopolu, Kyjevě, Rostově na Donu a dalších místech. Jak je uvedeno v prvním díle Dějin Ruska 20. století (1894 – 1939), tyto vraždy byly provázeny mučením a vyznačovaly se neuvěřitelnou krutostí. V Taganrogu byli junkeři házeni zaživa do vysokých pecí, jinde byli sadisticky mrzačeni a topeni v moři. Na začátku roku 1918 pak čekisté stříleli ve Voroněži, Tule, Tveru a Omsku na církevní procesí, byli mrtví a ranění včetně žen a dětí. Dne 21. února 1918 dostala Čeka právo mimosoudního vyrovnání s protivníky bolševiků. Do vyšetřovací praxe zavedli její vyšetřovatelé oficiálně mučení a samo vedení důrazně po svých podřízených požadovalo, aby tato metoda byla uplatňovaná až do doby, než se obvinění ke všemu přiznají.

Ruští bolševici cíleně likvidovali elitu Ruska a lidé byli popravováni bez soudů jen proto, že byli statkáři, úředníci, důstojníci, kněží atd. Zabíjeni však byli také dělníci, pokud se opovážili postavit bolševikům. Člověk tak mohl být zavražděn jen proto, že patřil k nesprávné skupině. Stejně tak činili Hitlerovi stoupenci v Německu, kteří rovněž zabíjeli lidi jen proto, že byli špatné rasy. Inu, komunisté masakrovali ty nesprávné z třídních, nacisté z rasových důvodů. Jiný rozdíl mezi nimi nebyl. Počet obětí rudého teroru činil jen v letech 1918 – 1922 asi dva miliony lidí a Dzeržinskij je za jejich vraždy plně zodpovědný.

Tento původem zchudlý polský šlechtic se přitom původně chtěl stát katolickým knězem, ale pak nasákl revolučními bludy a ze semináře byl vyloučen. A tak se z něj stal jeden z nejhorších zločinců v dějinách lidstva. Je smutné, že v současném Rusku se najdou lidé, kteří jej veřejně oslavují a dokonce žádají opětovné postavení jeho sochy v Moskvě na náměstí Ljubjanka, kde sídlí FSB, která se ke svým neblahým sovětským předchůdcům stále hlásí. Jednou z příčin tolerantního přístupu mnoha Rusů k zločinné komunistické minulosti je fakt, že v Rusku se jaksi nekonala dekomunizace, na rozdíl od Německa a jeho denacifikace, a proto je zvláště v putinovské současnosti zřejmá tendence komunistické zločiny bagatelizovat a jejich původce oslavovat.

FSB k památníku Dzeržinskému v Krasnodaru uvedla kouzelný text: „Železný Felix nejenže bojoval proti kontrarevoluci, ale pomáhal také zemi dostat se z rozvratu a bídy. Díky němu byly opraveny dvě tisícovky mostů, téměř tři tisíce lokomotiv a přes deset tisíc kilometrů tratí.“ Tak to ano, on ten Felixek byl vlastně hodný člověk. Jenomže i nějaký Adolf Hitler nechal v Německu postavit tisíce kilometrů dálnic a zlikvidoval nezaměstnanost.

Naštěstí jsou i slušní a rozumní Rusové a jeden z nich, krasnodarský duchovní pravoslavné církve Leonid Kalinin, proti zřízení Dzeržinského památníku ostře protestuje. Podle jeho názoru totiž uráží památku milionů nevinných obětí bolševického teroru, hladovění, mrazu, mučení, věznění a pracovních táborů. Pravdivá to slova.