25.9.2023 | Svátek má Zlata


DOKUMENT: DOKUMENT: Svobodní Rusové odsuzují barbarské raketové útoky

29.11.2022

Na 440 dětí zahynulo dosud na Ukrajině vinou ruských raketových útoků. Nedávno byla zasažena i porodnice v záporožském Vilňansku, v níž zemřel teprve dvoudenní chlapec, kterému úřady nestihly ani vystavit rodný list. Nejedná se o nic jiného než o surové vraždy bezbranných lidských bytostí. Civilních objektů zasažených ruskými bombami a raketami, ve kterých umírají lidé, je na Ukrajině až příliš mnoho, abychom mohli věřit tomu, že se jedná o o náhody. Podle nás jde o záměrné útoky ruských okupantů na ukrajinské civilní objekty s cílem zastrašit zdejší obyvatelstvo a otupit jeho vůli k odporu proti agresorovi. Jedná se o jasné válečné zločiny!

Svobodní Rusové odsuzují tyto zločinné a barbarské útoky, při kterých zemřely už desítky tisíc ukrajinských civilistů, a požadují vytvoření speciálního mezinárodního soudního tribunálu, který by potrestal viníky ruských válečných zvěrstev. Smrt novorozence a dalších dětí nesmí zůstat bez trestu!

Mezinárodní společenství musí také zesílit pomoc napadené Ukrajině a to jak dodávkami účinějších zbraní tak i humanitární pomoci, především naftových generátorů, které zajistí náhradní výrobu elektrické energie za zničené a poškozené elektrárny.

Prosíme také všechny lidi dobré vůle, aby rozlišovali mezi lidmi ruské národnosti. Ne všichni Rusové podporují zločinnou agresí masového vraha Putina proti Ukrajině. Mnozí také aktivně pomáhají napadené zemi, dodávkami humanitární pomoci, penězi nebo jinými způsoby. Dokonce jsou i ruští dobrovolníci, kteří brání Ukrajinu v řadách ukrajinských ozbrojených sil. Mnozí z těch, co žijí v Rusku, také s touto dobyvačnou válkou nesouhlasí, ale mají strach to veřejně přiznat, kvůli obavám z represí. Ostatně mnozí Češi to znají z období komunistické diktatury, kdy se rovněž báli říci otevřeně svůj názor. Je totiž třeba si uvědomit, že v současném Rusku není žádná demokracie, ale stejně krutá totalita, jako byla v Československu do roku 1989.

Za Svobodné Rusy

předseda

Vitalij Ginzburg