3.6.2023 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

KNIHA: Vraždila FSB, nikoliv čečenští teroristé

Výborná a velmi výbušná kniha Rusko v plamenech potvrzuje úděsnou zločineckou podstatu kremelské říše a přesvědčivě dokazuje fakt, že teroristické akce v ruských městech tehdy zorganizovala FSB, aby pomohla dosadit do vedení země prezidenta Vladimíra Putina.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brecík 21.3.2023 19:21

Asi dobrá kniha. Dal bych si ji hned vedle "Útoku na dvojičky v režii CIA / Deep state". Podobné argumenty. V Rusku čečenci, ve dvojičkách našli arabský pas, který neshořel. Piloty byli absolventi výuky na dvoumístných letadélkách. Pokračování - NS-1 a NS-2 vyhodili do luftu 2 potápěči s pomocí 15m jachty z půjčovny. Jo, jo, dnes vydáte všechno, když máte sponzora ;-D

V. Čermák 21.3.2023 16:05

Kadet Biegler Ziegler si zase zaPábil. Vrahové jsou Rusové, zatímco Čečenští teroristé jsou v podstatě Mírotvůrci. Pamatuji na ten teroristický útok Čečenců v Moskevském divadle, kde byly stovky rukojmích. Celý svět očekával, co se bude dít. Rusové ochromili Čečence plynem a zlikvidovali je. I ranař mladý Bush před nimi smekl sombréro. Jen Petra Procházková byla zklamána...;-DRv

J. Kouk 21.3.2023 13:32

Litviněnko zradil Rusko, protože zveřejnil jejich svinstvo,Asange a ten druhý na jméno si nevzpomenu, zveřejnili svinstvo USA.

V. Kuhaj 21.3.2023 9:58

Myslím si o tom totéž, co si myslím o knihách, "dokumentujících" , že útok na dvojčata ve skutečnosti udělali agenti CIA.

H. Lukešová 21.3.2023 10:46

Před dvěma dny to bylo 20 let od doby, kdy začala druhá válka v Iráku.

Stojí za to zmínit, že drtivá většina teroristů, kteří "shodily" Dvojčata byla saudského původu, takže si myslím, že by naprosto oprávněná a spravedlivá válka byla proti Saudské Arábii, ne proti Iráku, byť byl Saddám samozřejmě velký darebák, zplynoval tisíce Kurdů, ohrožoval Izrael během první války v Perském zálivu, usmrtil tisíce svých lidí (Iráčanů), avšak s teroristickým útokem ze dne 11.9.2001 neměl nic společného.

V. Kuhaj 21.3.2023 12:49

Máte pravdu. Nic z toho, co jste vyjmenovala, nedávalo Američanům právo Irák vojensky zničit a udělat tam politický převrat, ukončený brutální popravou S.H.

S. Sádovský 21.3.2023 14:14

Zásah v Iráku nebyl primárně reakcí na Dvojčata, ale obavou ze zbraní hromadného ničení. Nedávno o tom vydal studii (nebo publikaci) americký historik Melvyn Leffler, který prošel všechny zatím zpřístupněné dokumenty tajných služeb. USA byly v té době přesvědčeny, že Husajn těmito zbraněmi disponuje a pokud by je nepoužil sám, byl by schopen je poskytnout teroristům. A podle oné studie Husajn těmito zbraněmi skutečně disponoval, ale před zásahem je nechal zlikvidovat. Proto se pak žádné nenašly a vypadalo to jako mezinárodní blamáž. (https://plus.rozhlas.cz/husajn-vs-bush-americka-invaze-do-iraku-pohledem-historika-melvyna-lefflera-8950335)

Takže nikoli reakce na terorismus na území USA, ale reálná a zpravodajskými informacemi opodstatněná obava ze ZHN. No, zatím se s tím asi musíme spokojit. Přinejmenším do doby, než budou zpřístupněny další tajné dokumenty.

V. Čermák 21.3.2023 16:12

No, že tam žádné ZHN nebyly není potřeba znovu zpřístupňovat. Na základě Chybné informace CIA byl napaden a zlikvidován stát Irák, zničena jeho infrastruktura a zabity oběti jdoucí do milionu lidí. Dodnes Frustrovaný je z toho prezident mladý Bush, který operaci nařídil. A co udělal soud v Haagu? Inu Mlčel. A Říše zla se přestěhovala do USA a je tam dosud.....;-DRv

S. Sádovský 21.3.2023 16:24

No spíš do půl milionu, ovšem i půl milionu je "do milionu", takže vlastně máte pravdu, pane Čermáku. Ale je fakt, že by žádná válka neměla mít žádné nevinné oběti.

Nějak si nevybavuji, že by někdo na iniciátora/iniciátory útoku na Irák podal k soudu v Haagu žalobu. A bez žaloby soudu v Haagu nezbývá než mlčet.

V. Kuhaj 21.3.2023 18:44

Doby, kdy bych byl nakloněn věřit, že všechny "studie" na toto téma musí být a priori pravdivé, dávno minula. Amíci nás přesvědčovali, že tam ty zbraně jsou. Nebyly. Teď máme být přesvědčeni, že tam byly, ale Husajn je nechal zničit. Proč tomu mám věřit? Protože studie? Ehm...

S. Sádovský 21.3.2023 18:57

Nikdo Vás nenutí, abyste tomu věřil. Menšíkova babička taky nevěřila, že Stalin zemřel, když to neviděla na vlastní oči.

H. Lukešová 21.3.2023 19:16

Takhle já nevím, jestli byly v Iráku ZHN, mohly být, nemusely, ovšem to, že zemřel Stalin je skutečnost hraničící s jistotou, mnohem větší jistotou, než přítomnost ZHN v Iráku. Ovšem to nic nemění na tom, že by Husajn zrůda..., já samozřejmě Husajna vůbec nelituji.

P. Brecík 21.3.2023 19:25

Takových studií a protistudií vám "nastolicuji" plný kýbel. Platí vždy: Když je pes, hůl se vždy najde. Poslední případ - [UA]. Tam ale také AMi dostanou na zádel. jejich hloupí plánovači válčí na [UA] a zároveň dráždí Čínu. Současně si zničili spojence - Evropu.

S. Sádovský 21.3.2023 20:09

Děkuji pěkně, pane Brecíku, ale Vaši nabídku nastolicovaných protistudií nevyužiji. Obávám se, že Vaše akademické pozadí nebude schopno vyprodukovat protistudie, které by mohly dosáhnout renomé studie nastolicované profesionálním historikem.

P. Brecík 21.3.2023 20:28

Naprosto souhlasím. Já ale čerpám POUZE ze Západních pramenů. Na Hovinkách to nedají. Ale Kosa Nostra zostra - anebo cz24.news dává články, kterých součástí jsou prameny = linky. Jasně že v ANG, NĚM., FR ....... a téch článků v obráceném gardu je - jak nastolicováno. Přesvědčte se. Blomberg - NYTimes a další snad vezmete ?

L. Kuča 21.3.2023 20:44

NYT? Zbláznil jste se?

K. Křivan 21.3.2023 8:40

Ruská tajná služba FSB se rozhodla zlikvidovat ve své zemi demokracii.V ČR likviduje demokracii nějakej Rakušan. Už zlikidoval svobodu slova, ...

J. Roškota 21.3.2023 8:54

Už to, že tady takhle píšete ukazuje, že to s tou svobodou slova nebude až tak hrozné.

V. Kuhaj 21.3.2023 9:54

Vy vážně nevíte, kolik lidí už u nás bylo potrestaných za to, že se opovážili říkat o té válce a jejích důvodech něco jiného než jaká je oficiální verze? Nebo kolik bylo vyhozených učitelů z téhož důvodu? Zaznamenal jste, že Druláka nechal Lipavský vyhodit z práce kvůli jeho názorům? Říká vám to jméno vůbec něco, nebo tady jen blbě kecáte?

P. Kmoníček 21.3.2023 10:16

Kuhaji, jejich potrestání bylo podepřeno zákonem z kterého roku, nebo nebylo ? A Chamberlain udělal tedy dobře, že se za nás nepostavil ? Rusové jsou agresoři a Ukrajinci se brání, nebo to je jinak ? A pozor, aby Vás někdo nevyhodil z práce.

V. Kuhaj 21.3.2023 12:57

Koukám že jste veselá kopa, i z toho vyhazování z práce si děláte srandu. Jsem zvědav, jestli vám to vydrží až přijmou zákon na trestání "desinformátorů". I když, vám asi ano...:-/

P. Kmoníček 21.3.2023 9:24

A Křivane, píšete to z vazby nebo ze které kavárny ?

F. Navrátil 21.3.2023 8:35

Pozor pane Zieglere na přepálenou propagandu. Jednu dobu katolická církev přepálila sílu moci satanáše, kterému přičítala všechno zlo a neštěstí. Výsledkem bylo, že lidé se začali modlit k Luciferovi a snažili se s ním být zadobře. Hlavu jim musely napravit až statisíce autodafé, při kterých se neekologicky spalovali kacíři a čarodějnice.

J. Roškota 21.3.2023 7:58

Když jsem o tom že bombové útoky v Petrohradě a v Moskvě zařídila FSB četl před třemi lety v knize Tymothy Snyder : "Cesta k nesvobodě" říkal jsem si že to autor přeci jenom trochu přehání. Teď po tom co Rusové a Putin předvádějí na Ukrajině, ale především v Rusku mi to už tak přitažené za vlasy nepřipadá.

Dělá to na mě dojem, že se Rusko zbláznilo. A to prosím bych se ještě před pár lety označil za rusofila. Před rokem jsem si byl jistý, že agrese proti Ukrajině nemůže v Rusku projít, že Putin ztratí podporu a konflikt skončí. Bohužel Rusko musí válku prohrát a to bude stát ještě spoustu životů a peněz.

M. Boháček 21.3.2023 8:42

No vidíte. A tu máte iný rozbor na to, koho čaká vojenské víťazstvo.

https://www.michalapetr.com/map-1631-rusko-stoji-na-prahu-definitivniho-vitezstvi-velka-analyza-takrka-400-dni-valky-na-ukrajine/

No vidíte. A tu máte iný názor, od renomovaného priameho účastníka, na príčiny vojny na Ukrajine. Podľa neho sa Rusko nezbláznilo.

Jeffrey Sachs: Příčinou války je, že USA prostě nedokážou udržet svůj zatracený nos mimo něčí dvorek.

https://www.youtube.com/watch?v=CUl4ZTVvQ1w

J. Roškota 21.3.2023 8:53

Nepsal jsem o důvodech války (i když s vámi nesouhlasím), ale o situaci v Rusku.

A co se týče důvodů. To je strašně pohodlné, pro Rusy, říkat že válku začaly USA. Jak prosím Vás? Na Ukrajinu vtrhlo Rusko. Kdyby tam nevtrhli, žádná válka není. Nebo máte za to, že by USA/NATO zahájilo útok na Rusko? To jsou takoví chudáčci, vždycky je k agresi někdo donutí.

Rusové jsou agresoři, Ukrajina se brání. Na vlastním území. My je podporujeme. Ale je dobře si všímat, že naše podpora je váhavá a přišla až když Ukrajinci projevili odhodlání se nenechat Ruskem převálcovat.

P. Kmoníček 21.3.2023 9:31

Rusové jsou agresoři, Ukrajina se brání. To jsou důležitá fakta ! A ty kecy okolo jsou jen trapné pokusy tato fakta zlehčovat, zamlčovat, znevěrohodňovat, zkrátka lhát, lhát a lhát. A existují Češi, kteří to za korunky dělají.

M. Boháček 21.3.2023 9:35

;-D Keby iba Česi. Dokonca aj Jeffrey Sachs - (* 5. november 1954, Detroit, USA) je americký ekonóm. Vyštudoval na Harvarde odbor ekonómia, kde vo svojich 29 rokoch získal ako najmladší titul profesora.

V súčasnosti vedie Earth Institute pri Columbijskej univerzite a pôsobí ako poradca OSN v otázkach Rozvojových cieľov.

Jeffrey Sachs: Příčinou války je, že USA prostě nedokážou udržet svůj zatracený nos mimo něčí dvorek.

https://www.youtube.com/watch?v=CUl4ZTVvQ1w

M. Boháček 21.3.2023 9:33

Nechápem, čo píšete. Reagujem na toto:

"Dělá to na mě dojem, že se Rusko zbláznilo. A to prosím bych se ještě před pár lety označil za rusofila. Před rokem jsem si byl jistý, že agrese proti Ukrajině nemůže v Rusku projít, že Putin ztratí podporu a konflikt skončí. Bohužel Rusko musí válku prohrát a to bude stát ještě spoustu životů a peněz. "

Bol ste rusofil, Rusko je agresor = môže za konflikt a už nie ste rusofil (ja som rusofil nikdy nebol a nie som):

Jeffrey Sachs: Příčinou války je, že USA prostě nedokážou udržet svůj zatracený nos mimo něčí dvorek.

https://www.youtube.com/watch?v=CUl4ZTVvQ1w

To je strašně pohodlné, pro Rusy, říkat že válku začaly USA. Jak prosím Vás? - Jeffrey Sachs nie je Rus. O čom to píšete?

Aj na toto reagujem:

"Bohužel Rusko musí válku prohrát a to bude stát ještě spoustu životů a peněz. "

https://www.michalapetr.com/map-1631-rusko-stoji-na-prahu-definitivniho-vitezstvi-velka-analyza-takrka-400-dni-valky-na-ukrajine/

Takže na váš príspevok reagujem. Akurát nie na tú prvú časť o bombových útokoch. O tom nič neviem, preto. Príde mi, že neviete, čo píšem ja a neviete, čo všetko ste napísal vy. :-)

M. Boháček 21.3.2023 9:38

A čo sa týka bombových útokov v Moskve a Petrohrade (aby ste nepovedal, že nereagujem na všetko vo vašom príspevku, že si vyberám ;-)). Že ich zariadila FSB. Neviem o tom nič, ale by ma neprekvapilo (takáto false flag), asi sa to naučili od majstra :-/:

https://casopis-sifra.cz/rubrika/serial-11-zari/