23.9.2023 | Svátek má Berta


NIZOZEMSKO: Geert Wilders byl zproštěn obvinění. Gratuluji!

24.6.2011

Snažím se lidem říci, že tlak islámu na naši západní kulturu, na Evropu a možná i na Spojené státy, dnes bezprostředně ohrožuje vše, na čem v našich životech záleželo. Islamizace ohrožuje naši svobodu slova i naši demokracii, protože islám není jen jedno z mnoha náboženství. Je to nebezpečná, krutá a násilná ideologie, která jednoho dne, jestliže islám, který je už dnes v západní Evropě bohužel velmi silný, dál posílí, zlikviduje vše, na čem nám v naší kultuře záleží. (Geert Wilders)

Mimo jiné i za taková slova stanul před soudem a byl řadou multikulturalistických politiků a komentátorů označen za xenofoba a rasistu. Ve čtvrtek ráno zprostil nizozemský soud Geerta Wilderse všech obvinění. Jsem přesvědčen, že se před soud za své postoje a veřejná vyjádření neměl nikdy dostat. Posílat lidi v Evropě před soud za to, co si myslí a jsou ochotni to navíc říkat veřejně a argumenty předkládat k diskusi ostatním, je zvrácené. Žádný problém nevymažete tím, že o něm zakážete lidem mluvit.

Nezbývá než si přát, aby se z rozhodnutí nizozemského soudu poučily i soudy v jiných státech starého kontinentu. Například u nás končí na policii a před soudy stále více lidí jen za to, že říkají, co si myslí. Jistě, nemusíme s jejich názory souhlasit, ale právo říkat je nesmíme upřít nikdy a nikomu.

Geert Wilders nebyl a není ani xenofob, ani rasista. To jen ti, co tyto termíny účelově ohýbají, mají pocit, že takovým označením oslabí pravdu a skutečnou realitu. Doufám, že nejen v Nizozemsku bude čtvrteční rozsudek dalším střípkem do mozaiky návratu zdravého rozumu na starý kontinent a skutečného pochopení významu svobody slova.

Autor je zakládající člen Strany svobodných občanů

Převzato z FrantisekMatejka.cz se souhlasem autora