16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


JARO: Beltaine aneb Sex s robotem

3.5.2024

Beltaine je tady a s ním i svátek jara a keltský svátek sluneční části roku. Beltaine, mohutné ohně, bujaré veselí, hudba, tanec, opilost a láska. Příroda se probouzí do nového roku.

Na iDnes vyšel zajímavý článek zabývající se sociologickou studií sexu lidí s roboty a možným vývojem vztahů mezi roboty a lidmi. Co se týče mne, tak jsem zcela přesvědčený o tom, že se blíží obrovská societální revoluce a změna společnosti bude podle mne nikoli jen kvantitativní, ale zcela kvalitativní, marxisticky řečeno. Všechny ty dnešní tzv. problémy, které tak trápí populisty, jako jsou migrace, gender a feminismus, Green Deal, výměna obyvatelstva, boj o vliv v Evropě mezi bibloidními frakcemi mojžíšovců, ježíšistů a mohamedánů a podobně, se stanou marginální záležitostí, neboť společnost se posune úplně někam jinam do doposud neprobádaných oblastí.

Článek se zabývá zejména sexuální otázkou celé problematiky, ale to je jen jedna stránka věci a celá událost bude mít určitě mnohem obsáhlejší dosahy. Upřímně řečeno by mně asi nijak nevadilo žít v plnohodnotném vztahu s humanoidem s umělou inteligencí, jenž by vzhledově, inteligencí a chováním zcela nahradil, nebo dokonce v mnohém překonal partnera lidského. Doba, kdy něco podobného bude možné ve velkém měřítku, již podle mne není tak daleko a v ekonomicky vyspělých částech světa, kde občané budou mít finanční prostředky na to, aby si humanoidního partnera-partnerku pořídili, způsobí zcela určitě velké změny.

Jako první mne samozřejmě napadá natalita, která tím dostane velkou ránu a počet lidstva ve vyspělém světě se rapidně zmenší. Povede to ke spontánnímu omezení počtu lidí a dokonce až k tomu, že lidstvo samovolně a dobrovolně vyhyne? Těžko říct, ale podobná tendence určitě nastoupí. Vždyť to bude tak snadné. Žádné dobývání, žádné hádky, rozpory, rozvody, konec domácího násilí, konec vzájemných kompromisů, stačí jen zajít do hypermarketu, vybrat si partnera-partnerku, který-která se mně budou fyzicky a esteticky líbit, a naladit programové vybavení tak, aby mně vyhovoval-a i intelektuálně a je to. Máte partnera pro život, konverzaci, sex, praní, úklid i vaření, —— no nekup to. Pokud mne můj model humanoida omrzí, tak pak jen vyměním vzhled, nebo přeprogramuji software z pozice cold germanic (chladně germánský) na hot jungle-big roar (horká džungle-velký řev) a jede se dál.

Zcela jistě se vynoří otázky spojené s lidskoprávní agendou přetvořenou na oblast humanoidně právní, nepochybuji o tom, že se podobného úkolu jako obvykle zhostí hromada neziskovek z anglosaského progresivistického univerzitního prostředí, které s nástupem humanoidů ztratí smysl své dosavadní gender-woke-a-tak-podobně existence. Vzrušující doba se nenávratně blíží a je mně docela líto, že se toho již nedožiji. No, co se dá dělat Oi!

Poslední flák, co jsem dodělal, je takový keltský rokec plný optimismu, Beltaine: