18.4.2021 | Svátek má Valérie


GLOSA: Hororový model

5.3.2021

Německé ministerstvo vnitra zadalo v březnu 2020 vědcům z několika výzkumných ústavů a univerzit zakázku pro politické účely. Vědci z Institutu Roberta Kocha a dalších institucí měli výpočítat model vývoje nákazy, na jehož základě chtělo ministerstvo vnitra (Horst Seehofer z CSU) odůvodnit tvrdá koronová opatření. Vyplývá to z více než 200 stránek interní korespondence mezi vedením ministerstva vnitra a výzkumnými pracovníky, které obdržel WELT AM SONNTAG. Skupina jeho právníků bojovala několik měsíců o vydání e-mailů v soudním sporu s Institutem Roberta Kocha.

Ve zmíněných e-mailech žádá státní tajemník ministerstva vnitra Markus Kerber vědce, aby vytvořili model, na jehož základě lze naplánovat „preventivní a represivní opatření“. Z korespondence vyplývá, že vědci v těsné koordinaci s ministerstvem během pouhých čtyř dnů vyvinuli dokument, který byl prohlášen za tajný, ale byl v následujících dnech distribuován prostřednictvím různých německých médií.

Jeho obsahem byl worst case scénář, podle kterého by více než milion lidí v Německu mohlo zemřít na koronavirus, pokud by společenský život měl pokračovat tak, jak tomu bylo před pandemií.

Dalo by se k tomu říci hodně, ale zatím jen tři poznámky:

1. Podtrhuji, že se jednalo o konkrétní zadání vlády, které bylo rozšířeno v tisku a mělo oprávnit preventivní a represivní opatření.

2. Říkám si, jestli Němci neangažovali našeho nesrovnatelného experta profesora Flégra. Skoro to tak vypadá.

3. A konečně mám obavu, aby nám korona náhodou nezdechla na pravdu.

Zdroj: Innenministerium spannte Wissenschaftler für Rechtfertigung von Corona-Maßnahmen ein

Převzato z profilu.Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy
Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy

Čistá podlaha snadno a rychle? 1-2 Spray max se perfektně hodí na rychlý každodenní úklid, kdy se vám nechce tahat s těžkým kbelíkem vody. Které...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.