8.2.2023 | Svátek má Milada


ENERGETIKA: Varování amerického konzervativce.

21.1.2023

Výzkum The Wall Street Journal zjistil, že Bidenova administrativa od začátku vládního programu moderní ropy a zemního plynu propachtovalala méně státní půdy pro vrtání, než kterákoli jiná vláda. I když je to výsledek vědomého politického rozhodnutí prezidenta Bidena, nezabránilo mu to pozitivně zobrazovat růst cen plynu a nazývat jej součástí „neuvěřitelného přechodu „ .

„Dá-li Bůh, až to skončí, budeme silnější a svět bude silnější a méně závislý na fosilních palivech,“ pokračoval. Jediný háček je v tom, že mezitím budou rozdrceni chudí a dělnická třída. A skutečně se to již děje.

Tyto smlouvy o pachtu ropy a zemního plynu poskytují naší zemi (t.j. USA) část zemního plynu, která vytápí polovinu našich domovů a napájí téměř 40 procent naší elektrické sítě a ropu, která se rafinuje, abychom plnili naše nádrže (benzín) jako palivo, pro naše grily (propan) a udrží nás v teple – zvláště na severovýchodě (topný olej).

To znamená, že s rostoucími náklady na fosilní paliva porostou i náklady na elektřinu a další služby – a nikdo není těmito rostoucími náklady na energii zasažen více než chudí.

Zatímco průměrná domácnost utratí za účty za energie asi 7 % svého příjmu, nejchudší domácnosti utratí téměř trojnásobek této částky – téměř pětinu svého příjmu – jen na udržení elektřiny a vytápění svých domovů. To dokonce nezahrnuje výdaje za benzín: Průměrný Američan platí sedm procent svého příjmu za tankování do svého vozidla a další studie ukazují, že ti, kteří vydělávají méně než je celostátní průměr, utratí až dvojnásobek podílu svého ročního rozpočtu na nákup benzínu než ti, kteří vydělávají 200 000 $ nebo více.

Každá šestá americká domácnost je pozadu s platbami, každá desátá domácnost již upravuje teplotu svého domova na nezdravou úroveň, aby udržela náklady na nízké úrovni a čelíme „ tsunami odpojování elektřiny „, které připraví miliony Američanů o přístup, který by mohl ztratit. elektřiny vyrobené z fosilních paliv. Právě teď je tato elektřina nezbytná pro provoz lékařských přístrojů pro podporu života, domácích spotřebičů, klimatizace a vytápění nezbytného k tomu, aby je a jejich vodovodní potrubí nezamrzly.

Dlouho předtím, než Rusko napadlo Ukrajinu, byly ceny energií na tak alarmujícím kursu, že na Bidena byl vyvíjen tlak, aby využil strategické zásoby ropy naší země (to se stalo teprve počtvrté v historii naší země). I nyní, kdy ceny plynu setřásly to nejhorší z toho, co prezident nazval „Putinovým zvýšením cen“, jsou náklady stále o více než 30 procent vyšší, než když Biden nastoupil do úřadu.

Vzhledem k tomu, že zemní plyn, nafta a další fosilní paliva tvoří základ dopravní a doručovací infrastruktury naší země, vysoké ceny energie se nyní přelévají do mnoha dalších odvětví ekonomiky. Žádný ekonom vážně nepochybuje o tom, že energie je jedním z hlavních tahounů inflace, která sužuje zemi a žere mzdy amerických dělníků.

Někteří řeknou, že řešením je vytvořit nové dotace pro obnovitelné zdroje energie, jako je vítr a slunce, aby byly dostupnější. Ale to by bylo udržování špatných politik a ignorování toho, kolik již vynakládáme na snížení nákladů na zelenou energii. Výzkum nadace Texas Public Policy Foundation ukazuje, že poskytujeme více než 100krát více vládních dotací na jednotku elektřiny na solární energii než na uhlí a téměř 50krát více na větrnou energii než na ropu a zemní plyn. Pokud dáme ještě více peněz z daní do větrné energie (která tvoří méně než deset procent naší elektrické sítěa solární energie (méně než tři procenta), to nejchudším domácnostem příliš nepomůže.

Namísto vybírání vítězů a poražených v energetice bychom se měli řídit osvědčeným a pravdivým plánem vlády, který stanovil jeden z největších státníků naší země, Abraham Lincoln: „Sejměte umělá břemena z ramen všech; vyčistit cesty chvályhodného úsilí pro všechny; dát každému nerušený start a spravedlivou šanci v závodě života“. Jinými slovy, úlohou vlády by mělo být ustoupit a zrušit opatření, která zavedla a která uměle navyšují ceny: jmenovitě energetické daně a regulace, které zvyšují ceny všech zdrojů energie se drží vysoko – od fosilních paliv po jadernou a vodní energii .

Každé ráno Book of Common Prayer instruuje americké křesťany, aby v anglikánské tradici vzývali verzi Žalmu 9:18: „Ať není zapomenuto na nuzné, Pane a nezbavuj chudé jejich naděje.“ Měli bychom mít tato slova při zvažování energetické politiky na paměti, protože energetická válka zasáhne nejdříve – a nejtvrději - ty nejchudší.

Odkaz: https://cornwallalliance.org/2023/01/a-permanent-policy-of-higher-prices/

S laskavým svolením EIKE.de pro NP přeložil P. Zinga