12.5.2021 | Svátek má Pankrác


GLOSA: Konec ženského sportu?

25.11.2020

Selina Soule patřila k pěti nejrychlejším středoškolským sprinterkám ve státě Connecticut. Už nepatří. Od té doby, co bylo povoleno dvěma biologickým mladíkům, kteří se prohlásili za ženy, startovat v ženských soutěžích, nemá žádná biologická žena šanci nad nimi zvítězit.

Právě proto, že v rychlosti a síle je mezi muži a ženami významný rozdíl, konaly se dosud sportovní soutěže odděleně. Progresisté ovšem jakékoli rozdíly mezi pohlavími popírají, a tak transgenderoví muži mohou nyní sklízet medaile v ženských soutěžích, ačkoli do mužského celostátního přeboru by se v tomto případě svými výkony vůbec nekvalifikovali. Nejrychlejší sprinterka na světě Allyson Felixová má na 400 metrů rekord 49,26 vteřin. Podle údajů z r. 2018 by ji jenom z amerických středoškoláků porazilo téměř tři sta chlapců.

Podobně jako v běžeckých disciplinách nemohou ženy konkurovat mužům ani na hřišti, v sofballu, volejbalu ani košíkové. Anatomické a fyziologické rozdíly mezi pohlavími jsou prostě neoddiskutovatelné, tento fakt žádná rovnostářská ideologie nemůže vyvrátit. Je ovšem notoricky známo, že levicově pokrokářská teorie genderových identit se o fakta vůbec nezajímá. Přednost před objektivními fakty mají vždy a zásadně individuální subjektivní pocity. Když se muž cítí jako žena, pak prostě je ženou, má právo používat dámské sprchy a záchody a účastnit se ženských sportovních soutěží.

Kdo by se pokoušel mu to právo upírat, dopouští se nepřípustné diskriminace genderové menšiny a okamžitě na něj vystartuje nějaká vouková (z anglického woke) úderka, která ho v médiích společensky znemožní jakožto transfoba a cokolifoba, který zaspal dobu. Heslem doby je totiž ochrana menšin, jakkoli bizarních, před útlakem bezohledné většiny a příkazem doby je od jakékoli většiny se hlasitě distancovat a dát jí najevo své pohrdání. Být normálním heterosexuálním bílým mužem je dnes leckde už téměř neodpustitelné stigma – kdo chce být „in“ a „cool“, musí patřit k nějaké menšině; čím výstřednější, tím lepší.

Takže závěrem rada neúspěšným sportovcům: prohlaste se za ženy a máte zaručeno, že v ženských soutěžích ještě nějakou chvíli nebudete mít konkurenci. Ovšem jen do té doby, než tam narazíte na podobné výtečníky, kteří postupem času ženy ze sportu úplně vytlačí.

Psáno pro Konzervativní noviny
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.