16.5.2021 | Svátek má Přemysl


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vaněček 13.4.2021 23:57

U nás také uctíváme teroristy, anebo zakazujeme o jejich činech otevřeně mluvit, když se nám to nehodí do krámu... Příklad: roku 1972 odpálili Chorvati letadlo letící z Kodaně do Bělehradu, spadlo u Děčína. Když začalo vycházet najevo, kdo to pravděpodobně udělal, zametlo se to u nás pod koberec. Vůbec únosů letadel, bombových útoků na diskotékách nebo na železničních nádražích v 60., 70., 80. letech byla v Evropě dlouhá řada, ale naše noviny o tom nikdy otevřeně a nestranně nepsaly. Namátkou Nikola Kavaja - komu to jméno dnes něco říká? Protože je to "srbský bratr", tak se o něm u nás nikdy otevřeně nemluvilo, co já pamatuju. To byl člověk, který dávno před 11. zářím vymyslel únos letadla a jeho navedení do výškových budov. Taky Arméni se dopustili těch útoků bohužel několik. Mnoho národů se svých politických cílů domáhá pomocí terorismu, a VŽDYCKY by se to mělo odsoudit. Když půjdu dál do historie, tak ani nemluvim o Gavrilu Principovi a jeho skupině, kteří usmrtili následníka trůnu a jeho ženu Žofii Chotkovou. Nebo předtím v roce 1903, když došlo k neuvěřitelně krvavému proruskému převratu v Srbsku a k vraždě mimojiné i královny Dragy Mašínové-Obrenovičové, tak to naše noviny velkoryse přecházely až omlouvaly (přečetl jsem digitální archivy, kde jsou ty tehdejší noviny dnes k dispozici, a bylo to smutné čtení). Takovým lidem by u nás někteří pomalu stavěli pomníky. Za první republiky se u nás v Československu zdržovalo také několik bulharských teroristů, to se taky málo ví... Spousta bylo takových případů. Všem měřit stejně, o všech psát otevřeně a bez předběžné cenzury. Stejně jako o všech politicích, kteří teroristické činy jakkoli schvalují nebo omlouvají.

L. Kolman 13.4.2021 16:23

No jo, Palestinci terorismus slaví, Izraelci ho bez oslav dělají.

H. Lukešová 13.4.2021 16:29

Vážně? Oběti palestinských teroristických útoků mezi léty 2018-2020

Izraelské oběti 2018...Izraelské oběti za rok 2018- Raziel Shevach (35), rabín, zastřelen, Itamar Ben Gal (29), rabín, ubodán, Kapitán Ziv Deus (21), usmrcen automobilem Seržant Natanael Kahalani (20), usmrcen automobilem, Adiel Coleman (32), ubodán, Ronen Lubarsky (20), voják,usmrcen kamenem, člen elitní jednotky Duvdean UnitAviv Levi (20), voják, člen jednotky Givati, zastřelen, Izraelec Ari Fuld (45), spisovatel, učitel, ubodán, Kim Levengrond-Yehezkel (28) z Rosh Ha ́ayinu, zastřelena, Ziv Hajbi (35), zastřelen, novorozenec Amiad Israel, Yuval Mor-Yosef (20), z Aškelonu, Yosef Cohen (19) Beit Shemesh z bojové jednotky Netzach Yehuda-Nahal Haredi), zastřeleni...

2019, Ori Ansbacher (19) z Tekoa, ubodána, Gal Keidan (19) ubodán, Ahiad Ettinger (47), zastřelen, Dvira Sorek (19), ubodán, Rina Shnerb (17), usmrcena bombou, včetně dalších 5 Izraelců, které usmrtily palestinské rakety z Gazy

2020, Amit Ben Yigal (21) usmrcen kamenem, 26.8.2020 byl izraelský rabín Shai Ohayon (39) ubodán k smrti palestinským teroristou, 21.12.2020 Etsher Horgan (52) ubodána palestinským teroristou (ovšem nejprve ji terorista rozrazil lebku kamenem).

L. Kolman 13.4.2021 16:55

Palestince máte taky tak perfektně podchycené? I ty Íránské odpravené vědce? Co by se asi stalo, kdyby Íránci odpravili nějakého izraelského vědce? A co bych si tady pak přečetl od vás? To jen tak na okraj.

V. Soudek 13.4.2021 13:20

Paní Lukešová, díky za popis reality v Izraeli. Toto je třeba stále připomínat i v souvislosti s tím, koho sponzoruje EU. Oni to v Bruselu nevědí? Těším se na další zprávy.

V. Povolný 13.4.2021 12:09

A takovýmto lidem posílá EU tj. i my peníze. A nic se neděje. Naši europoslanci nic. Vláda nic. Teroristi vystupují v europarlamentu. Jsme členy organizace, která otevřeně podporuje terorismus a nikomu to nevadí. Kam jsme to zase vlezli?

M. Boháček 13.4.2021 11:24

Izrael je ale naozaj krajina aparteidu.

Izrael ma sklamal. Stala sa z neho krajina covidového aparteidu. A obávam sa, že je to predobraz toho, čo sa čoskoro stane u nás. Najprv sa musí zaočkovať významné percento populácie, 40-50% tipujem, a potom sa covid aparteid natvrdo spustí aj u nás.

A budú stále nové mutácie...nové očkovania - pravidelné. Stále neotestovanými vakcínami, schválenými na "núdzové použitie"... A to proti vírusu so smrtnosťou v desatinách percenta. Pri efektívnej ambulantnej profylaktickej liečbe jeho smrtnosť klesá na úroveň chrípky.

Na druhé straně je pravda, že izraelské ministerstvo zdravotnictví očkovací průkazy (tzv. „zelené pasy“) v polovině ledna opravdu zavedlo. Jde o osvědčení v digitální i papírové podobě, které získá každý, kdo byl alespoň dvakrát očkován proti covid-19 u některé z oficiálních institucí, které to mají na starosti. Očkovaní nebo ti, kteří se z nákazy úspěšně vyléčili, mají v současnosti v Izraeli k některým službám skutečně exkluzivní přístup: konkrétně do posiloven a fitness center, do bazénů, do hotelů a na kulturní a sportovní akce.

Zdroj: https://pisecky.denik.cz/zpravy-z-ceska/dezinformatori-strasi-izraelem-zkresluji-ale-realitu-20220324.html

Svedectvo členky opozičnej Izraelskej strany:

https://otevrisvoumysl.cz/co-se-deje-v-izraeli-svedectvi-clenky-opozicni-strany-mame-tady-lekarsky-apartheid/

Žena, co přežila holokaust, poukazuje na podobnosti mezi tehdejším režimem a co se děje dnes

https://otevrisvoumysl.cz/zena-co-prezila-holokaust-poukazuje-na-podobnosti-mezi-tehdejsim-rezimem-a-co-se-deje-dnes/

V Izraeli je aparteid.!

H. Lukešová 13.4.2021 12:06

Ne, není. Stát Izrael je svobodná země, pro všechny své občany, Židy, Araby, drůzy, bahájisty, Domary, všechny. Všechny své občany očkuje. Ale proč by měli Izraelci povinně očkovat lidi, kteří nejsou jejími občany? To je jako kdybychom chtěli po Němcích, aby nás očkovali, nebo my Slováky a tak.

Izrael není povinný očkovat palestinské Araby. Izrael a Organizace pro osvobození Palestiny podepsaly mírové smlouvy z Osla mezi léty 1993–95, na základě kterých se obě strany dohodly o dočasném rozdělení a vlivu nad územím v Judeji a Samaří (tzv. Západní břeh Jordánu), jejichž trvalý status bude předmětem dalšího vyjednávání. Za tímto účelem Izrael a nově vzniklá Palestinská samospráva (PA) zavedly nezávislý právní režim, podle něhož právě PA nese plnou odpovědnost za správu těch částí území, které podle těchto ujednání spadaly pod její kontrolu.

Dohody z Osla byly podepsány vedoucími představiteli Spojených států, Ruska, Evropské unie, Egypta, Jordánska a Norska a následně byly znovu potvrzeny v několika rezolucích OSN. Jejich další platnost určuje vzájemné vztahy mezi Izraelem a PA. A právě PA má plnou pravomoc a odpovědnost v oblasti zdravotní péče a dovozu léčivých přípravků. Palestinští politici přes dva měsíce ujišťovali své občany, že ministerstvo zdravotnictví samosprávy má situaci plně pod kontrolou a že pro ně zajistilo dostatečný počet vakcín, a to bez pomoci Izraele. Dne 12.2.2020 se PA dohodla jednak s Ruskem na dodání čtyř milionů dávek jeho vakcíny, jednak dne 9.1.2021 také s britskou společností AstraZeneca, která měla poskytnout další dva miliony dávek.

M. Boháček 13.4.2021 12:50

Ale je, pani Lukavská. A vôbec sa to netýka toho, o čom píšete. Týka sa to delenia ľudí na dve kategórie - očkovaní a neočkovaní. A je jedno. či je to Arab, alebo Žid.

Citát z videa, ktoré som nazdieľal, a ktoré ste sa neunúvala pozrieť.

Nedovolují ani 16letým dětem, aby podstoupily přijímací zkoušky bez očkování touto vakcínou. Samozřejmě nutí zaměstnance se nechat očkovat. Tvoří tento „zelený pas”, kdy polovina populace se nedostane do divadel, nebo supermarketů, na různá místa, pokud se nenechá očkovat. Tvoří lékařský apartheid. Apartheid: Politika nebo systém segregace nebo diskriminace na základě rasy. Tohle ráno právě schválili to, že se můžou soukromé lékařské záznamy každého člověka posílat lokálnímu městskému úřadu, aby se vědělo, kdo se nechal očkovat a kdo ne.

Nutí lidi nosit kotníkové náramky, bezpečnostní náramky, když se vrací z cestování. Je to naprosto šílené. Je to naprosto šílené.

V Izraeli je covid aparteid!

K. Křivan 13.4.2021 15:38

Boháčku, ty jsi ale bllbej ! Očkování chrání nejen očkovaného, ale i všechny kolem něj. Tudíž má stát právo nutit i bllbce aby se dali očkovat a neohrožovali ostatní lidi.

J. Kanioková 13.4.2021 19:11

Přesně !

J. Sedlář 14.4.2021 0:06

Tak a už jste se dal?

M. Boháček 14.4.2021 9:04

K.Křivan reakcia hulvátskeho primitíva vypovedá o vás.

Ale zareagujem:

Ad1) Všade sa nám tvrdí, že očkovanie má byť dobrovoľné. Situácia v Izraeli dokazuje, že je to klamstvo - je vynucované.

Ad2)Dajte sa zaočkovať, budete chránený a nepotrebujete ochranu pred neočkovanými.

Ad3) Vakcíny proti covidu sú neotestované, schválené na "núdzové použitie" proti vírusu tak slabému, že má smrtnosť v desatinách percenta. Nikto nepozná stredno, ani dlhodobé negatívne účinky vakcíny a preto štát nemá žiadne právo vynucovať si na ľuďoch očkovanie takýmito rizikovými vakcínami a robiť z občanov, proti ich vôli, testovacie subjekty.

Ad4) Som presvedčený, že štát nemá po ľuďoch právo vynucovať žiadne očkovanie. Človek by mal možnosť podpísať reverz, podobne, ako keď odmietne liečbu a štát by mu mal dať pokoj. A to sú vakcíny (testované), ktorými sa kľudne nechám očkovať, keď bude treba. Trebárs protitetanová.

Tak kto je tu blbý, Křivane?

M. Boháček 14.4.2021 11:45

Hovorím o neotestovaných vakcínach od týchto "dôveryhodných" firiem.

Pridávam zopár dát bez pátosu! V roku 2012 Pfizer oznámil, že zaplatil 896 miliónov dolárov, aby vyriešil zhruba 6000 prípadov žalôb, ktoré firmu vinili z toho, že liek na menopauzu Prempro, spôsobuje rakovinu prsníka.

AstraZeneca sa stala terčom tvrdej kritiky za škandál s antipsychotikom Seroquel a Seroquel XR. Žalobcovia tvrdili, že spoločnosť uprednostnila svoj profit pred pacientom a jeho bezpečnosťou. Okrem toho zaplatila 350 miliónov dolárov ako odškodné v 23 tisíc prípadoch, v ktorých mal Seroquel spôsobiť diabetes. S tým bolo spojených niekoľko škandálov ohľadom sfalšovaných dát a nedostatočných klinických testov.

Johnson and Johnson spolu s Bayerom čelili v roku 2019 spojenej žalobe 25 tisíc poškodených, ktorým liek Xarelto spôsobil vnútorné krvácanie, mozgovú príhodu, či dokonca smrť. Žaloba tvrdila, že spoločnosť ignorovala riziká, ktoré Xarelto prináša a predávala ho ako náhradu iného lieku, proti zrážaniu krvi. Zdravotníci a pacienti neboli dostatočne informovaní o rizikách. Spoločnosti zaplatili pokutu 775 miliónov dolárov.

P. Milan 13.4.2021 14:49

Domníval jsem se, že vám jebe hlavně medicinsky. Koukám, že i politicky.

D. Zítko 13.4.2021 11:16

Je to nekonečná hanba.

K. Křivan 13.4.2021 15:40

A co ? Myslíte hovádka jako nějaký Boháček ?

H. Lukešová 13.4.2021 15:44

Tak třeba bolševičtí eunijní papaláši jako např. Manuel Manuel Pineda z frakce Sjednocené levice, sdružující několik levicových a krajně levicových politických organizací, který pozval do EP Khaleda Barakata, člena teroristické organizace LFOP, člena BDS, propalestinské nacistické organizace 21. století.

P. Lenc 13.4.2021 9:37

Senilní hopsající dědeček Biden a ta partička nenávistných ženštin kolem něho je pouze důkaz toho, jak fašizující levičáci dokáží ovládnout demokratickou stranu a jít na ruku lůze, vrahům a teroristům. Ono to vlastně není nic nového, tak se choval a jednal Lenin i Hitler. Příští roky nás nečeká žádné štěstí.

K. Křivan 13.4.2021 15:43

Ameriku teprv ne. Té pomůže už jenom občanská válka. Čím dřív přijde, ......

V. Kuhaj 13.4.2021 8:40

Ono se to snad jednou bude vědět, kdo stojí za tímhle soustavným protikřesťanským tažením, zjevným m.j. právě onou podivnou "neschopnosti" přiléhavě reagovat na Palestinské zhůvěřilosti.

P. Dvořák 13.4.2021 10:06

Když se zamyslíte (nejen) nad konáním současného papeže, tak bych nevsadil ani ustřižený nehet, že za tímhle soustavným protikřesťanským tažením není sama římskokatolická církev.

J. Nový 13.4.2021 8:21

"Leila Khaled, patřila mezi nejvýznamnější představitele LFOP a stala se jednou z nejproslulejších únoskyň letadel na světě, prokázala zásadní význam médií tolik důležitých pro palestinskou legendu"

Považuji za nutné dodat i další neuvěřitelnou informaci:

" Leila Khaledová byla první ženou, která unesla letadlo. Při druhém pokusu v roce 1970 však byla zadržena leteckými maršály, zatčena a putovala vězení za terorismus. Později ji Britové vyměnili za rukojmí z dalšího uneseného letadla. Minulý týden palestinská teroristka vystoupila na akci v Evropském parlamentu jako hlavní řečník, aby hovořila o roli žen v palestinském odboji.

Minulé úterý pořádala levicová skupina poslanců Evropského parlamentu událost, v rámci které probíhala diskuse o roli žen v palestinském lidovém odboji. Jako hlavní řečník vystoupila usvědčená teroristka Leila Khaledová, která se stala jedenou z hlavních tváří hnutí za svobodnou Palestinu na přelomu 60. a 70. let.

Radikální skupina Lidová fronta pro osvobození Palestiny (LFOP), které je Khaleová součástí, se vyskytuje na seznamu organizací, které EU považuje za teroristické. To že by měla na seznamu figurovat potvrdil Evropský parlament během hlasování začátkem srpna letošního roku a LFOP tak na jednadvacetimístném seznamu zůstalo. I přesto mohla Khaledová na půdě evropského parlamentu vystoupit a rozhodně nešetřila kritikou Izraele.

„Copak nevidíte podobnost mezi holokaustem v Osvětimi a holokaustem v Gaze?“ ptala se rozohněně během diskuse Khaledová. „Zatímco nacisté byli souzeni v Norimberku, sionisté nebyli za zločiny souzeni nikdy.“

„Nebude mír, dokud na palestinském území bude jediný sionista,“ řekla Palestinka.

J. Nový 13.4.2021 8:21

"Setkání, na kterém Khaleová vystoupila, uspořádali poslanci krajně levicové španělské strany Izquierda Unida, která je součástí poslanecké skupiny Spojená evropská levice/Severská zelená levice v rámci Evropského parlamentu.

Vystoupení Khaledové okamžitě kritizoval mluvčí izraelské mise při EU Michal Weiler-Tal, který uvedl, že takovéto setkání by se rozhodně „nemělo odehrávat v instituci, která propaguje demokracii a Západní hodnoty.“

Na druhou stranu účast Khaledové na diskusním panelu vřele přivítala poslankyně radikální irské strany Sinn Fein Martina Andersonová. Ta se dokonce s palestinskou bojovnicí/teroristkou vyfotila a příspěvek sdílela na sociální sítě."

H. Lukešová 13.4.2021 8:53

Leila Khaled nebyla jedinou palestinskou teroristkou, co na půdě Evropského parlamentu vystoupila. Byli i další. V EP vystoupil i Khaled Barakat, palestinský terorista z Lidové fronty pro osvobození Palestiny (LFOP), je rovněž aktivistou z BDS, mající za cíl znevážit, diskriminovat a nakonec zničit Stát Izrael, rovněž je členem palestinské nevládní organizace Samidoun, která hájí práva „palestinských vězňů“ a vyzývá k jejich propouštění.

Vyjma Barakata řečnil na půdě EP i Mohammed Khatib, evropský koordinátor Samidounu. Zpráva „Teroristé v oblecích“, kterou vydalo izraelské ministerstvo pro strategické záležitosti, odhalila úzké vazby mezi členy BDS a teroristickými skupinami Hamas a LFOP.

Barakat nese také zodpovědnost za nábor nových rekrutů, převádění peněžních prostředků z teroristických aktivit z Libanonu do Belgie, za výcvik nových členů LFOP, kteří byli vycvičeni s pomocí teroristické organizace Hizballáh napojené na Írán.

Své chvíle slávy si v EP užil i palestinský prezident Mahmúd Abbás, který během své ohnivé tirády obviňoval Židy v Judeji a Samaří z toho, že otrávili tzv. Palestincům studně.

Tož tak.

L. Severa 13.4.2021 9:20

Nebývá jiné vysvětlení, než to, že všichni kteří podporují Palestince jsou v podstatě antisemité. I když mají plná ústa boje proti rasizmu.

H. Lukešová 13.4.2021 9:30

Ano, antisionismus je antisemitismus, zastánci palestinských Arabů jsou antisemité, největší antirasisté jsou ve skutečnosti nejvyššími rasisty a zuřiví antifašisté jsou nejhoršími fašisty.

Ve jménu lásky, míru a antifašismu šíří tito lidé nejhorší nejhorší nenávist. Dnešní antisemitismus nepochází ze strany pravice, ale jeho zastánci jsou zuřiví levičáci, většinově zastánci tzv. Palestinců a muslimové.

Vzpomeňte si na události z roku 1976. Dne 27. června 1976 unesli arabští teroristé z Lidové fronty pro osvobození Palestiny (LFOP Dr. Wadja Hadic, který naplánoval únos letadla) a němečtí teroristé Wilfried Böse a Brigitte Kuhlmann z RAF (Rote Arme Fraktion) letadlo společnosti Air France s 248 pasažéry při letu z Tel Avivu do Paříže krátce po startu z Atén a přesměrovali letadlo do Benghází v Libyi.Tam teroristé vybrali izraelské a židovské cestující a propustili Nežidy. 105 Izraelců a francouzských Židů zůstávalo v zajetí.

Teroristé požadovali propuštění čtyřicet palestinských Arabů vězněných v Izraeli a dalších třináctpalestinsko-arabských teroristů vězněných v Keni, Francii, Švýcarsku a západním Německu. Pokud by Izrael nesplnil požadavky teroristů, hrozili únosci usmrcováním rukojmí ke dni 1. července 1976. S únosci spolupracoval nechvalně známý ugandský vůdce, kanibal Idi Amin.

Dne 4.července 1976 se odehrálo drama na ugandském letišti v Entebbe. Dvanáct hodin před uplynutím lhůty měli být rukojmí zadrženi po únosu letadla společnosti Air France podle ultimáta palestinských únosců zastřeleni, osvobodilo izraelské komando pasažéry i posádku uneseného letadla. Blesková akce se sice neobešla bez obětí, během ní zahynulo 31 lidí, tři rukojmí, jeden příslušník izraelského komanda, všech palestinských a německých teroristů a dvacet ugandských vojáků, kteří se postavili izraelské jednotce do cesty, byla však obrovským triumfem speciální izraelské jednotky.

Můžeme zde vidět smrtící alianci krajní levice s palestinskými Araby. Jeden přeživší Izraelita,

H. Lukešová 13.4.2021 9:32

který přežil Osvětim vzpomínal na to, že když slyšel němčinu, vrátil se o 30 let zpět do Osvětimi...

V. Církva 13.4.2021 6:17

Jo toto má Bidet al Bomba ochránce všech teroristů rád.

M. Koutný 13.4.2021 7:54

Biden ani neví, kde je Palestina, nejspíš se mu plete s Pennsylvánií.