Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

KNIHA: Vraždila FSB, nikoliv čečenští teroristé

diskuse (42)

Ruská tajná služba FSB se rozhodla zlikvidovat ve své zemi demokracii. Nezastavila se ani před vraždami 307 vlastních obyvatel včetně dětí, kteří zemřeli po bombových útocích v ruských městech v roce 1999.

Výborná a velmi výbušná kniha Rusko v plamenech potvrzuje úděsnou zločineckou podstatu kremelské říše a přesvědčivě dokazuje fakt, že teroristické akce v ruských městech tehdy zorganizovala FSB, aby pomohla dosadit do vedení země prezidenta Vladimíra Putina. Měla by to být povinná četba pro ty, kteří si z nepochopitelných důvodů idealizují současné Rusko. Autory této knihy jsou bývalý agent FSB Alexandr Litviněnko později zavražděný ve Velké Británii a americký historik ruského původu Jurij Feštinskij. Vydalo ji nakladatelství Euromedia Group v edici Universum a do češtiny přeložil slovenský novinář Tomáš Lemešani.

Plán FSB byl jednoduchý, zařídit teroristické útoky v obytných domech ruských měst a nařknout z nich čečenské islamistické teroristy. Uprchlý agent Alexandr Litviněnko toho věděl o špinavých praktikách svého bývalého zaměstnavatele opravdu hodně a tak není divu, že jej Kreml nechal odstranit. Nicméně ještě před svou smrtí sdělil Juriji Feštinskému důležitá fakta, která jasně prokazují, že za bombovými útoky v ruských městech na konci devadesátých let nestáli islamističtí fanatici z Čečny, ale právě členové FSB.

Tato tajná služba neprošla na počátku devadesátých let po rozpadu SSSR hlubší reorganizací, de facto změnila pouze název z KGB na FSB. Jinak v ní zůstaly sovětské komunistické kádry, které si úspěch demokratizace v Rusku nepřály, a tak dělaly všechno proto, aby ji znemožnily. Zařídily tedy, aby se ruským prezidentem stal po Borisu Jelcinovi Vladimír Putin, plukovník KGB z komunistické éry, tedy jejich dřívější kolega a oni skrze něj mohli vládnout zemi.

FSB samozřejmě neprováděla špinavou práci sama. Najímala si na ni soukromou bezpečnostní agenturu Stealth včetně lidí napojených na organizovaný zločin. FSB je zapletena do mnoha nájemných vražd nepohodlných ruských podnikatelů, politiků, novinářů a dalších. V jejím zájmu bylo vyprovokování druhé čečenské války a to mu podřídila vše. Bylo potřeba dokázat, že demokracie není pro Rusko tím správným zřízením, ale jsou nutné diktatura a vláda pevné ruky. Proto FSB zorganizovala teroristické útoky proti vlastním občanům, které zabíjely bomby nastražené v režii této tajné služby. Předložené důkazy jsou více než přesvědčivé včetně nepovedeného výbuchu v Rjazani, kde místní policie zadržela agenty FSB, kteří zde uložili výbušnou směs do sklepa jednoho z obytných domů. Ti se z toho nakonec vyvlékli s výmluvou, že se jednalo cvičení, které mělo odhalit bdělost a připravenost místních obyvatel. V publikaci je ovšem jasně dokázáno, že to byly nesmysl a trapná výmluva. Jedno je nyní jisté, čečenští islamističtí radikálové tyto odporné brutální útoky neprovedli.

FSB je za Vladimíra Putina nedotknutelnou a nekontrolovanou institucí, státem ve státě s propojením na mafiánské struktury a zločinecké gangy. Inu každý stát má svoji mafii, ale v Rusku má mafie svůj stát. Důstojníci FSB také diktují rozsudky ruským soudům, jejichž nezávislost je jen předstíraná.

Je pouze škoda, že tuto jinak výbornou publikaci kazí některé faktické chyby, i když se domnívám, že se spíše jedná o překlepy. Například na straně 50 se uvádí, že „18. prosince 2009 v devět hodin ráno začaly ruské síly blokádu Grozného.“ Ve skutečnosti se tak stalo o deset let dřív.

ru

Nicméně ani tato chyba nesnižuje jinak výborné dílo, které lze doporučit každému zájemci o dění v putinovském Rusku. Obálka knihy je zveřejněna se souhlasem nakladatelství Euromedia Group pro účely tohoto blogu.
Alexandr Litviněnko, Jurij Felštinskij a Tomáš Lemešani
Rusko v plamenech
Jak vznikl režim v Kremlu a jak funguje
nakladatelství Euromedia Group, edice Universum Praha 2022

Tomáš Vodvářka
20. 7. 2024

Zdá se, že společenská radost před 3 lety, kdy ze sněmovny vypadla komunistická strana, byla...

Jan Bartoň
20. 7. 2024

Další funkční období Evropské komise pod vedením Ursuly von der Leyenové poskytne Bruselu další...

SÝR ZDARMA
20. 7. 2024

Američané mají silné pochybnosti o tom, že atentát na Donalda Trumpa je dílem osamoceného...

Martin Tůma
20. 7. 2024

Jak snadno a levně dokázat, že Země je placatá/How to easily and cheaply prove that the Earth is...

Milan Smutný
20. 7. 2024

Po letech přešlapování a mizerných rozhodnutí v energetice, ovlivněných dominantně dotační zelenou...

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Aston Ondřej Neff
20. 7. 2024

Volání po odvaze má svoji druhou stranu mince, totiž nářek nad absencí odvahy, nářek nad...

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

Tempo inflace bylo podobně jako před měsícem viditelně slabší, než se čekalo. Spotřebitelské ceny v...

Lidovky.cz, ČTK
21. 7. 2024

Tajná služba Spojených států připustila, že ve dvou letech předcházejících atentátu na Donalda...

Lidovky.cz, ČTK
21. 7. 2024

Šéfové Demokratické strany se snaží zvrátit výsledky primárek a vyřadit z volebního klání Joea...

miv Michal Voska
21. 7. 2024

Srážka tramvaje s osobním vozem BMW uzavřela Chotkovu ulici a omezila provoz. Zkomplikoval...

Lidovky.cz, ČTK
21. 7. 2024

Policisté na Vysočině zastřelili v sobotu odpoledne psa, který na ně podle nich útočil. Se...

Lidovky.cz, ČTK
21. 7. 2024

Tisíce lidí v sobotu večer opět demonstrovaly v několika izraelských městech proti vládě....

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz