18.4.2021 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

GLOSA: Hororový model

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kadeřábek 5.3.2021 17:22

Od dob Goebelse jsou Němci specialisti na propagandu. Dívám se na německé TV kanály a nejvíc mě fascinuje ta hořící zeměkoule jako reklama na globální oteplo..., tedy změnu. ;-DTo že musí obyvatelstvo dostatečně vyděsit je jasné. U nás to nebylo jinak a Hamáčkovy rakve a mrazáky mám ještě v paměti. O Flégrovi škoda mluvit. Tito vysoce vzdělaní ryzí teoretici jsou škodlivější v tom, že bezmezně věří svým závěrům a nehrají divadlo.

V. Novák 5.3.2021 14:49

A to je dobře nebo špatně?

Víte, když se dělají odhady, ta ten "worst case" je ještě důležitější než "best case" - totiž best case dopadne dobře tak jak tak, ale před worst case nás ochrání Bůh nebo my sami. A na to bychom měli být připraveni a podle nátury a světanáhledu se buď intenzivně modlit, nebo něco dělat.

J. Rojšl 5.3.2021 12:15

Máme velkou ale opravdu velkou smůlu na prezidenty - prej "móc chytrý" Milouš Zemanů se hrabe do epidemiologie a proto objednává čínský a ruský neschválený injekce a prej úplně nejchytřejší "klimakterik" Venca Klausů je zase vynikající na to světové "klíma" ..

Jó, jó, dobře jsme si vybrali !;-(

J. Kulheim 5.3.2021 14:01

V kterých státech si vybrali lépe?

V. Bok 5.3.2021 19:59

No, číňané naočkovali tuším 50 milionů (začali již v někdy v říjnu, první češku v prosinci...) a rusové skoro 10.. Mimochodem, zdá se, že schválení Spotniku je v EU otázka velmi krátké doby. A schválené jsou ve všech zemích, kde se jimi očkuje. A těch je docela dost.

F. De Winter 5.3.2021 11:34

Covidová totalita. 20 tisíc mrtvých je v 10 milionovém státě 2 promile. Promile je 1/1000.

Takže příklad: V obci s 1000 obyvateli zemřou na nějakou nemoc 2 lidé. Typicky jeden 72 a druhý 86 letý.

Kvůli tomu se v obci zavře škola, kadeřnictví, papírnictví, železářství, tělocvična, posilovna, bazén, hřiště, sportovní klub, kulturní dům, nařídí se nošení hadru na hubě na veřejnosti, zákaz vycházení po 22 hodině a návštěvy sousedních vesnic.

Ale to není všechno, oni kvůli tomu zadluží každého obyvatel vesnice 100 000 korunami a ještě se zaručí za dluhy sousedních obcí. Ono to ve skutečnosti vlastně bude 200 000, protože polovinu obce tvoří důchodci a úředníci a ti nic splácet nebudou. Na to budou muset vydělat ti, co vytvářejí nějaké hodnoty a v budoucnu také děti, kterým je teď odpíráno vzdělání.

Je čas to změnit, je čas vzít si svou svobodu zpět. Zatím to je ještě možné u voleb. Ale pozor, ne všichni nabízejí změnu. ODS, KDU-ČSL, TOP09, STAN a Piráti jsou sice opozice, ale změnu nenabízejí. Oni říkají, že budou dělat to samé, jen lépe. Jedinými stranami, které nabízí změnu přístupu, jsou SPD a Trikolóra. Že to jde i jinak dokazují Švédsko, Bělorusko nebo Florida v USA. Lockdown nefunguje. Lockdownem virus nejen nezmizí. Dlouhodobý lockdown naopak poškozuje imunitu populace. Jen se celá krize natahuje v čase za cenu katastrofálních ekonomických a lidských ztrát.

Mediální kolovrátek lží o covidu pokračuje. Britská mutace, jihoafrická mutace.... lži, lži, lži... Hokejové MS v Bělorusku museli zrušit, aby lidi nezjistili, že se tam žije úplně normálně a bez omezení. Nechali to proběhnout jako normální chřipku a mají to za sebou a s nižšími ztrátami než my.

V. Církva 5.3.2021 13:10

Ano, je to 2/1000 mrtvých, dnes. Pro mne je to ale kamarád od matky, jeden soused a známý ze sauny, takže jinak 20tisíc mrtvých. S šířením britské a africké mutace a pokud nebude na africkou fungovat očkování to bude bez problémů nad 1 procento mrtvých. Další řekněme 2 procenta lidí budou mít možná i trvalé následky.

Ano, naše vláda to dělá špatně, opatření nefungují a obchody s restauracemi už jsou měsíce zavřené. Epidemiologové, ale především logika říká, že fungují krátká tvrdá opatření pro která získáte občany ale budou imuste být i vynucována.

K tomu Švédsku. Oni tam lidi totiž mají osobní lockdown a protože tam dnes umírají 10ky lidí asi buď už ví jak to léčit, nebo necestují jak blbí Češi a nenatahali si tam ty hrůzy.

Takže myslím že hlavní problém proč máme zavřeno, sedíme měsíce doma a je 20tisíc mrtvých je, že na to velká část spoluobčanů kašle, cestují si po světě (a nosí sem nebezpečné varianty), kašlou na karanténní opatření a kašlou na starší spoluobčany. Opatření nefungují kvůli superpřenašečům a nedůslednosti vlády. Jestli jste podnikatel nebo Vás to jinak ovlivňuje, vyřiďte si to především s nimi.

A nejsem dogmatik, proto když i když pravice Trump, Klaus říkají, že opatření ničí ekonomiku, nemají pravdu. Jižní Korea, TajWan těm ekonomika opravdu funguje a díky opatřením. "nesvobodnému" trasování, testování, "eRouskám", omezení cestování. My jsme se na to vykašlali. Všechno jsme udělali špatně.

H. Rybnická 5.3.2021 19:53

Xakru pane Církvo, člověk by nevěřil jak výstižně jste to popsal. Chapeau.

V. Bok 5.3.2021 20:06

No, těch 22 tisíc mrtvých je za něco víc jak 4 měsíce. To máte za rok přes 50 tisíc. To je o víc jak třetinu mrtvých navíc za rok. Rozumíte tomu, pane Winter? Pokud ne... tak Vám není pomoci.

M. Šejna 5.3.2021 11:03

Já myslel, že pan Robejšek dokáže uvažovat. Zdá se ale, že to je klasický tlučhuba a rádoby intelektuál odtržený od matematiky a statistiky.

Německo má aktuálně 72 tisíc mrtvých na covid. A to jen díky trvdým resrikcím, jinak by ta čísla byla podstatně vyšší.

Pokud by u nich byla podobná situace, jako u nás, bylo by tam už 175 tisíc mrtvých a každý den by příbývala tisícovka nových obětí

Německá vláda si nechala vypracovát hororový scénář, který by nastal v případě, že bychom poslouchali rady užitečných ideologických idiotů typu Robejšek, Šmucler, Klaus atd.

J. Hruška 5.3.2021 11:16

Šejno, Vy jste myslel ? a už nemyslíte,? že, o té matematice.

Podmínka zásadní důležitosti pro vyhodnocování statistických výsledků jak v přírodních tak ve společenských vědách zní:

""Korelace neimplikuje kouzalitu"". Zkuste se znovu zamyslet, zdař Bůh.

M. Šejna 5.3.2021 11:33

Hruško,

tak jo,

V Německu je 72 tisíc mrtvých kvůli tomu, že tam teče Rýn. U nás je 22 tisíc mrtvých, protože u nás máme Machochu.

Spokojenej, nekauzalitní korelačníku Hruško?

J. Zeman 5.3.2021 12:13

Šejna a matematika nebo statistika? Vzpomínám si, jak už před více než deseti lety nebyl schopen mít jediné číslo správně, ale chtěl na mě podávat trestní oznámení "pro pomluvu IPCC, NASA, CRU a ČHMÚ".

Tohohle opravdu už letitého diskusního trolla teda nedoporučuji krmit... ;-)

J. Hruška 5.3.2021 12:57

Dík. "" Tupci ze raději obloukem vyhni, z jeho rtů se přeci nic nedozvíš". mohl jsem si uvědomit dřív. ahoj, Jóžín.

M. Šejna 5.3.2021 13:05

Tak se radší nekoukejte do zrcadla.

M. Šejna 5.3.2021 13:00

Co to melete za blbosti, Zemane?

Trestním oznámením jste tehdy vyhrožoval vy za to, že jsem vás tehdy označil za lháře.

Dnes lžete zas. Tak může tentokrát to trestní oznámení podat na mě znovu.

A jak se vyvíjí ta kauza zfalšovaných dat z Klementina? Už jste zjistil, kde soudruzi z klimaskeptistánu udělali chybu?

;-D

J. Zeman 5.3.2021 15:45

Už jsem vám to napsal před více než jedenácti lety (viz diskuse zde: https://janzeman.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=125461), ale bude to asi třeba zopakovat, protože máte viditelně opravdu dlouhé vedení:

Co bych z toho prosím vás měl, kdybych na vás podával trestní oznámení? Nebylo by to zbytečné když jste viditelně nepříčetný?

:-P

M. Šejna 5.3.2021 16:17

Čas prokázal, že jste byl tehdy úplně vedle, jak ta jedle.

Ale jinak děkuji, že jste mi oživil paměť. Jasně z diskuze plyne, že jste to byl vy, kdo začal vyhrožovat trestním oznámením na mě.

A teď k tomu Klemetninu:

Průměrná teplota v Klementinu v období 2010-2019 byla +11,80°C. Tedy o 0,46°C víc, než v předchozím desetiletí 2000-2009.

Tehdy jste to samozřejmě ještě nemohl vědět a navíc jste určitě byl přesvědčen, že se bude už jen ochlazovat.

Takže to vaše Czechgate a tvrzení, že se neotepluje a že data jsou cinknutá, se vám časem rozpadává jak domeček z karet.

Rok 2020 měl teplotu už dokonce +12,3°C. Ale to bude asi fake, protože u Zemanů naměřili určitě jen +3,2.

;-D

J. Zeman 5.3.2021 18:46

O +3.2°C tedy nic nevím ani o tom, že bych někde tvrdil, že se neotepluje, ale co se týče dekadických průměrů klementinského teplotního záznamu oteplilo se tam objektivně o 1,45°C za 220 let (tj. 0,65°C za století), navíc mj. z důvodů prominentního UHI.

Jinak co jste tehdy také nevěděl, a ani já, je to, že energetická bilance povrchu Země víceméně úplně závisí na extraterestriálních faktorech - zejm. na nekeplerovském orbitu Země díky gravitačnímu působení vnějších i vnitřních planet na ni (nepravidelné délce anomalistického roku a průměrné vzdálenosti Země od Slunce v něm - výsledný meziroční rozdíl až cca ~1.7W/m2 povrchu Země) a na spektrálním složení slunečního záření závislém na jeho aktivitě řízené zejm. joviánskými cykly sluneční soustavy resp. na spektrálně dependentní reflektivitě a absorptivitě zejm. epipelagické zóny zemského oceánu (za joviánský rok rozdíl až cca ~1,6W/m2 povrchu Země) - jak již v obou případech přesvědčivě ukazují data z astronomických měření implikující v obou případech magnitudu rozdílů energetické bilance víceřádově vyšší, než je efekt veškerého CO2 v atmosféře - a že na tom tedy jaksi žádná lidská aktivita nebo neaktivita nemůže změnit zbla nic. Natož ta vaše. :-P

V. Církva 5.3.2021 13:29

No musím se Šejny někdy zastat, zkuste se někdy nechovat podle pravicových dogmat. Pokud Klaus, Trump, brazilský prezident brojí proti karanténním opatřením, nemusí na to hned každý pravicově orientovaný dogmaticky naskakovat.

Jasně, Klaus, Šichtařová mají pravdu, že neskutečné zadlužení kvůli Covidu19 je průšvih. Nemají ale pravdu, že řešením je ignorace Covidu19. Líbí se mi naopak pravicové opatření na TajWanu či Jižní Korei. Možná tyto země nejsou vzorem pravicové politiky, ale pokud jste s nimi někdy dělali jsou to pravičáci kteří Vás nechají třeba 16hodin v práci dokud jim to neuděláte.

A jako jediní ukazují světu, že je pro ně pravicová ekonomika nejdůležitější. Pro pravici na Západě už platí jen sobectví a anarchistická svoboda bez závazků. Nefunguje už to moc ani na ekonomiku a na epidemie naprosto selhala!

V. Kain 5.3.2021 12:27

Nevím kde se bere ta nenávist Šejny ke Klausovi a jiným bývalým politikům.Ale jeho příspěvky jsou takového směru,že by si jeden mohl myslet jeho nějaké finanční podpory ze strany ANO.

M. Šejna 5.3.2021 13:03

Proboha,

kde jste přišel na to, že nenávidím Klause, lháři Kaine?

Pokud by Klaus v příštích volbách kandidoval na funkci prezidenta, tak ho budu volit.

V. Církva 5.3.2021 13:20

Ano korelace neimplikuje kauzalitu. Ale informace nemusí mít vždy 100 procentní pravdivost, a to bude i případ této infromace od pana Robejška. Konspirační teorie, že Německo potřebuje lockdown a donutila vědce jim to dovolit?!

A protože korelace neimplikuje kauzalitu, není pravda ani to co nám pořád ještě leckdo tvrdí, že opatření kdyby se skutečně dodržovaly jsou nefunkční. A z různých faktů (přeplněné dopravní prostředky, cestující spoluobčané, lidé bez roušek) dokonce logicky vyplývá že je to blbost.

V. Církva 5.3.2021 13:13

Musím souhlasit. Asi nejhorší příspěvek od Robejška, které jsou jindy skvělé.

O. M. 5.3.2021 10:17

Pane Robejšku, bylo by vhodné, kdybyste napsal, zda obsahem onoho dokumentu byl POUZE "horrorový", neboli pesimistický scénář, nebo i realistický a optimistický, jak se obvykle v takových dokumentech dělává. A když jste si neopomněl kopnout do pana Flégra - on varoval těmi pesimistickými scénáři, které nastanou, pokud se proti epidemii nepřijmou účinná opatření. Samozřejmě, když byla alespoň nějaká opatření přijata, tak tyto scénáře logicky "nemohly vyjít". Na druhou stranu se mu musí přiznat , že jeho odhady v důsledku pomalé reakce vlády (nehodilo se rázně reagovat ještě před volbami) a předvánočního uvolnění bohužel docela vycházely, byť jen s cca dvoutýdenním zpožděním.

M. Valenta 5.3.2021 9:41

V politice to nevyšlo, a tak se pan Robejšek vrátil ke svému původnímu oboru ve kterém je fakt dobrý a tím je sběratelství pomluv země, která mu poskytla azyl. So geht das.

J. Urban 5.3.2021 21:02

R^

J. Plzák 5.3.2021 9:12

Není se co divit, když Horst Seehofer angažuje vědce ku psaní poplašných zpráv.

V Německu je to běžná praxe: existuje centrála pro politické vzdělávání, Marx je dodnes jejich Bůh a tak dále a tak podobně.

Právě zřizují vysílání do Maďarska v maďarštině. Kdy obšťastní nás?

J. John 5.3.2021 9:09

U nás si vláda epidemii ještě více hýčká, než jak to dělají Němci. Nesmyslná, nefunkční a velmi drahá "opatření" epidemii pouze přelévají z jedné části Evropy do jiné.

U nás navíc není možné si volně koupit Ivermectin a tak omezit množení viru ihned po nakažení. Proto jsou u nás přeplněné nemocnice.

Jak by asi vypadala běžná chřipková epidemie, kdyby se v lékárnách nesměl prodávat paralen, brufen a aspirin?

Farmakoncernům i jimi řízeným politikům a lékařům jistě více vyhovuje léčba lékem za 65 000 Kč než generikem za 200 Kč.

Vyléčit levně covid a zbavit se epidemie, to je jako chtít sežrat politikům a farmaceutickým koncernům slepici snášející zlatá vejce.

V. Církva 5.3.2021 9:27

Tak v každém případě nevím proč, ale

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/

Ve Švédsku je dnes oficiálních případu Covidu asi 3krát míň než u nás (osobně myslím, že už testují a my nestíháme, takže v reálu to bude víckrát). A podívejte se na zemřelých, 10ky nebo 0. Takže buď mají správnou léčbu, nebo nevím. Určitě by stálo zato zjistit co tam dělají jinak.