2.3.2021 | Svátek má Anežka


GLOSA: Už i pan Putin chce lidská práva

15.11.2007

Prý se rozhodl v Bruselu založit institut, který by dbal na dohlížení nad dodržováním lidských práv v Evropě. Větší absurditu jsem dnes neslyšel. Ale ještě není konec dne...

Když se podíváme na jeho životopis ve Wikipedii, tak tam je jasně napsáno, že byl léta členem KGB. Té instituce, která doržovala lidská práva v Rusku, v Sovětském svazu a určitě i u nás. Možná by je mohla dodržovat i dnes. A proč ne po celé Evropě ... Taky se smějete jako já? Já hrozně.

Po celá léta slyšíme, jak v Rusku tahle žena najednou zmizela, jak tohle území k Rusku ještě patří, jak najednou někde v Asii změnili překvapivě vládu a hle - hned je prezident strašně nakloněn spolupráci s Ruskem. Demokracie jako vyšitá.

A teď jsou v Rusku volby a postupně se dozvídáme, která další a další politická strana se jich nebude moci z nějakého důvodu zúčastnit. Teď chce i založit institut pro lidská práva. A ne u sebe doma, tam se přece lidská práva doržují, ale rovnou v Bruselu. Tak trochu mi připadá, že by se nejradši do toho našeho EU Bruselu vmísil a už ho začal oficiálně ovlivňovat. A proč nezačít třeba lidskými právy.

Jo a ještě mě napadlo, když se mluví o lidech, co působí ve vládních institucích, právě v téhle demokratické zemi - často zaznívají tři písmena...

Třeba ty kamarády přivede i do Bruselu.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.