Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

BIG BEN: Jak Marx s Mohamedem dobývají Ameriku 5.

diskuse (96)

V létě 2020 – necelý půlrok před prezidentskými volbami – v Demokratické straně vznikl pozoruhodný více než 100stránkový dokument.

  • Jeho plný titul zní The Biden-Sanders Unity Task Force Recommendations, zkráceně přezdívaný „Biden-Sanders Pact“. Je výsledkem jednání poradních týmů (anglický termín task force znamená spíš „bojová jednotka“) těchto dvou partajních seniorů o politickém programu příští vlády Demokratické strany, jejž se Biden zavázal vykonávat jako podmínku své kandidatury.

  • Připomeňme si, že senátor Bernie Sanders, absolvent revolučních kurzů „dlouhého pochodu institucemi“ trockistického politologa Saula Alinskyho, patří mezi ty nejkrajněji nejlevicovější politiky Demokratické strany. Obdivuje Castrovu Kubu a Chavezovu Venezuelu a Sovětským svazem se nechával inspirovat natolik, že tam jel v roce 1980 slavit se svou nevěstou líbánky. Do Bidenova prezidentství tímto dokumentem dokázal propašovat extrémně levicové prvky, včetně různých forem postupné „federalizace“ (čili zestátňování) zdravotnictví, školství, energetiky, zemědělství, bytového trhu a stavebnictví, podpory LGBTQ+ a Green Dealu s nulovým uhlíkem a skleníkovým plynem.

Progresivismus jako první

Upevnil pohled na společnost jako konflikt privilegovaných a znevýhodněných skupin. Ty znevýhodněné zvýhodnil principem DEI (diversity, equity, inclusion), jehož cílem je společnost rádoby spravedlivá a rovnostářská, ve skutečnosti rozložená na znepřátelené frakce. To vše proto, že (jak dokument vysvětluje) „americká ekonomika je nastavená proti Americkému lidu“.

Sám Sanders dokument spokojeně komentoval takto: „Úkolem týmů bylo posunout Bidenovu kampaň co možná nejprogresivnějším směrem, a to jsme myslím dokázali. Témata jedno po druhém prošla podstatným posunem.“

Dokument zůstal po dobu volební kampaně v zatmění, aby nevylekal tradiční mírně liberální voliče Demokratické strany. Navenek Biden vedl jim přijatelnější umírněně liberální rétoriku, jíž si udržel jejich hlasy.

Islámské líbánky

V podobném zatmění z týchž důvodů zůstávala Bidenova dohoda z jara 2020 s tehdy ještě nenápadnou a na pohled umírněnou islámskou organizací jménem Emgage. Ta vznikla jako vzdělávací organizace vedle už existujících asi osmdesáti islámských organizací, z nichž nejmíň pět bylo podezřelých z financování terorismu. U jedné (Council on American-Islamic Relations – CAIR) se to soudně prokázalo a přesto nebyla postavena mimo zákon.

Emgage se jevila vzorně „čistá“. S tou si na prvním setkání Biden slíbil toto: Ona mu posbírá milion muslimských hlasů, on zruší Trumpův zákaz imigrace z islámských zemí. Ona ten milion početně překročila, on zákaz imigrace zrušil prvního dne svého prezidentství. Otevřel tak stavidla nové masivní muslimské imigraci, kterou navíc ještě posílil zrušením kontroly na mexických hranicích. Jako bonus k tomu přihodil islámu takovéto lahůdky:

Palestinské správě – obnovu finanční podpory 200 milionů dolarů, kterou Trump pozastavil, když zjistil, že se jí využívá k financování terorismu.

Íránu – uvolnění Trumpovými sankcemi zablokovaných financí ve výši 32 miliard, plus 6 miliard výkupné za pět amerických rukojmí, plus obnova jednání o pokračování íránského jaderného programu.

Afghánistánu – ostudný úprk se zanecháním moderní výzbroje v hodnotě 7 miliard, plus dodatečný „humanitární“ příspěvek 2,35 miliardy vítěznému Talibánu, plus imigrace desetitisíců nekádrovaných Afghánců.

Islám (nejkonkrétněji Katar a Saúdská Arábie) za to Americe zeštědřil financování elitních univerzit, jež po zprvu nenápadných pětatřiceti letech dostoupilo nápadných 8,5 miliard dolarů v roce 2021 a pravděpodobných 10 miliard v roce 2023. Univerzity za to islámu vychovaly generace „woke“ studentstva k obdivu k islámu (včetně jeho teroristických odnoží alias osvobozeneckých hnutí) jako přirozenému spojenci progresivistické revoluce, a k nenávisti k Izraeli jako kolonialistické odnoži bělošského imperialismu.

K výsledkům této politiky bychom za Bidenova prezidentství mohli počítat třeba tyto:

Masivní posílení výzbroje, výcviku a bojového odhodlání všemožných teroristických bojůvek ve světě, od Hamásu a Hezbolláhu namířených na Izrael, po Boko Haram masakrující křesťany v Nigérii a jemenské povstalce Hútí ohrožující lodní dopravu v Rudém moři a Suezu. Zároveň katastrofální oslabení pozice USA jako světové velmoci.

Nová desetimilionová nekontrolovaná imigrace do USA (rekord má prosinec 2023 s téměř 300 000 přechody hranic), mezi níž se odhaduje milion muslimů, s potvrzenou účastí zanícených džihádistů a rozvědkám známých teroristů. A přibližně sto tisíc Číňanů ve vojenském věku, s pravděpodobnými nepřátelskými plány proti USA.

Čínské objetí

Čínská konexe je třetí gigantický malér Bidenova prezidentství. Sestává z takovýchto prvků:

Agentura China-United States Exchange Foundation dštící pročínskou propagandu do médií, s pomocí hostin a sponzorovaných návštěv Číny, hojně (a prokázaně) využívaných médii jako CNN, ABC a MSNBC, New York Times, Washington Post, Wall Street Journal, Forbes, Time Magazine, Newsweek, Atlantic.

Cenzorský vliv na Hollywood, jemuž čínská vláda diktuje, co jeho filmy smějí nebo nesmějí obsahovat, aby byly vpuštěny na čínský divácký trh, dnes největší na světě s roční tržbou téměř 2 biliony dolarů.

Internetové špehování a ovlivňování Američanů pomocí čínských technologií jako TikTok nebo Zoom. Družba sesterských měst se společnými kulturními, turistickými a investičními výměnami „čínsko-amerického přátelství“. Začíná už na školské úrovni sítí zvanou USA-China Sister Schools Association.

Nábor „vlivných amerických přátel na vrcholech amerického establishmentu“ potvrdil sám čínský vůdce Xi v interntem zaznamenané besedě se studenty. Jako „nové okno naděje“, si Bidena pochválil ministr zahraničí Wang-ji.

Obchodní vztahy Bidenova syna Huntera s čínským byznysem, dokumentované v jeho notebooku zapomenutém v opravně a mediálně zcenzurované po celou dobu volební kampaně.

Zrušení sankcí na energetické transakce s Čínou, které Trump zavedl jako obranu před rizikem čínského ovládnutí americké energetické sítě.

Dosazení nebo navrácení pročínských osobností do klíčových míst – například Sullivan v CIA nebo Fauci ve zdravotnictví. Infiltrace univerzit, jednak desetitisíci čínskými studenty (často spolupracujícími s čínskou vědecko-technologickou špionáží), jednak jejich financováním a tedy ovlivňováním. (Příklad: Harvard 116 milionů). A rekrutováním informátorů v řadách amerických akademiků. Případy vyšetřování čínské špionáže vznikají „každých deset hodin“, podle ředitele FBI.

To jen tak několik nejpodrobněji dokumentovaných aspektů Bidenovy ne-li vstřícnosti, tak přinejmenším laxnosti k Číně.

Do jakého stavu tato „trojzubá“politika Ameriku dostala ke konci Bidenova presidentství, prozkoumáme příště.

Pokračování příště

Čtěte také: Jak Marx s Mohamedem dobývají Ameriku Jak Marx s Mohamedem dobývají Ameriku – 2. část Jak Marx s Mohamedem dobývají Ameriku – 3. část Jak Marx s Mohamedem dobývají Ameriku – 4. část

Psáno pro Deník.to

________________________________________________________

Kurasovy knihy najdete třeba zde: http://www.pi-shop.cz/kuras/

ben

Deník zamilovaného viruse
Uprostřed jedné z virových epidemií se mladý hippie virus zamiluje do mileneckého páru svých nakaženců a odmítá je zabít. Stává se tak pro virusový establishment stíhaným disidentem a bezděkým vůdcem vzpoury, jejímž posláním je zachránit Zemi před hrozící katastrofou působenou lidstvem.

Antonín a František jsou naživu
Rozmarná detektivní novela situovaná do 60. let. Poslední kusy (náhodně objevený balík) z dávno vyprodaného vydání. Kniha oceněna Cenou Jiřího Marka za nejlepší detektivku...

Malá paměť
Malá paměť je memoár, napsaný v trysku za první koronavirové karantény, komponovaný na přeskáčku, komicky vzpomínající na události a osobnosti, které Bejamina Kurase přivedly k psaní jako celoživotnímu řemeslu.

Sex nás všechny přežije
Články na lechtivá témata, původně psané pro Playboy.

Tao sexu
S obvyklým humorem, spikleneckým pomrkáváním na znalce a laskavou shovívavostí k neznalcům, zábavně, srozumitelně a svižně nastiňuje obnovování tradic staročínských taoistických sexuálních technik a taoistické životní filozofie. Proplétá je anekdotami ze staré Číny a z nedávné Hané, kde se určité formy taoistického sexu bezděky pěstovaly za dob hlubokého komunismu.

Soumrak bílého muže
Nové vydání úspěšné analýzy naší doby, rozkrývající informovaně a místy humorně příčiny, ideje a události vedoucí k sebedestrukci moderní západní civilizace, líčící vývoj od jejího vrcholu přes totalitní ničivé politické ideologie 20. století, psychologii sebemrskačství a ztráty pudu sebezáchovy ve 21. století.

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Michael Pánek
19. 7. 2024

Zástupci opozice navrhli, aby slovenský parlament přijal usnesení odsuzující raketový útok na...

Lubomír Stejskal
19. 7. 2024

Ono je to totiž s dnešním Tureckem, potažmo s Erdoganem, podstatně složitější. Jistěže každý...

Martin Mařák
19. 7. 2024

Ani bych se nedivil, kdyby prezident Macron nakonec pověřil sestavením vlády nějakého relativně...

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

Aston Ondřej Neff
16. 7. 2024

Je až pozoruhodné, jak malou pozornost vyvolalo v našich médiích oznámení Roberta Fica z minulého...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Aston Ondřej Neff
17. 7. 2024

Nedávná změna vzezření Psa se chystala delší dobu. Do zákulisí nevidím, jen mohu usuzovat, že s...

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

ČTK, Lidovky.cz
19. 7. 2024

Na luxusním bulváru Champs-Élysées v Paříži byl ve čtvrtek při útoku nožem zraněn policista....

Lidovky.cz
19. 7. 2024

Při posledních dvou ročnících Tour de France Jonas Vingegaard slovinského soka Tadeje Pogačara v...

dyn Josef Dyntr
19. 7. 2024

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) řeší desítky případů, kdy výrobce porušuje novou povinnost...

van Kateřina Vaníčková, miv Michal Voska, mul Matyáš Müller, dyn Josef Dyntr
19. 7. 2024

Výpadek celosvětového odbavovacího systému postihl i pražské letiště, zpožďují se kvůli němu lety....

Marie Bordier
19. 7. 2024

Profesor lékařské psychologie Radek Ptáček o nejčastějších chybách při výchově, o tom, jak ustát...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz