Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

BIG BEN: Musk na hanbu EU

diskuse (66)

Vymetat s nejbohatším mužem planety musí být pro holčičku z Vysočiny obrovský rajc a hřejivá leštitba toho čehosi, co ženy mají místo mužského nabubřelého ješitného ega. Té zdravé asertivity, či jak se tomu dnes říká.

„Musku, Musku, ty rošťáku, jestli nebudeš sekat dobrotu, půjdeš do kouta.“
„Ale, soužko, já nevím, čím jsem se to vlastně provinil.“
„Neodmlouvej a šup-šup.“

Cenzoři X

To euro-šup-šup nezbedného žáčka má vypadat takto:

Aby nemusel do eurokouta, musí Musk vymýtit dezinformace na své sociální síti X (dříve Twitter) zaměstnáním většího počtu cenzorů, eufemisticky eurounijně zvaných „fact-checkers“ čili ověřovatelé faktů. On tuhle práci dosud nechával na pracovnících na volné noze (čili jak se dnes správně česky říká „outsourcingoval“) a dával jim na to k dispozici nějaké algoritmy jakési ještě ujařmené umělé inteligence. Z Bruselu se mu teď tedy nařizuje znovu utrácet peníze, které po koupi Twitteru za 44 miliardy dolarů doufal, že ušetří vyházením zaměstnanců, o nichž zjistil toto:

Starý Twitter cenzuroval republikánské (alias konzervativní alias pravicové) přispěvatele desetkrát víc než stoupence Demokratické strany (alias progresivně liberální alias levicové). A Musk koupil Twitter proto, aby – jak sdělil v populárním podcastu Joe Rogana – „zneškodnil ten myšlenkový virus šířící se internetovou technologií, vytvářející u uživatelů stádovou mentalitu a ohrožující civilizaci“. Twitterská cenzura stála na tom, že jej „od základů a kompletně ovládala extrémní levice“.

To si Musk nevymyslel, potvrdilo to i několik šetření souborně nazvaných „Twitter Files“ z roku 2022. Ta dokumentovala „symbiózu“ tehdejšího vedení Twitteru s vládou Demokratické strany, které bylo (slovy Muskovými) „přívěskem vlády daným k dispozici extrémně levicovým ideologům, jehož neutralita nebyla nic víc než fraška“.

Nejkřiklavějším aktem twitterové cenzury bylo historicky bezprecedentní vymazání tehdy úřadujícího prezidenta Trumpa. Druhým takovým bylo cenzurování zpráv o kulišárnách syna budoucího presidenta Bidena, které ovlivnilo výsledek voleb v roce 2020. S trochou oprávněného spasitelského komplexu si Musk neodpustil zaslouženou sebechválu, že „zachraňuje lidstvo před zombieskou apokalypsou“. Akvizice Twitteru byl od něho pokus „zachovat svobodu slova“.

Cenzura bruselská

To peskování z Bruselu vychází z nového unijního zákona zvaného „Digital Services Act“ nařizujícího „proaktivnější kontrolu obsahu.“ Ta se má provádět „zaměstnáním dostatečného personálu efektivně reagujícího na potřeby kontroly obsahu.“ A jaký ten obsah smí být, a co v něm se klasifikuje jako dezinformace, stanovuje nový soubor pravidel EU.

Některé velké platformy je už podepsaly a přizpůsobují se jim. Muskův „X“ (bývalý Twitter) zadrhává (alias prokrastinuje, jak se dnes rádo říká). A tak si od holčičky z Vysočiny v roli eurokomisařky pro hodnoty a transparentnost vysloužil hrozivý velkobratrský prstík:

„Budeme vás pozorovat, co děláte.“ Muskův X je podle ní mezi velkými sociálními sítěmi „největší provinilec v poměru dezinformací“. A nebude-li nové regulace dodržovat, EU proti němu zakročí. „“Doba Divokého Západu tady skončila.“

Moc nad mocnými je ta moc nejmocnější.

Musk že se tedy šup-šup polepší a eurounijní zákon o digitálních službách že bere na vědomí, slíbil.

„No, to se ještě otestuje na příštích volbách,“ zahrozila si na něho naše sličná rtyšpulivá komisařka. Můžeme se vsadit, že se tím už trénuje na brzké povýšení do funkce šéfky Komise, jakmile se paní von der Leyenová přesune do nejvyšší funkce v NATO, jak doporučuje Biden v jednom ze svých tří nejlepších nechtěných vtipů roku.

Tím druhým je návrh uměle zamlžit atmosféru a zabránit tak nadměrnému slunečnímu ohřívání planety (a potažmo znemožnit výrobu elektřiny ze solárních panelů). Tím třetím je sdělení „my demokraté dáváme přednost pravdě před fakty“. Který z nich je nejlepší, si můžete uspořádat anketu.

Poskytl server DeníkTo

_________________________________________________________

Kurasovy knihy najdete třeba zde: http://www.pi-shop.cz/kuras/

ben

Deník zamilovaného viruse
Uprostřed jedné z virových epidemií se mladý hippie virus zamiluje do mileneckého páru svých nakaženců a odmítá je zabít. Stává se tak pro virusový establishment stíhaným disidentem a bezděkým vůdcem vzpoury, jejímž posláním je zachránit Zemi před hrozící katastrofou působenou lidstvem.

Antonín a František jsou naživu
Rozmarná detektivní novela situovaná do 60. let. Poslední kusy (náhodně objevený balík) z dávno vyprodaného vydání. Kniha oceněna Cenou Jiřího Marka za nejlepší detektivku...

Malá paměť
Malá paměť je memoár, napsaný v trysku za první koronavirové karantény, komponovaný na přeskáčku, komicky vzpomínající na události a osobnosti, které Bejamina Kurase přivedly k psaní jako celoživotnímu řemeslu.

Sex nás všechny přežije
Články na lechtivá témata, původně psané pro Playboy.

Tao sexu
S obvyklým humorem, spikleneckým pomrkáváním na znalce a laskavou shovívavostí k neznalcům, zábavně, srozumitelně a svižně nastiňuje obnovování tradic staročínských taoistických sexuálních technik a taoistické životní filozofie. Proplétá je anekdotami ze staré Číny a z nedávné Hané, kde se určité formy taoistického sexu bezděky pěstovaly za dob hlubokého komunismu.

Soumrak bílého muže
Nové vydání úspěšné analýzy naší doby, rozkrývající informovaně a místy humorně příčiny, ideje a události vedoucí k sebedestrukci moderní západní civilizace, líčící vývoj od jejího vrcholu přes totalitní ničivé politické ideologie 20. století, psychologii sebemrskačství a ztráty pudu sebezáchovy ve 21. století.

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Daniel Vávra
16. 7. 2024

Pro všechny balistické experty, co mají pocit, že to celý bylo nahraný a další konspirační...

Lubomír Stejskal
16. 7. 2024

Začátkem tohoto roku jsem si koupil lahev portského (Ruby) a uložil ji. Původně pro jednu zvláštní...

Hana Lukešová
16. 7. 2024

V květnu roku 1967 Egypťané obsadili celý Sinajský poloostrov.

Jan Bartoň
16. 7. 2024

Joe Biden vyzval po atentátu na Donalda Trumpa k tomu, aby se do politiky vrátila „slušnost a...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Aston Ondřej Neff
16. 7. 2024

Je až pozoruhodné, jak malou pozornost vyvolalo v našich médiích oznámení Roberta Fica z minulého...

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Lukáš Kovanda
15. 7. 2024

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených....

kop Josef Kopecký
16. 7. 2024

Na společné jednání s českou vládou přijeli do Prahy členové vlády Ukrajiny. „Ukrajina statečně...

Tomáš Cafourek
16. 7. 2024

Stávková pohotovost na pražském letišti po úterním jednání nekončí. Vedení se s odbory dohodlo, že...

mls Markéta Lankašová, kpu Klára Pukovcová, ČTK
16. 7. 2024

Volba nové předsedkyně europarlamentu, čtrnácti místopředsedů a především rozhodnutí o šéfovi či...

ČTK, Lidovky.cz
16. 7. 2024

Novozélandská bikerka Sammie Maxwellová se dočkala dodatečného zařazení do olympijského týmu....

Lidovky.cz, ČTK
16. 7. 2024

Nožem ozbrojený muž v pondělí pozdě večer pobodal vojáka na protiteroristické hlídce před vlakovým...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz