8.8.2022 | Svátek má Soběslav


BLÍZKÝ VÝCHOD: Palestinští Arabové zneužili MDŽ k oslavě terorismu

13.4.2021

Americký prezident Joe Biden nedávno obnovil finanční pomoc Palestinské samosprávě (PA), dále má v úmyslu znovu obnovit financování organizace pro „palestinské uprchlíky“ UNRWA a v neposlední řadě opět otevřít palestinskou misi ve Washingtonu DC, aniž by vzal v úvahu neustálé palestinské podněcování k protiizraelskému terorismu. Tzv. Palestinci již dříve zneužili k oslavě terorismu samotnou olympijskou ideu, dále také „vymývají“ hlavy svým potomkům obludnou protiizraelskou a protižidovskou nenávistí, podněcují je k násilnému boji a páchání teroristických útoků a stejně děsivě využili ke glorifikaci krvavého teroru i Mezinárodní den žen (MDŽ), který si připomínáme každoročně 8. března.

U příležitosti MDŽ, připomínajícího kulturní, politické a socioekonomické úspěchy žen, uspořádala „Komise palestinské samosprávy pro záležitosti zadržených a bývalých zadržených“ dne 8. 3 2021 v Gaze slavnostní ceremoniál k uctění „osvobozených vězeňkyň“. Program, který byl vysílán v arabské televizi na území PA, velebil palestinské arabské ženy, které se, slovy Mahmúda Abbáse, „obětovaly jako žádné jiné ženy na světě“ a podle něho jsou „vzorem, protože hledají svobodu, jsou matkami, sestrami, bojovnicemi, mučednicemi a pozůstalými.“

Když byl Jibril Rajoub, tajemník ústředního výboru Fatahu, dotázán, zda je příznivcem rovných práv žen s muži, namítl, že Fatah ctí práva žen a doložil to tím, že Fatah vysílá ženy stejně jako k muže ke „konfrontaci“ proti Izraelcům, tj. k vražedným atentátům proti izraelskému obyvatelstvu.

K nejvíce váženým a uctívaným Palestinkám uvnitř autonomního území patří Shadia Abu Ghazaleh, Leila Khaled, Dalal Al-Mughrabi. Vedoucí palestinští předáci jim udělili vznešený titul „paragony palestinského ženství“.

Shadia Abu Ghazaleh byla členkou Lidové frontě pro osvobození Palestiny (LFOP). Účastnila se mnohých teroristických útoků proti Izraeli. Ovšem roku 1968,během příprav na další bombový atentát v Tel Avivu, ji nechtěně explodovala nálož, která ji posléze zabila.

Leila Khaled, patřila mezi nejvýznamnější představitele LFOP a stala se jednou z nejproslulejších únoskyň letadel na světě, prokázala zásadní význam médií tolik důležitých pro palestinskou legendu. Roku 1969 se podílela na únosu letadla TWA, později hrála také klíčovou roli i při únosu proudového letadla El-Al. Právě kvůli únosům letadel si z nepochopitelných důvodů získali palestinští Arabové věhlas a jejich propaganda získala na síle.

Dalal Al-Mughrabi byla aje i do současnosti oslavována jako nejslavnější hrdinka Palestinské autonomie (PA), palestinští politici ji velebí jako mučednici a „národní hrdinku“ z toho důvodu, že měla hlavní zodpovědnost za „Masakr na pobřežní silnici“ ze dne 11. 3. 1978. Jednalo se o nejkrvavější teroristický útok v dějinách Izraele. Během útoku přišlo život 37 Izraelců, včetně 12 dětí a 71 z nich bylo zraněno. Mugrabi spolu s dalšími 8 teroristy byli posléze během této akce usmrceni izraelskými vojáky.

Za její „mimořádný úspěch“ oficiální televize Palestinské samosprávy, oficiální Facebook Fatahu, „Facebook Fatah Nablus“ a vedoucí předáci PA po ní pojmenovali významný den ve svém kalendáři a řadu škol od mateřských až po ty střední.

Palestinští politici uctívají sebevražedné atentátnice, pojmenovávají po nich školy, kulturní akce, sportovní události, ulice a další místa. Tato propaganda bohužel velmi ovlivnila a dodnes ovlivňuje následující palestinskou generaci.

Také teroristé z Palestinského islámského džihádu (PIJ), velkoryse financováni Revoluční gardami v Íránu, potřebovali nějakou významnou ženu do svých řad. Stala se jí 27letá zbožná muslimka Hanadi Jaradat z Jeninu, která původně studovala práva, později se přidala k teroristům a byla glorifikována jako „nevěsta z Haify“. Dne 4.10.2003 zahájila Hanadi svou okázalou cestu do Haify s cílem vyhodit do povětří tamější restauraci Maxim. V dodávce ji izraelský Arab, naverbovaný PIJ, odvezl z Jeninu do Izraele, posléze prošla Hanadi městem v tradičním arabském oděvu a v šátku na hlavě. Mluvila plynně anglicky a měla jordánský pas, který jí umožňoval vydávat se za jordánskou turistku.

Poté, co vstoupila do restaurace, kterou vlastnili Arab a Žid, a která byla považována za „bezpečné útočiště“ pro soužití Židů a Arabů, odpálila bombu na opasku plnou šroubů a hřebíků. Zavražděno bylo 21 mužů, žen a dětí. Velitelství PIJ v Sýrii v Damašku si připisuje zásluhy za útok „nevěsty z Haify“. Dne 13. 10. 2012 Arabská unie právníků navštívila a vzdala čest rodině Hanadi Jaradatové. Zástupci svazu předali její rodině v Jeninu čestný štít, který připomíná „hrdinství“ Hanadi. Členové delegace vyjádřili „hrdost unie na [Jaradatovu] akci na obranu „Palestiny a ummy“

Hanadi patřila mezi šest nejvíce proslulých atentátnic. Její smrt se se stala příležitostí k oslavování její „oběti“ a povzbuzování ostatních žen, aby ji následovaly. Po celém pásmu Gazy jsou stále v dívčích školách rozdávány fotografie s Hanadijinou podobenkou a je oslavována jako „nevěsta mučednické operace v Haifě“.

V Judeji a Samaří jsou náboráři Palestinského islámského džihádu stále aktivní na vysokých školách a univerzitách s cílem naverbovat další „mučednice“. Během svého života studovala Hanadi právnickou univerzitu, ale potom, co se stala „lidskou bombou“, se její „mučednictví“ stalo vzorem pro napodobování celé generace palestinských arabských žen.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!