Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

BIG BEN: Jak Marx s Mohamedem dobývají Ameriku

diskuse (120)

Většina americké mládeže fandí Hamásu. Ne, tohle není hloupý vtip. Je to výsledek říjnové sondáže (2023) Harvard Caps Harris Poll, která by zůstala médii přehlédnutá (je dostupná jen předplatitelům), kdyby si jí nevšiml komentátor John Nolte v internetovém časopise Breitbart, který ji poslal do světa. A nejde jen o nějakých pár tisíc poblouzněných juniorů. Ani o pár desítek tisíc, ani pár stovek tisíc. Hamásu fandí 51 procent Američanů ve věku 18-24. To bude hezkých pár milionů.

Ale ono je to ještě pikantnější. Jim se Hamás líbí nejen tak abstraktně ideologicky pokrokově antikapitalisticky jako ledajaké národní osvobozenecké hnutí, nýbrž konkrétně svými „osvobozeneckými“ metodami předvedenými 7. října.

Jeden život dražší než druhý?

Otázka, položená ještě, než Izrael sečetl všechny mrtvé a než na masakr reagoval oznámením odvety, zněla takto: „Myslíte, že zabití 1200 izraelských civilistů v Izraeli může být vzhledem k neutěšenému stavu Palestinců oprávněné nebo neoprávněné?“

Ponecháme stranou vlastní posouzení samotného masakru, to ať si vyřídí každý sám se sebou podle vlastního morálního kompasu. Už se mně pár českých myslitelů snaží vysvětlit – jeden dokonce z vyššího hlediska duchovního, – že za to všechno může typická židovská povýšenost a arogance. I to je určitý kompas. Ani ve snu by však tento pohled nevnímali jako antisemitský. Antisemita – jak praví izraelské pořekadlo – je někdo, kdo nenávidí Židy víc, než je nutné.

Věnujme se výlučně otázce z této sondáže vyplývající: Co se to s Amerikou stalo a jak se mohla z generace na generaci změnit z tradiční westernové etiky ochrany přepadených v sympatie s přepadávajícími (podle třeba, Sedmi statečných)?

Jenže ono to není tak úplně náhlé z generace na generaci, nýbrž postupné a plíživé, jen to dnes najednou křiklavě vyplouvá na povrch. Už generace věku 25-34 s Hamásem a jeho metodami sympatizuje ze 48 procent. Generace 35-44 z 39 procent. Generace 45-54 z 23 procent. Generace 55-64 už jen z 11 procent. A generace nad 65 z pouhých 9 procent. To jsou ty generace ještě odchované těmi Sedmi statečnými. Díky nim a americké geriatrické medicíně součet všech vytváří optický klam, že Amerika stále pevně stojí při Izraeli.

Zničit Ameriku!

Ale zde se nám líhne další „jenže“: „Hamás a Hezbolláh jsou sociální hnutí, která jsou progresivní a tvoří součást Globální Levice“. Říká profesorka Judith Butler, jedna z těch 11 procent oné druhé nejstarší generace. Je to menšina už několik desetiletí běsnivě aktivistická, hustě zalidněná univerzitními pedagogy prosáklými nenávistí ke všemu západnímu, nesoucí na svých bedrech tíhu revolučního poslání neomarxistického „dlouhého pochodu institucemi“ s cílem „fundamentální transformace“ Západu, k níž ty mladší generace pilně vychovává.

Strategie je to geniální a logicky promyšlená. Chcete-li zničit Západ, zničte Ameriku, ostatky Západu se bez ní zhroutí samy. Judith Butler patří mezi ty fundamentální transformátory nejaktivnější a nejagresivnější. Vyučuje filosofii dekonstrukcionismu a genderová studia, v nichž jako jeden z prvních vědců odhalila, že „role mužské a ženské nejsou biologicky dané nýbrž sociálně konstruované“. Je ženatá (nebo vdaná?) se ženou, takže orientace lesbické, ale označuje se (a je označovaná Wikipedií) nebinárním zájmenem „oni“, v gramaticky komických skladbách typu „oni vyučuje“. Se stejnou vehemencí bojuje za LGBTQ+ a za islám. A za zničení Izraele, potažmo Židů. Sama po obou rodičích Židovka. Jestli jsme hledali nějaké individuální zosobnění sebevražednosti Západu, těžko bychom hledali lepší.

A zase LGBTQ+, tedy psvze!

Tento typ pedagogů vychoval generaci, která teď mává společně vlajkami palestinskými a LGBTQ+, fandí genocidě milionů Židů, a vyhrožuje americkým židovským spolužákům smrtí. V absurditě téměř komické, kdyby nebyla tragická, přepadá newyorské ultraortodoxní chasidy, kteří se s ní shodují v tom, že Izrael by neměl existovat.

Vzkříšený Marx se o dobytí Ameriky pokouší už půl století a dařilo se mu to pomalu. S pomocí vzkříšeného Mohameda se to začíná jevit jako hračka.

Co všecko Marx s Mohamedem už spolu v Americe dokázali a co dalšího plánují, se pokouší vystopovat tento seriál, jehož další části budete moci průběžně číst na naší internetové stránce.

Psáno pro Deník.to

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Daniel Vávra
16. 7. 2024

Pro všechny balistické experty, co mají pocit, že to celý bylo nahraný a další konspirační...

Lubomír Stejskal
16. 7. 2024

Začátkem tohoto roku jsem si koupil lahev portského (Ruby) a uložil ji. Původně pro jednu zvláštní...

Hana Lukešová
16. 7. 2024

V květnu roku 1967 Egypťané obsadili celý Sinajský poloostrov.

Jan Bartoň
16. 7. 2024

Joe Biden vyzval po atentátu na Donalda Trumpa k tomu, aby se do politiky vrátila „slušnost a...

Aston Ondřej Neff
13. 7. 2024

Ministr kultury Martin Baxa si pochvaluje, že vláda má kolo zápasu úspěšně za sebou. Další přijdou...

Aston Ondřej Neff
15. 7. 2024

Událost vyvolala celosvětovou odezvu. Naši političtí předáci reagují lidsky a věcně, přinejmenším v...

Aston Ondřej Neff
16. 7. 2024

Je až pozoruhodné, jak malou pozornost vyvolalo v našich médiích oznámení Roberta Fica z minulého...

Marian Kechlibar
16. 7. 2024

Ve špionážní klasice Fredericka Forsytha Šakal se nachází scéna, která musela až do včerejška na...

Lukáš Kovanda
15. 7. 2024

Český Green Deal je tu, Fialova vláda ho chce schválit bez pozornosti médií nyní v čase dovolených....

ČTK, kh Kateřina Havlická
16. 7. 2024

Spojené státy získaly v uplynulých týdnech informace o íránském plánu zabít exprezidenta Donalda...

Lucie Macháčová
16. 7. 2024

České fotbalistky po roce končí ve skupině Ligy národů A a sestupují do béčka. V posledním zápase...

dtt Ditta Stein
16. 7. 2024

Rusko může zasáhnout téměř všechny evropské metropole v čele s Berlínem, Prahou a Paříží, pokud mu...

Když přijedu s divadlem do školky, odvážnější děti mi hned mávají, jiné vykuleně koukají. Ale těší...

jla Jiří Lacina
16. 7. 2024

Německé železnice prošly během právě uplynulého fotbalového šampionátu zátěžovou zkouškou. Podle...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz